Trzy gole, trzy punkty. Stal Mielec - Legia Warszawa 1:3 - Legia Warszawa
Trzy gole, trzy punkty. Stal Mielec - Legia Warszawa 1:3

Legia Warszawa wygrała 3:1 ze Stalą Mielec w wyjazdowym meczu 30. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gole dla Wojskowych strzelili Josue z rzutu karnego, Bartosz Kapustka i Maciej Rosołek również po strzale z jedenastego metra.

Autor: Przemysław Gołaszewski

Przez pierwsze dwadzieścia minut obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji. Steve Kapuadi oddał strzał głową, ale trafił w rywala, Bartosz Kapustka uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Kochalskiego. Po dośrodkowaniu w polu karnym w 16. minucie ucierpiał Paweł Wszołek. Sędzia skorzystał z systemu VAR i wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Josue. W odpowiedzi Piotr Wlazło próbował pokonać Dominika Hładuna w ekwilibrystyczny sposób, ale nieczysto trafił w piłkę. Po drugiej stronie boiska Paweł Wszołek zagrał płasko do Guala, ale ten nie wykończył akcji. W 36. minucie gospodarze Ilya Shkurin upadł w polu karnym Legii, ale sędzia nie dopatrzył się faulu Morishity. W 38. minucie Paweł Wszołek mógł podwyższyć prowadzenie, lecz nie trafił w bramkę w sytuacji sam na sam z Kochalskim. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, co potwierdziło się tym razem - w 40. minucie Shkurin uderzył głową, a piłka po koźle wpadła do bramki Legii. W doliczonym czasie gry groźne uderzył Hinokio, ale nieznacznie przestrzelił.

Po zmianie stron pierwszy ofensywny akcent dał Rafał Augustyniak, ale znacznie chybił po strzale zza pola karnego. Precyzja nie była mocną stroną również w przypadku Krystiana Getingera w 58. minucie i Marca Guala minutę później. W 65. minucie mocno głową uderzył Patryk Kun, lecz piłka poszybowała wysoko nad bramką. Dziesięć minut później Dominik Hładun obronił strzał Domańskiego. W 76. minucie Rafał Augustyniak minął się z piłką, ale wykorzystał to Bartek Kapustka, który potężnym strzałem ponownie wyprowadził Legię na prowadzenie. W końcówce spotkania płaski, ale zbyt lekki strzał oddał Maciej Rosołek. Napastnik Legii miał swój moment w doliczonym czasie gry. Wprowadzony na boisko Wojciech Urbański został uderzony łokciem w polu karnym Stali, a po interwencji systemu VAR arbiter podyktował rzut karny. Josue oddał jedenastkę Maćkowi Rosołkowi, a ten płaskim strzałem ustanowił wynik spotkania. W ostatnich sekundach sędzia Damian Sylwestrzak jeszcze raz korzystał z VARu - tym razem sprawdzał rzut karny dla Stali Mielec - ale nie wskazał na wapno. Meczu nie ukończył Rafał Augustyniak, który doznał urazu w 87. minucie.

Stal Mielec - Legia Warszawa 1:3 (1:1)

Bramki: Shkurin (40’) - Josue (21’), Kapustka (76’), Rosołek (90’ +4’)

Stal Mielec: Kochalski - Esselink, Matras, Ehmann - Gerstenstein (Jaunzems 80’), Wlazło, Guillaumier (Santos 83’), Getinger (Wołkowicz 80’) - Domański (Meriluoto 80’), Hinokio (Gheorghe 73’), Shkurin

Rezerwowi: Pajnowski, Wołkowicz, Jałocha, Santos, Jaunzems, Gheorghe, Stępień, Meriluoto, Pingot

Legia Warszawa: Hładun - Jędrzejczyk, Augustyniak (Pankov 88’), Kapuadi - Morishita (Rosołek 83’), Elitim, Kapustka (Zyba 88’), Ribeiro (Kun 63’) - Wszołek, Gual (Urbański 83’), Josue

Rezerwowi: Tobiasz, Zyba, Dias, Celhaka, Rejczyk, Kun, Rosołek, Urbański, Jędrzejczyk

Żółte kartki: Getinger (3’), Esselink (20’) - Josue (68’), Kapustka (84’)