Legia Warszawa
vs Raków Częstochowa
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-06-08 18:41:00
Newsletter

1/2 finału CLJ U15: wygrana w pierwszym meczu

Autor: Jakub Wydra Fot. Aleksandra Wór
W pierwszym spotkaniu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorów U15 zespół Legii Warszawa pokonał na własnym boisku AP 21 Kraków 2:1 (2:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli z rzutów wolnych Dawid Kiedrowicz i Igor Strzałek. Trzy rzuty karne wybronił natomiast bramkarz Wojskowych, Dawid Kuczyński. Rewanż zostanie rozegrany w czwartek, 13 czerwca o 15:00 w Krakowie.

Legioniści od pierwszego gwizdka sędziego starali się narzucić swoje warunki gry rywalowi. Wysoki pressing, natychmiastowy doskok do przeciwnika po stracie piłki oraz gra po ziemi - przez całą pierwszą połowę podopieczni trenera Gębarskiego z powodzeniem realizowali główne założenia modelu gry Akademii Legii. Przewaga Wojskowych nie podlegała dyskusji - w posiadaniu piłki, ale i stwarzanych sytuacjach to gospodarze dyktowali warunki rywalowi. Zawodnicy AP 21 popełniali sporo błędów, wiele ich podań było niecelnych. Początkowo najwięcej działo się w środku pola, ale z upływem czasu legioniści stawali się coraz groźniejsi. Aktywny był Dawid Kiedrowicz, który kilkukrotnie odnajdywał się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, ale jego strzały nie znajdowały drogi do siatki. Rajdy na prawej stronie co rusz przeprowadzał Patryk Winiarski, kilka dobrych podań zaprezentował Igor Strzałek. Gol otwierający wynik spotkania padł jednak ze stałego fragmentu gry - w 18. minucie, po faulu na Wiktorze Kamińskim, z rzutu wolnego świetnie uderzył Dawid Kiedrowicz, wyprowadzając naszą drużynę na zasłużone prowadzenie. Chwilę później, po dobrym podaniu Szymona Bednarza, Patryk Winiarski próbował przelobować bramkarza przyjezdnych, ale ten sięgnął piłkę. Gospodarze stwarzali sobie kolejne okazje do podwyższenia wyniku, chociażby gdy najpierw prosto w golkipera z bliskiej odległości uderzył Kiedrowicz, a dobitkę Strzałka tuż sprzed linii bramkowej wybił obrońca AP. W 28. minucie spotkania znów świetnie egzekwowany rzut wolny - tym razem przez Igora Strzałka - i Wojskowi prowadzili już 2:0. Legia kontrolowała mecz, drugi gol dodał im jeszcze więcej pewności siebie. W 32. minucie jeden z nielicznych ataków gości zakończył się faulem w polu karnym i "jedenastką". Uderzenie zawodnika AP 21 Kraków obronił jednak Dawid Kuczyński. Po karnym sytuacja wróciła do normy - do końca pierwszej części meczu to legioniści dominowali i spokojnie utrzymali dwubramkowe prowadzenie do przerwy. Trener Rafał Gębarski jeszcze w trakcie pierwszej odsłony starał się aktywizować zawodników siedzących na ławce, zachęcając ich do ciągłej analizy gry kolegów oraz wyciągania odpowiednich wniosków. Więcej o tym, jaki powinien być wartościowy przekaz trenera w trakcie gry mówił Piotr Urban w tekście dostępnym TUTAJ.

 

 

Drugą połowę przyjezdni rozpoczęli znacznie odważniej, stawiając wszystko na jedną kartę. Nie brakowało z ich strony waleczności, szybko doskakiwali do rywala przy piłce. Znacznie bardziej agresywna i zdecydowana postawa AP 21 zdawała się nieco zaskoczyć gospodarzy, którzy oddali inicjatywę gościom. W szeregi Wojskowych wkradła się nerwowość, wiele podań kończyło się stratą. Tym razem to przeciwnik dominował, dłużej utrzymywał się przy piłce na połowie Legii. Każda kolejna sytuacja podbramkowa była coraz groźniejsza, a już w 45. minucie drużyna z Krakowa strzeliła gola kontaktowego. Dziesięć minut później arbiter po raz drugi podyktował rzut karny dla AP. Po raz drugi jednak świetną paradą popisał się Kuczyński, broniąc "jedenastkę". Krakowianie nie ustawali w atakach, legioniści nastawili się głównie na szybkie kontrataki. Po jednym z nich - i po podaniu Kamińskiego - oko w oko z bramkarzem stanął Igor Strzałek, ale uderzył prosto w niego. Choć po stronie Legii nie brakowało ofiarności i determinacji, w drugiej połowie to AP 21 dominowało. Po rzucie rożnym strzału przewrotką spróbował Jakub Rutkowski, również on trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego. Jednak ze stwarzaniem zagrożenie z gry nasz zespół miał spore problemy. W 72. minucie stało się coś nieprawdopodobnego - sędzia po raz trzeci wskazał na "wapno". Chwilę później zawodnicy i trenerzy obu drużyn przecierali oczy ze zdumienia - Dawid Kuczyński trzeci raz w tym spotkaniu obronił rzut karny. Przeciwnik do ostatniego gwizdka arbitra nie odpuszczał, atakował i zagrażał defensywie Wojskowych, ale ostatecznie pierwszy mecz półfinałowy zakończył się wynikiem 2:1. Legioniści zagrali bardzo dobrą pierwszą połowę, w drugiej mieli sporo problemów z odważnie grającym rywalem, głównie broniąc się i czyhając na kontrataki.

 

Spotkanie zza linii bocznej boiska obserwował Prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski. Na trybunach pojawiło się też spore grono kibiców, w tym również dyrekcja naszej Akademii oraz trenerzy innych zespołów APLW.

 

Na osobną uwagę zasługuje wyczyn bramkarza Legii, Dawida Kuczyńskiego, który obronił trzy egzekwowane przez rywali rzuty karne. Poza "jedenastkami", kilkukrotnie wykazywał się refleksem, broniąc w trudnych sytuacjach uderzenia graczy AP 21. Dobra postawa Kuczyńskiego nie jest dziełem przypadku - od lat Akademia Legii słynie z doskonałej pracy z bramkarzami, a nasze metody podglądają przedstawiciele zagranicznych klubów, w ostatnim czasie między innymi Southampton FC czy Zenit Sankt Petersburg. Więcej o naszej pracy z bramkarzami pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ. Trenerem bramkarzy drużyny U15 jest Bartosz Groszak. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w czwartek, 13 czerwca o 15:00 w Krakowie.

 

I mecz 1/2 FINAŁU CLJ U15

LEGIA WARSZAWA vs AP 21 KRAKÓW 2:1 (2:0)

 

Gole: Dawid Kiedrowicz 18' (rzut wolny), Igor Strzałek 28' (rzut wolny) – rywal 45'

 

Kadra meczowa Legii: Dawid Kuczyński, Kacper Michalski I – Hubert Wierucki, Jakub Rutkowski, Szymon Bednarz, Marcel Krajewski, Kacper Knera, Patryk Bek, Patryk Winiarski, Igor Strzałek, Dawid Kiedrowicz, Wiktor Kamiński, Wiktor Puciłowski, Adam Dębiński, Joel Franciszek Mpika, Wiktor Nowak

 

Trener: Rafał Gębarski    II trener: Tomasz Bąbel

 

*** WSPIERAMY KLUBY MAZOWIECKIE ***

 

Jakub Rutkowski trafił do Akademii Legii w wieku 13 lat z Mławianki Mława

Joel Franciszek Mpika w wieku 12 lat z Escola Varsovia

Igor Strzałek w wieku 13 lat z MKP Pogoń Siedlce

Hubert Wierucki w wieku 13 lat z KS SEMP Ursynów

Wiktor Puciłowski w wieku 9 lat z Escola Varsovia

Patryk Bek w wieku 14 lat z KS Legionovia

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Więcej na temat

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN