Legia Warszawa
vs Raków Częstochowa
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-06-07 15:51:00
Newsletter

1/2 finału CLJ U17: cenne zwycięstwo w Lubinie!

Autor: Jakub Wydra Fot. Aleksandra Wór
W pierwszym spotkaniu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorów drużyna U17 naszej Akademii pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:2 (0:1). Bramki dla Wojskowych zdobyli Kajetan Staniszewski i dwie Szymon Włodarczyk. Rewanż zostanie rozegrany w czwartek, 13 czerwca o 12:00 w Warszawie.

Pierwsze minuty spotkania należały do legionistów, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Starali się grać po ziemi i spokojnie budować akcje od tyłu. Zagłębie z początku wyczekiwało rywala, mądrze ustawiając się w defensywie i wyprowadzając szybkie kontrataki. Legia, mimo optycznej przewagi, nie potrafiła zbliżyć się pod pole karne gospodarzy, którzy szybko doskakiwali do zawodnika przy piłce. Gracze z Lubina kilkukrotnie sprawdzili również szczelność defensywy Wojskowych. W 11. minucie legioniści pogubili się w obronie, z czego skrzętnie skorzystali zawodnicy Zagłębia. Szybka wymiana podań pod naszą bramką zakończyła się golem, którego autorem był Bartosz Zynek.

 

Zdobyta bramka dodała więcej odwagi gospodarzom, którzy przejęli kontrolę nad meczem. Szybko wymieniali piłkę między sobą, również na połowie gości, co chwilę zagrażając ich szykom obronnym. W 18. minucie uderzenie z bliskiej odległości gracza gospodarzy z trudem wybronił Jakub Kowynia. Kilkanaście minut później ponownie oko w oko z naszym golkiperem stanął napastnik Zagłębia, ale i tym razem górą z tego pojedynku wyszedł Kowynia. W odpowiedzi na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Jakub Czajkowski, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy z rzutu wolnego futbolówkę w stronę bramki "wkręcił" Kacper Gościniarek, ale bramkarz skutecznie interweniował. Zagłębie schodziło więc do szatni zasłużenie prowadząc - gospodarze oddali więcej strzałów, stwarzali większe zagrożenie pod bramką, choć to Legia dłużej utrzymywała się przy piłce. Nasza drużyna nie miała jednak zbyt wiele z gry i trener Grzegorz Szoka miał prawo mieć sporo uwag do gry swoich podopiecznych.

 

Na drugą połowę Wojskowi wyszli niezwykle zdeterminowani i pewni tego, że ten mecz można jeszcze wygrać. Co najistotniejsze, tę wiarę i determinację szybko przekuli na konkretny efekt bramkowy. Już w 52. minucie na mocny strzał sprzed pola karnego zdecydował się Kajetan Staniszewski, doprowadzając do remisu. Cztery minuty później było 2:1 dla Legii - nasi zawodnicy poszli za ciosem i po dograniu Staniszewskiego na listę strzelców wpisał się Szymon Włodarczyk. Dwa szybkie ciosy wyraźnie zaskoczyły przeciwnika, który dotąd zdawał się mieć ten mecz pod kontrolą. Gracze Zagłębia zaczęli popełniać proste błędy, legioniści nie zamierzali poprzestać na dwóch golach, chcąc wykorzystać słabszy moment rywala. W 62. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Michał Kochanowski, a drugą bramkę zdobył Szymon Włodarczyk. Kilka minut później, po przewinieniu Damiana Urbana we własnym polu karnym, sędzia wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Bartosz Zynek i pokonał Kowynię, również zdobywając drugą bramkę w tym spotkaniu.

 

 

Zagłębie nie odpuszczało, szukało swoich okazji, jednak defensywa Legii kilkukrotnie skutecznie powstrzymywała ofensywne zapędy przeciwnika. Gospodarze próbowali również uderzeń z dystansu, ale większość z nich mijała światło bramki. Teraz to legioniści wyczekiwali rywala, pozwalali Zagłębiu grać piłką, samemu czając się na kontrataki. Właśnie po kontrach obrońcom urywał się m.in. wprowadzony w drugiej połowie Michał Sparwasser, ale szybki powrót defensorów ratował lubinian przed stratą kolejnego gola. Kilka razy pod polem karnym Wojskowych zrobiło się niebezpiecznie, szczególnie w ostatnich minutach meczu, gdy drużyna z Lubina postawiła wszystko na jedną kartę. Dwukrotnie groźnie uderzali na bramkę Legii, ale świetnie bronił Jakub Kowynia. Zagłębie próbowało, "przycisnęło" rywala w końcówce, ale legioniści - dzięki ofiarnej grze - utrzymali korzystny wynik do końca. Tym samym, po pierwszym meczu półfinałowym to nasza drużyna jest w lepszej sytuacji - w perspektywie mając wygraną na wyjeździe i rewanż w Warszawie.

 

Co warte podkreślenia, w szeregach Legii zabrakło kilku zawodników, którzy zgodnie z przepisami mogliby wystąpić w tym spotkaniu. W Warszawie zostali Jakub Ojrzyński (rocznik 2003), Kacper Tobiasz (2002) i Radosław Cielemęcki (2003) z Legii II, trenujący od pewnego czasu z "dwójką" Ariel Mosór (2003) oraz obrońca zespołu U18 Nikodem Niski (2002). Dyrekcja Akademii uznała bowiem, że gracze ci potrzebują obecnie innych bodźców do dalszego rozwoju. Z powodu kontuzji zabrakło Kacpra Imiołka, Jurka Munika i Jakuba Kwiatkowskiego, do Lubina nie pojechał również grający od kilku miesięcy w drużynie U18 Gabor Grabowski.

 

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w czwartek, 13 czerwca o godzinie 12:00 w Warszawie. Wstęp wolny.

 

LUBIN, I MECZ 1/2 FINAŁU CLJ U17

ZAGŁĘBIE LUBIN vs LEGIA WARSZAWA 2:3 (1:0)

 

 

Bramki: Bartosz Zynek 11' i 66' (rzut karny) – Kajetan Staniszewski 52' (uderzenie z dystansu), Szymon Włodarczyk 56' (as. Kajetan Staniszewski) i 62' (as. Michał Kochanowski)

 

Skład Legii: 1. Jakub Kowynia – 2. Hubert Derlatka, 5. Kamil Rokosz (12. min. 4. Marcel Myszka), 3. Damian Urban, 7. Dawid Barnowski (90. min. 20. Ignacy Dawid) – 6. Michał Kochanowski, 8. Kacper Gościniarek (C) – 11. Dawid Grzelak (76. min. 19. Miłosz Pacek), 21. Jakub Czajkowski (46. min. 18. Kacper Skwierczyński), 13. Kajetan Staniszewski (63. min. 16. Patryk Pierzak) – 9. Szymon Włodarczyk (71. min. 17. Michał Sparwasser)

 

Na ławce rez. pozostał: 12. Sebastian Krejer

 

Trener: Grzegorz Szoka    II trener: Jakub Renosik

 

 *** WSPIERAMY MAZOWIECKIE KLUBY ***

 

Kacper Gościniarek trafił do Akademii Legii w wieku 13 lat z KS SEMP Ursynów

Jakub Czajkowski w wieku 16 lat z Escola Varsovia

Dawid Grzelak w wieku 16 lat z Escola Varsovia

Kacper Skwierczyński w wieku 13 lat z MKP Pogoń Siedlc

Szymon Włodarczyk w wieku 14 lat z KS SEMP Warszawa

Kajetan Staniszewski w wieku 15 lat z KS SEMP Ursynów

Hubert Derlatka w wieku 12 lat z Huraganu Wołomin

Sebastian Krejer w wieku 15 lat z UKS Varsovia


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN