Legia Warszawa
vs Lechia Gdańsk
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2018-07-10 10:00:00
Newsletter

Akademia: Legia w Australii

Autor: Jakub Wydra
Menadżer naszej Akademii Radosław Mozyrko przebywa obecnie w Australii, gdzie na zaproszenie Athletic Football Group poprowadzi treningi ze zdolną młodzieżą z Melbourne. - Wykorzystując przerwę między sezonami w Polsce zdecydowaliśmy się skorzystać z zaproszenia i jako pierwszy polski klub otworzyć się na rynek australijski. Chcemy być marką rozpoznawalną na całym świecie, dlatego takie wyjazdy są dla nas bardzo cenne - zapewnia.

Profesjonalna akademia piłkarska powinna rozwijać skauting nie tylko wewnątrz swojego kraju, ale również poza jego granicami – nawet w tak nietypowych kierunkach. Australia systematycznie podnosi jakość szkolenia. Coraz więcej ciekawych australijskich zawodników trafia do europejskich klubów, a reprezentacje Australii w różnych kategoriach wiekowych systematycznie grają na dużych imprezach. Dlatego nasz klub postanowił bliżej przyjrzeć się utalentowanym zawodnikom z tego kraju.

 

– Poprowadzę tu dziesięć jednostek treningowych z około 150 zawodnikami z Melbourne. Najlepsi z nich zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w testach w naszej Akademii. Wykorzystując przerwę między sezonami w Polsce zdecydowaliśmy się skorzystać z zaproszenia i jako pierwszy polski klub otworzyć się na rynek australijski – opisuje Mozyrko.

 

 

–  Chcemy być klubem globalnym, marką rozpoznawalną na całym świecie. Dlatego takie wyjazdy są dla nas bardzo cenne. Mamy możliwość przyjrzeć się ciekawym zawodnikom z innych części świata, porozmawiać z trenerami, z przedstawicielami Polonii, wymienić się myślą szkoleniową. Nie możemy ograniczać się wyłącznie do Polski, w innych krajach nie brakuje utalentowanej młodzieży i możemy stać się dla nich idealnym kierunkiem do rozpoczęcia swojej przygody z europejską piłką – ocenia menadżer APLW.

 

W czerwcu Radosław Mozyrko, wraz z koordynatorem U13 – U18 Piotrem Urbanem, poprowadzili turnusy Legia Camp w Stanach Zjednoczonych – w San Francisco i Bostonie. Były to pierwsze legijne obozy poza granicami naszego kraju. Więcej na ten temat TUTAJ.

 

– Wraz z kolejnymi tego typu wyjazdami będziemy wysyłać na nie kolejnych trenerów z naszej Akademii. Jako menadżer chcę, by trenerzy jak najczęściej jeździli po świecie, bo każda taka podróż rozwija ich nie tylko zawodowo, ale również jako ludzi. Trener musi być otwarty na nowe doświadczenia, dbać o własny rozwój. Naszą rolą - jako klubu - jest dawać mu taką możliwość, ułatwiać zdobywanie wiedzy. Podnoszenie poziomu trenerów ma ogromny wpływ na podnoszenie poziomu szkolenia w Akademii, a co za tym idzie również poziomu naszych zawodników – wyjaśnia Mozyrko.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN