2018-02-22 15:15:00

Akademia: Legia Warszawa U17 - Polska U16 2:2

Autor: Jakub Wydra Fot. Jacek Prondzynski
W spotkaniu sparingowym rozegranym w Ząbkach drużyna U17 naszej Akademii, złożona z chłopców z rocznika 2001, 2002 i 2003, zremisowała 2:2 (1:1) z reprezentacją Polski U16 (rocznik 2002).

Na pierwszą część meczu trenerzy naszej drużyny desygnowali na plac gry zawodników z roczników 2002 i 2003. Legioniści rozpoczęli agresywnie, podchodząc do biało-czerwonych wysokim pressingiem. Kadrowicze zagrywali głównie długie podania w okolice pola karnego rywala. Jedna z takich akcji, w 5. minucie, przyniosła bramkę dla podopiecznych selekcjonera Przemysława Małeckiego. Nasz zespół, po stracie gola, dążył do szybkiego wyrównania i ta sztuka udała się już trzy minuty później. Strzał oddał Jerzy Munik, bramkarz odbił piłkę, do której dopadł Dawid Barnowski i skierował ją do bramki.

Po wyrównaniu, legioniści nieznacznie przeważali, stwarzając sobie kolejne sytuacje podbramkowe. Uderzenie Kacpra Skwierczyńskiego powędrowało prosto w ręce golkipera. Reprezentacja potrafiła groźnie odpowiedzieć, jeden ze strzałów zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Jakuba Ojrzyńskiego, kolejny minimalnie go minął. Z upływem czasu, coraz więcej z gry mieli kadrowicze. Biało-czerwoni przejęli inicjatywę, mieli sporo rzutów rożnych, z których nie potrafili jednak stworzyć większego zagrożenia. Wyjątkiem była sytuacja, gdy jeden z rywali znalazł się sam na sam z Ojrzyńskim. Pod koniec pierwszej połowy to Legia stwarzała sobie groźniejsze sytuacje, ale brakowało dokładności w kluczowych podaniach i uderzeniach. Pierwsza część meczu zakończyła się więc remisem 1:1. Wśród legionistów na pochwały zasłużył Jerzy Munik, który, jak na kapitana przystało, nie bał się brać na siebie odpowiedzialności, dużo biegał i walczył w odbiorze. Dobry występ zaliczył również Michał Kochanowski z rocznika 2002.

Na drugą połowę obydwie drużyny wyszły w zmienionych składach. W naszym zespole od początku pojawiło się jedenastu nowych graczy, głównie z rocznika 2001. W drugiej części spotkania tempo gry wyraźnie spadło. Obie drużyny rzadko dochodziły do strzałów, brakowało precyzji w podaniach po obu stronach boiska. Na prawym skrzydle aktywny był Kacper Grzela, który próbował posyłać dośrodkowania w pole karne kadry U16. Przeciwnicy odczytywali jednak jego zamiary. Dużo było gry w środku pola i dalekich wrzutów w pole karne, ale niewiele z nich wynikało. Mecz był wyrównany, nie brakowało walki, podobnie jak w pierwszej połowie sporo było rzutów rożnych dla obu ekip. Chwilę lepszej gry wykorzystali reprezentanci Polski, którzy po jednym z rożnych zdobyli bramkę na 2:1. Legioniści do samego końca nie poddawali się, dążąc do wyrównania. Po rzucie rożnym rywala nasi zawodnicy wyszli z szybką kontrą, ale zabrakło precyzji w rozegraniu. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego stan meczu wyrównał Mateusz Leszczuk. Tuż po golu na 2:2 arbiter zagwizdał po raz ostatni. W zespole Polski U16 zagrało dwóch zawodników naszej Akademii – obrońca Patryk Peda i pomocnik Gabor Grabowski.

Na meczu pojawili się między innymi Radosław Mozyrko – menadżer naszej Akademii, Piotr Urban – koordynator U12 – U17 czy Jacek Zieliński – dyrektor sportowy APLW. Spotkanie obserwował również Jacek Magiera – były piłkarz i trener Legii Warszawa, obecnie pracujący w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Legia Warszawa U17 - Polska U16 2:2 (1:1)

Bramki dla Legii: Barnowski (8), Leszczuk (80)

Skład Legii: I połowa: Jakub Ojrzyński - Nikodem Niski, Patryk Pierzak, Maksymilian Tkocz, Kacper Imiołek - Jerzy Munik, Michał Kochanowski - Dawid Barnowski, Ignacy Dawid, Kacper Skwierczyński - Szymon Włodarczyk. II połowa: Jakub Kowynia - Hubert Derlatka (Kamil Rokosz), Jan Goliński, Mateusz Szyszkowski, zawodnik testowany - Kacper Grzela, Bartłomiej Ciepiela, Mateusz Lisowski, Jakub Kwiatkowski(Wiktor Preuss) - Mateusz Leszczuk, Aleksander Stawiarz

Trenerzy: Tomasz Sokołowski i Tomasz Kycko; II trenerzy: Rafał Gębarski i Dariusz Rolak.