2018-02-25 18:42:00

Akademia: Rywalizacja z Bayernem Monachium i FC Augsburg

Autor: Jakub Wydra, JP Fot. Archiwum Legii
Drużyny naszej Akademii przebywały w weekend w Niemczech, gdzie miały okazję zmierzyć się z mocnymi rywalami. Zespół U15/U16 pokonał Bayern Monachium U15 4:1, a zespół U14 przegrał z FC Augsburg U14 0:3.

W spotkaniu sparingowym, rozegranym w Monachium, zespół U15/U16 naszej Akademii pokonał FC Bayern U15 4:1. Do przerwy legioniści prowadzili 2:0. W 19. minucie do bramki rywala trafił Dawid Barnowski, po podaniu Szymona Włodarczyka, a w 35. minucie to Włodarczyk, po dograniu Nikodema Niskiego, skierował piłkę do siatki. W drugiej części meczu nasza drużyna zdobyła kolejne bramki. Najpierw, w 65. minucie, gola strzelił Nikodem Niski, a pięć minut później wynik ustalił Jerzy Munik. Bayern zdołał odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, z rzutu karnego.

Skład Legii: Kacper Czajkowski - Nikodem Niski, Patryk Pierzak, Patryk Peda, Kacper Imiołek - Jerzy Munik, Michał Kochanowski - Dawid Barnowski (49' Hubert Derlatka), Gabor Grabowski (55' Ignacy Dawid), Kacper Skwierczyński (45' Aleksander Stawiarz) - Szymon Włodarczyk. Trenerzy: Tomasz Kycko i Dariusz Rolak.

Z kolei drużyna U14 pod wodzą Macieja Laskowskiego przegrała z FC Augsburg 0:3. Kadra meczowa: Kacper Michalski, Jakub Mielcarz - Tomasz Okulicki, Kacper Włoch, Wiktor Nowak, Joel Mpika, Dominik Arkuszewski, Adam Dębiński, Igor Strzałek, Kacper Jakóbczyk, Tomasz Mazur, Wiktor Kamiński, Tomasz Walczak, Oskar Lachowicz.

Z Augsburgiem zmierzył się również zespół U12 Legii.