Akademia: Weekendowe mecze legionistów [6-7.04]

Autor: Jakub Wydra Fot. Aleksandra Wór
Za nami ciekawy weekend! Legia U18 zmierzyło się z Wisłą Kraków, U17 zagrało na wyjeździe z ŁKS-em, a U15 z Escolą Varsovia w ramach Centralnej Ligi Juniorów. Pozostałe drużyny rozegrały spotkania ligowe w rozgrywkach MZPN. Oto pełne zestawienie weekendowych gier Akademii Legii.

SOBOTA

Zespół U16 Legii rozegrał wyjazdowe spotkanie Ekstraligi. W Ząbkach legioniści przegrali z Ząbkovią 1:3 (0:3).

Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył w 85. minucie Marcel Niesłuchowski (as. Kacper Skwierczyński).

Skład Legii: Antoni Klan – Hubert Derlatka, Filip Szewczyk, Tomasz Okulicki (31. Sebastian Kieraś), Arkadiusz Ziarko – Bartosz Ślendak, Ignacy Dawid (46. Michał Butkiewicz) – Dominik Krajewski, Kacper Skwierczyński, Oliwier Olszewski (55. Joel Franciszek Mpika) – Marcel Niesłuchowski

***

W rozgrywkach MZPN U11 drużyna Legii U10 zagrała na wyjeździe z WRKS Olimpia.

***

W meczu 22. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Legia U18 przegrała na własnym boisku z Wisłą Kraków 0:3 (0:2). Relacja ze spotkania TUTAJ.

***

W 21. kolejce grupy 1. III ligi rezerwy Legii Warszawa zremisowały na wyjeździe z Olimpią Zambrów 2:2.

Bramki dla drużyny trenera Kobiereckiego zdobyli Maciej Rosołek w 18. minucie oraz Piotr Cichocki w 57. minucie.

Skład Legii: Cezary Miszta – Mateusz Leleno, Mateusz Bondarenko, Bartosz Brodziński, Konrad Matuszewski – Piotr Cichocki, Radosław Pruchnik, Michał Karbownik (70. Łukasz Zjawiński), Oskar Wojtysiak (55. Michał Bajdur) – Mateusz Praszelik – Maciej Rosołek

Trener: Piotr Kobierecki    II trener: Kacper Marzec

Po tym spotkaniu legioniści zajmują 7. miejsce w tabeli.

***

Drużyna U14 w wyjazdowym spotkaniu Ekstraligi przegrała ze Zniczem Pruszków 2:3 (1:1).

Bramki dla naszej drużyny zdobyli Lucio Ceci (asysta: Michał Wojciechowski) w 14. minucie oraz Filip Składowski w 64. minucie.

Kadra meczowa Legii:

Jakub Murawski, Tomasz Zieliński – Sebastian Wysocki, Karol Haber, Szymon Gaj, Michał Wojciechowski, Benedykt Piotrowski, Oskar Lachowicz, Wiktor Kaiuk, Filip Składowski, Lucio Ceci, Maksymilian Stangret, Kacper Michalski II, Milan Bazler

W ramach cyklicznej wymiany trenerów pomiędzy drużynami Akademii zespół U14 prowadzili dziś Maciej Laskowski i Piotr Ciołkowski.

NIEDZIELA

Zespół U13 w meczu ligowym zmierzył się na wyjeździe (ul. Jeziorna 2) z Deltą Warszawa.

***

Legia U15 w 5. kolejce grupy A Centralnej Ligi Juniorów pokonała na wyjeździe Escolę Varsovia 3:1 (3:0).

Bramki:

1:0 – Kacper Jakóbczyk 12' (as. Wiktor Puciłowski)

2:0 – Wiktor Kamiński 18' (as. Bartosz Mikołajczyk)

3:0 – Wiktor Kamiński 29' (as. Filip Borowski)

3:1 – przeciwnik 46'

Kacper Michalski I, Jakub Mielcarz – Wiktor Nowak, Jakub Rutkowski, Szymon Bednarz, Hubert Wierucki, Adam Dębiński, Bartosz Mikołajczyk, Filip Borowski, Kacper Jakóbczyk, Wiktor Puciłowski, Wiktor Kamiński, Kacper Knera, Kacper Włoch, Maciej Bochniak

W ramach cyklicznej wymiany trenerów pomiędzy drużynami Akademii zespół U15 prowadzili Tomasz Bąbel i Maciej Pietraszko.

***

Z kolei drużyna U17 w spotkaniu 5. kolejki grupy A CLJ pokonała na wyjeździe ŁKS Łódź 8:0 (4:0).

Bramki:

1:0 – Jerzy Munik 11' (bez asysty)

2:0 – Michał Sparwasser 15' (as. Kajetan Staniszewski)

3:0 – Michał Sparwasser 21' (as. Bartosz Wicenciak)

4:0 – Michał Sparwasser 23' (as. Jerzy Munik)

5:0 – Jakub Kwiatkowski 47' (rzut karny)

6:0 – Damian Urban 63' (as. Dawid Grzelak)

7:0 – Miłosz Pacek 66' (as. Michał Kochanowski)

8:0 – Miłosz Pacek 75' (as. Dawid Grzelak)

Skład Legii: Jakub Kowynia – Dawid Barnowski, Marcel Myszka, Kamil Rokosz (46. Jakub Czajkowski), Kacper Imiołek (55. Dawid Grzelak) – Jerzy Munik, Michał Kochanowski – Jakub Kwiatkowski, Bartosz Wicenciak (46. Damian Urban), Kajetan Staniszewski (46. Miłosz Pacek) – Michał Sparwasser

***

Zespół U12 w ligowym spotkaniu przy Łazienkowskiej 3 zmierzyła się z STF Champion Warszawa.

***

Dwa zaległe spotkania ligowe zostały rozegrane we wtorek i środę (2 - 3 kwietnia).

Zespół U14 naszej Akademii pokonał w spotkaniu ligowym drużynę Radomiaka Radom 3:1 (3:0).

Bramki dla Wojskowych zdobyli Filip Składowski (as. Filip Borowski) w 5. minucie, Lucio Ceci (as. Benedykt Piotrowski) w 29. minucie oraz Wiktor Kajuk (as. Oskar Lachowicz) w 33. minucie.

Kadra meczowa:

Jakub Murawski, Tomasz Zieliński, Michał Wojciechowski, Szymon Gaj, Karol Haber, Maciej Bochniak, Oskar Lachowicz, Wiktor Kajuk, Bartosz Mikołajczyk, Filip Składowski, Filip Borowski, Lucio Ceci, Milan Bazler, Benedykt Piotrowski, Maksymilian Stangret

W ramach cyklicznych zmian trenerów pomiędzy sztabami drużynę U14 prowadzili dziś Maciej Laskowski i Rafał Gębarski.

Filip Borowski trafił do Akademii Legii w wieku 13 lat z KS SEMP Warszawa

Milan Bazler w wieku 8 lat z Dolcanu Ząbki

***

W spotkaniu Ekstraligi drużyna U16 naszej Akademii pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 3:1 (0:0).

Bramki zdobyli Arkadiusz Ziarko w 50. minucie (asysta: Bartosz Wicenciak), Kacper Imiołek w 80. minucie (z rzutu wolnego) i Hubert Derlatka w 87. minucie (rzut karny).

Skład: Sebastian Krejer - Hubert Derlatka, Tomasz Okulicki, Filip Szewczyk, Kacper Imiołek - Oliwier Olszewski, Bartosz Ślendak, Ignacy Dawid, Bartosz Wicenciak (60. Dominik Krajewski), Arkadiusz Ziarko (55. Kacper Skwierczyński) - Michał Butkiewicz (50. Marcel Niesłuchowski)

Trener: Tomasz Kycko   II trener: Norbert Misiak

Hubert Derlatka trafił do Akademii Legii w wieku 12 lat z Wołomiński Klub Sportowy Huragan