Akademia: Weekendowe mecze legionistów [7-9.06]

Autor: Jakub Wydra Fot. Aleksandra Wór
W piątek i sobotę zespoły U17 i U15 rozegrały półfinałowe spotkania Centralnej Ligi Juniorów. Starsza drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, natomiast młodsi chłopcy podejmowali przy Łazienkowskiej 3 AP 21 Kraków. Oto pełne zestawienie weekendowych gier Akademii Legii.

PIĄTEK, 12:00

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorów drużyna U17 naszej Akademii pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:2 (0:1). Bramki dla Wojskowych zdobyli Kajetan Staniszewski i dwie Szymon Włodarczyk.

Obszerna relacja z meczu dostępna TUTAJ.

***

SOBOTA, 10:00

W spotkaniu ligowym Legia U12 zagrała przy Konwiktorskiej 6 z Polonią Warszawa.

SOBOTA, 11:00

W meczu 31. kolejki grupy 1. III ligi drużyna rezerw Legii pokonała na własnym boisku Ursusa Warszawa 1:0 (0:0).

Bramkę dla zespołu trenera Piotra Kobiereckiego zdobył 65. minucie Piotr Cichocki.

W dzisiejszym meczu w rozgrywkach III ligi zadebiutowało dwóch zawodników Akademii - Ariel Mosór (rocznik 2003) rozegrał pełne spotkanie oraz Nikodem Niski (2002) pojawił się na murawie w 84. minucie.

Skład: Kacper Tobiasz – Mateusz Leleno, Mateusz Bondarenko, Ariel Mosór, Konrad Matuszewski – Radosław Pruchnik (79. Łukasz Łakomy), Aleksander Waniek – Oskar Wojtysiak (58. Piotr Cichocki), Amos Shapiro-Thompson (87. Bartłomiej Ciepiela), Michał Bajdur (84. Nikodem Niski) – Łukasz Zjawiński

Trener: Piotr Kobierecki

II trener: Kacper Marzec

Po tym spotkaniu Legia II zajmuje 6. miejsce w tabeli z 50 punktami na koncie.

SOBOTA, 12:30

Przy Łazienkowskiej 3 zespół U16 przegrał z UKS Varsovią 0:1 (0:0) w spotkaniu Ekstraligi.

Skład: Sebastian Krejer – Arkadiusz Ziarko, Filip Szewczyk, Oliwier Olszewski, Miłosz Pacek (60. Hubert Wierucki), Ignacy Dawid, Patryk Pierzak, Bartosz Wicenciak, Ivan Vidosević (67. Kacper Włoch) – Michał Butkiewicz, Marcel Niesłuchowski

SOBOTA, 15:00

W pierwszym meczu półfinałowym CLJ drużyna U15 pokonała przy Ł3 AP 21 Kraków 2:1 (2:0).

Obszerna relacja ze spotkania dostępna TUTAJ.

***

NIEDZIELA, 18:00

W spotkaniu ligowym zespół U14 pokonał przy Ł3 Drukarza Warszawa 2:1 (1:1).

Bramki dla legionistów zdobyli Filip Składowski w 19. minucie oraz Filip Borowski w 80. minucie.

Kadra meczowa: Michał Malinowski - Sebastian Wysocki, Szymon Gaj, Benedykt Piotrowski, Maciej Bochniak, Lucio Ceci, Grzegorz Burakowski, Oskar Lachowicz, Maksytmilian Stangret, Milan Bazler, Filip Składowski, Bartosz Mikołajczyk, Filip Borowski, Wiktor Kaiuk, Filip Zwoliński

***

Zespół U11 w weekend rywalizował w międzynarodowym turnieju Liepaja Spring Cup na Łotwie, mierząc się miedzy innymi z Atalantą Bergamo czy CSKA Moskwa.

Drużyna U10 w sobotę i niedzielę wzięła udział w międzynarodowym turnieju Sokolik Cup w Starym Sączu. Legioniści zmierzyli się z m.in. Juventusem FC, Herthą BSC, Lechem Poznań, Wisłą Kraków czy Benfiką.