Legia Warszawa
vs Korona Kielce
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-03-19 19:58:00
Newsletter

Arcyważne zwycięstwo w trudnym meczu!

Autor: Kacper Ruszczak Fot. Jacek Prondzynski
W hitowym meczu 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:1, po dwóch golach Michała Kucharczyka i awansowała na pozycję wicelidera ligowej tabeli!

Relację live z meczu Lechia - Legia znajdziecie w tym miejscu.

 

Temperatura ostatniego, hitowego meczu 26. kolejki, w którym Legia mierzyła się na wyjeździe z Lechią Gdańsk, wzrosła jeszcze bardziej przez wyniki, które padły w sobotę oraz niedzielę na innych boiskach LOTTO Ekstraklasy. Po dwa punkty straciły Jagiellonia i Lech, przez co w przypadku wygranej lechiści wróciliby na fotel lidera, a legioniści awansowaliby na drugie miejsce, ze stratą tylko jednego "oczka" do ligowego szczytu.

 

Trener Jacek Magiera od trzech kolejek stawia na ten sam skład. W Gdańsku na "szpicy" zagrał więc Miro Radović, a wspomagało go ofensywne trio Guilherme - Odjidja - Hamalainen. Cieszyć mógł powrót do kadry meczowej Kuby Rzeźniczaka i Michała Kucharczyka, którzy walczyli ostatnio z kontuzjami. Obaj usiedli na ławce rezerwowych.

 

Lechia to drużyna znana z ofensywnej gry, ale trener Piotr Nowak na spotkanie z Legią przygotował inną taktykę, nie chcąc ułatwiać zadania Wojskowym. Gospodarze byli więc znacznie bardziej cofnięci, przez co nasza drużyna w ataku musiała się czuć tak, jakby grała przy Łazienkowskiej. Pod polem karnym lechistów było bardzo mało miejsca.

 

Podobnie jednak było i po drugiej stronie, bo nasza linia defensywna prezentowała się bardzo solidnie. W efekcie oglądaliśmy więc mecz, który toczył się od 20. metra pod bramką gospodarzy do 20. metra pod "szesnastką" Wojskowych. Najgroźniejszą sytuację przed przerwą miał Rafał Wolski, który kąśliwie uderzył z rzutu wolnego z około 25 metrów, ale piłkę po tym strzale wybił Arek Malarz.

 

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze, którzy mocno przycisnęli naszą drużynę. W 48. minucie Lechia miała rzut rożny, dokładne dośrodkowanie na głowę dostał Maloca, strzelił, a piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową. Legioniści musieli odrabiać straty. 

 

Na gola szybko zareagował trener Magiera, który w 55. minucie wprowadził na boisko Michała Kucharczyka. "Kuchy" już trzy minuty później dostał znakomite dośrodkowanie od Guilherme i płaskim strzałem nie dał szans Kuciakowi. Chwilę później skrzydłowy Legii znowu miał dogodną okazję, ale jego mocny strzał padł łupem słowackiego bramkarza.

 

Legioniści na kilka minut przejęli inicjatywę, a znakomitą szansę stworzył sobie Vadis, który wjechał w pole karne, mijając trzech rywali. W ostatniej fazie akcji Belg poszedł jednak od bramki zamiast do bramki i z jego strzałem z ostrego kąta poradził sobie Kuciak.

 

Potem dużo sytuacji stworzyła sobie Lechia, w bramce cuda wyczyniał Arek Malarz, raz Wojskowkych uratował słupek, ale to jednak my cieszyliśmy się z trzech punktów. W 87. minucie drugą bramkę tego wieczoru zdobył Michał Kucharczyk! Legia awansowała na drugie miejsce w tabeli i traci już tylko punkt do lidera!

 

 

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:2 (0:0)

 

Bramki: Hlousek (sam.) 48' - Kucharczyk 58', 87'

 

Legia: Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Kopczyński, Moulin - Guilherme (90' Szymański), Odjidja, Hamalainen (56' Kucharczyk) - Radović (90' Rzeźniczak).


Rezerwowi: Cierzniak, Czerwiński, Broź, Nagy.

Trener: Jacek Magiera.

 

Lechia: Kuciak - Wojtkowiak, Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Haraslin (70' F. Paixao), Nunes (59' Sławczew), Wolski (80' Mak), Krasić - Marco Paixao, Kuświk.

Rezerwowi: Bąk, Mila, Stolarski, Van Kessel.

 

Trener: Piotr Nowak.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

dradzik
dradzik
Kapitan
2017-03-19 20:36:02
Kuchy King! Dobranoc.
Budyń
Budyń
Kapitan
2017-03-19 21:19:10
Kuchy MEGA King !!! Również dziękuję i dobranoc.

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 229
PLN
Cena 299
PLN
Cena 99
PLN