vs Korona Kielce

2017-04-18 20:14:00

Awans Legii II w rozgrywkach o Puchar Polski

Autor: Joanna Sobczykiewicz Fot. Marlena Penc
Trzy dni po porażce z Widzewem Łódź zawodnicy rezerw Legii rozegrali mecz w ramach 1/8 finału mazowieckiego Pucharu Polski. Podopieczni trenera Krzysztofa Dębka wygrali z Mazurem Gostynin 2:1 po dogrywce. Bramki dla Wojskowych zdobyli Grzegorz Aftyka oraz Eryk Rakowski.

W składzie rezerw znaleźli się piłkarze, którzy na co dzień trenują w zespole U-19 prowadzonym przez trenera Piotra Kobiereckiego. Mowa o Mateuszu Kochalskim, Sebastianie Walukiewiczu, Macieju Ostrowskim, Grzegorzu Aftyce oraz Mateuszu Praszeliku. Do kadry Legii II wrócił Sadam Sulley. Napastnik wyleczył uraz, którego doznał dwa miesiące temu, a dzisiejsze spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. W osiemnastce meczowej na mecz z Mazurem zabrakło wracających do zdrowia Aleksandra Wańka oraz Mateusza Zawala. Oczywisty był także brak Rafała Makowskiego, który w sobotnim spotkaniu z Widzewem Łódź doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda.

W 18. minucie starcia z Mazurem trener Dębek był zmuszony dokonać pierwszej zmiany. Za kontuzjowanego Konrada Handzlika na boisko wszedł reprezentant kadry U-17 Mateusz Praszelik. Dwie minuty później Legia II objęła prowadzenie. Strzelcem gola był Grzegorz Aftyka. W drugiej połowie legioniści stracili bramkę w 57. minucie. Mateusza Kochalskiego pokonał Bartłomiej Dębicki. Taki wynik utrzymał się już do końca regulaminowego czasu gry, co oznaczało dogrywkę. W niej górą okazała się nasza drużyna. Zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu zapewnił Wojskowym Eryk Rakowski, który strzałem z dystansu pokonał golkipera z Gostynina.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Legii II 2:1. Jutro o godzinie 16. w siedzibie Mazowieckiego ZPN odbędzie się losowanie par w ramach rozgrywek o 1/4 finału. Właśnie wtedy legioniści poznają swojego kolejnego rywala. Wszystkie mecze tej fazy zaplanowane zostały na 26 kwietnia. Trzy dni wcześniej, 23 kwietnia, na zawodników rezerw czeka mecz ligowy - o godzinie 12. zmierzą się na wyjeździe z Concordią Elbląg.

Mazur Gostynin - Legia II Warszawa 1:2 (0:1)

Bramki: Bartłomiej Dębicki (57) - Grzegorz Aftyka (20), Eryk Rakowski (98)

Legia II: Mateusz Kochalski - Bartosz Skowron, Mateusz Żyro, Sebastian Walukiewicz, Maciej Ostrowski - Adrian Małachowski (c), Konrad Handzlik (18’ Mateusz Praszelik), Grzegorz Aftyka (70’ Tomasz Nawotka), Miłosz Szczepański (60’ Eryk Rakowski), Alban Sulejmani (45’ Sadam Sulley) - Eryk Więdłocha

Rezerwowi: Dominik Kąkolewski, Patryk Czarnowski, Mateusz Leleno