2018-07-06 19:50:00

Bezbramkowo na koniec przygotowań

Autor: Adam Kołodziejski Fot. Janusz Partyka
Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Radomiakiem Radom w ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem nowego sezonu.

W piątkowy wieczór trener Dean Klafurić desygnował do gry piłkarzy, którzy w przeważającej większości nie mieli okazji zaprezentować się w spotkaniu z Viitorulem Konstanca. Od początku zobaczyliśmy na murawie kilku zawodników, którzy wrócili z okresu wypożyczenia. Rolę kapitana drużyny pełnił Michał Kopczyński.

Początek spotkania upłynął pod znakiem wielu wymian w środku pola, zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Pierwszą groźną sytuację w 6. minucie gry stworzyli sobie goście, ale Rossi Pereira po krótkim rajdzie przeniósł piłkę nad bramką Cierzniaka. Dziesięć minut później odpowiedzieli gospodarze - po dośrodkowaniu Dominika Nagya z rzutu rożnego na bramkę uderzał Sandro Kulenović, ale piłka po jego strzale głową pofrunęłą nad bramkarzem Arturem Haluchem. W 23. minucie kapitalny rajd lewą stroną boiska przeprowadził Hildeberto, który wbiegł w pole karne i dograł do Sandro Kulenovicia, a ten w doskonałej sytuacji przestrzelił z okolic piątego metra. Kilka chwil później ponownie dał o sobie znać Portugalczyk, ale jego uderzenie wyszło na aut bramkowy. W 40. minucie dobre dośrodkowanie z bocznej strefy zamykał Adam Hlousek, ale jego strzał z woleja nie zaszkodził Radomiakowi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

W przerwie doszło do dwóch zmain w szeregach Legii: Radosława Cierzniaka zastapił Radosław Majecki, a w miejsce Mateusza Hołowni pojawił się Brian Iloski. Osiem minut po wznowieniu gry niebezpiecznie zrobiło sie pod bramką Majeckiego, ale futbolówka po zagraniu z rzutu rożnego szczęśliwie minęła słupek bramki gospodarzy. W 57. minucie spotkania Chris Philipps kapitalnym podaniem obsłużył Hildeberto, ale aktywny w tym spotkaniu Portugalczyk w sytuacji "sam na sam" nie dał rady z ostrego kąta pokonać Halucha. Po chwili inicjatywę przejęli goście, czego efektem było świetne i minimalnie niecelne uderzenie z dystansu w wykonaniu Jakuba Wawszczyka.

W 78. minucie szybka wymiana podań między Kulenoviciem a Hildeberto zakończyła się oddaniem strzału przez Portugalczyka, ale piłka powędrowała tuż obok lewego słupka bramki Kochalskiego. Dziesięć minut później Brian Iloski uderzył zza pola karnego, tuż nad poprzeczką po rykoszecie. Z kolei kilka chwil przed końcem Dominik Sokół wyskoczył do dośrodkowania z bocznej strefy, i trafił w słupek. W końcówce mnóstwo szczęścia było więc po stronie legionistów. Równo z 90. minutą sędzia zakończył mecz, który ostatecznie zakończył się remisem.

Legia Warszawa - Radomiak Radom  0:0

Legia: Cierzniak (45' Majecki) - Żyro, Philipps, Hołownia (45' Iloski) - Michalak, Hlousek, Kopczyński, Nagy, Praszelik (72' Pasquato) - Kulenović, Hildeberto

Rezerwowi: Majecki, Iloski, Pasquato, Cafu, Szymański, Wieteska, Kucharczyk

Radomiak: Haluch (63' Kochalski) - Grudniewski, Świdzikowski, Jakubik, Klabnik - Wawszczyk (78' Sokół), Filipowicz (60' Szuprytowski), Pietroń (65' Suchanek), Matusiak (83' Kucharski) - Rolnić (60' Mikita), Rossi

Rezerwowi: Kochalski, Kucharski, Szuprytowski, Sokół, Kaput, Mikita, Hodowany, Suchanek