Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-08-18 15:34:00
Newsletter

Cenne doświadczenia drużyn Akademii

Autor: Jakub Wydra
W najbliższych dniach nasze drużyny zmierzą się z silnymi europejskimi przeciwnikami. Zespoły U15 i U17 zbiorą doświadczenie biorąc udział w turniejach, a U19 zagra mecz kontrolny z Ajaksem Amsterdam.

 - Kluczowe znaczenie ma dla nas środowisko meczowe. Z kim przestajesz, taki się stajesz - podnieśliśmy budżet na wyjazdy zagraniczne, będziemy grać dużo więcej spotkań z mocnymi i różnorodnymi rywalami. W samym sierpniu mamy 10 turniejów międzynarodowych lub zagranicznych sparingów w różnych kategoriach wiekowych - mówił w niedawnym wywiadzie Radosław Mozyrko, menadżer Akademii. Cała rozmowa dostępna tutaj (I część i II część).

 

U19

 

Zespół U19 wyjechał wczoraj do Amsterdamu, by tam rozegrać towarzyskie spotkanie z Ajaxem. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 14:30. Dzień przed sparingiem nasza drużyna trenować będzie na obiektach Ajaxu.

 

Trener Piotr Kobierecki zabrał do Holandii szesnastu zawodników. Kadra zespołu:

Bramkarze: Mateusz Kochalski, Michał Gołuński.

Obrońcy: Michał Król, Filip Czach, Konrad Matuszewski, Michał Gładysz.

Pomocnicy: Michał Karbownik, Michał Mydlarz, Mateusz Praszelik, Mateusz Grudziński, Mikołaj Neuman, Maksymilian Sitek, Jakub Jóźwiak.

Napastnicy: Mateusz Szwed, Łukasz Zjawiński, Kacper Wełniak.

 

U17:

 

Zespół U17 weźmie natomiast udział w turnieju na Ukrainie - Puchar Karpat 2017.

 

- Do Lwowa jedziemy zagrać cztery spotkania z dobrymi drużynami. Celem turnieju jest danie możliwości zagrania wszystkim zawodnikom tej samej liczby minut, żeby zweryfikować nabyte umiejętności techniczne i taktyczne. Nie tworzymy presji, by wygrać cały turniej, chcemy zaprezentować się godnie jak przystało na zawodnika Akademii - mówił przed turniejem opiekun U17, Tomasz Sokołowski.

 

Pierwszy mecz młodzi legioniści rozegrają w niedzielę, 20 sierpnia o godzinie 10, przeciwnikiem będzie czeski Banik Ostrawa.

 

W poniedziałek nasz zespół zmierzy się z ukraińskim Szachtarem Donieck (10:00), we wtorek z UFC Karpaty Lwów (10:00). Środa będzie dniem wolnym, a ostatni mecz podopieczni Tomasza Sokołowskiego rozegrają w czwartek z Karpatami Lwów (10:00).

 

Na Puchar Karpat sztab szkoleniowy powołał 19 zawodników:

Bramkarze: Kamil Bielikow, Kacper Czajkowski.

Obrońcy: Patryk Konik, Jan Goliński, Mieszko Lorenc, Patryk Peda, Maksymilian Tkocz, Jakub Michor, Kamil Rokosz.

Pomocnicy: Nikodem Niski, Łukasz Łakomy, Wiktor Preuss, Mateusz Lisowski, Bartłomiej Ciepiela, Gabor Grabowski, Jerzy Munik, Kacper Gościniarek, Kacper Grzela.

Napastnicy: Maciej Rosołek.

 

 

U15:

 

Drużyna trenera Dariusza Rolaka wyleciała natomiast na turniej do Irlandii. Dziś rozpocznie tam rywalizację w Hibernia Trophy 2017.

 

Pierwszy mecz, 18 sierpnia, rozegra z angielskim Sunderland FC. W sobotę czekają naszą młodzież trzy pojedynki - najpierw z Club NI, a następnie z angielskim Wolverhampton FC i ze szkockim Celtic Glasgow.

 

Zależnie od rozstrzygnięć, w niedzielę czekać nas będzie jeszcze jedno spotkanie, decydujące o końcowym miejscu w klasyfikacji turnieju.

 

Naszej młodzieży życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 229
PLN
Cena 299
PLN
Cena 99
PLN