Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2015-04-27 16:11:00
Newsletter

Charytatywna Wiosna: Pomagamy z SKLW

Autor: Legia Warszawa
Już w najbliższą środę kolejny mecz z cyklu "Charytatywnej Wiosny Legii Warszawa". "Wojskowi" zmierzą się z Pogonią Szczecin, a partnerem tego spotkania będzie Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa.
Kup bilet na mecz z Pogonią


Charytatywna Wiosna to przede wszystkim projekt społeczny, w którym wszystkie osoby związane z Klubem – pracownicy, kibice, sponsorzy, partnerzy medialni oraz byli i obecni sportowcy wszystkich sekcji pomogą wspólnie wybranym inicjatywom charytatywnym.

- Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa prowadzi szereg inicjatyw o stałym charakterze, a także wiele mniejszych, wynikających z potrzeby chwili. Do najważniejszych możemy zaliczyć m.in. akcję "1916 Uśmiechów" trwającą od 2011 roku, w której pomagamy warszawskim domom dziecka. Najmłodsi otrzymują od nas okolicznościowe prezenty na dzień dziecka i pod choinkę, a wybrane placówki najbardziej potrzebne artykuły codziennego użytku. Organizujemy także wycieczki rekreacyjno-edukacyjne, połączone niejednokrotnie z nauką historii naszego miasta - wyjaśnia Leszek Mańk, Prezes Stowarzyszenia Legii Warszawa.- "Win Win" jest drugim projektem skierowanym do wychowanków warszawskich domów dziecka, który współtworzymy z Legią i grupą specjalistów z Przystani Psychologicznej. Uczestnicy to chłopcy w wieku 14-18 lat, którzy biorą udział w treningach i rozgrywkach ligi szóstek piłkarskich, odbywających się na terenie naszego klubu. Jednocześnie otaczamy ich specjalnym programem opieki psychologicznej, w ramach którego uczestniczą w warsztatach, grupach terapeutycznych i zajęciach integracyjnych, rozwijających umiejętności mające im pomóc w zaadaptowaniu się do samodzielnego życia po opuszczeniu przez nich placówek wychowawczych. Punktem łączącym oba projekty jest możliwość uczestnictwa w meczach naszego klubu na stadionie Legii - dodaje przedstawiciel Stowarzyszenia.

To jednak nie wszystkie inicjatywy, w które angażuje się Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. - "Paczka na Kresy" to akcja, pod szyldem której od 2010 roku pomagamy Polakom zamieszkującym tereny dzisiejszej Białorusi i Litwy. Każdego roku w okresie świąt Bożego Narodzenia wysyłamy kilka ton produktów w paczkach żywnościowych.

Od kilku lat wspomagamy również trzy polskie szkoły na Wileńszczyźnie w miejscowościach Szumsk, Kowalczuki i Pakena. Przekazujemy tam pomoc w postaci wyprawek szkolnych i środków czystości. Właśnie w ostatni weekend osoby związane z SKLW były z kolejną partią pomocy na Wileńszczyźnie.

Od 2006 roku opiekujemy się także Powstańcami Warszawskimi z batalionów Miotła i Parasol, organizując dla nich spotkania świąteczne i okolicznościowe, a także przekazując paczki na święta Bożego Narodzenia. Za tą działalność kilka osób związanych ze Stowarzyszeniem otrzymało odznaczenia państwowe Krzyż Zasługi i medal Pro Patria - kontynuuje.- Od dziewięciu lat wspieramy i finansujemy dzielność grupy "Niepełnosprawni fanatycy", którzy m.in. dzięki temu licznie pojawiają się na meczach wyjazdowych naszej drużyny.

Wraz Klubem Honorowych Dawców Krwi "Krewcy Legioniści" organizujemy na stadionie Legii zbiórki krwi, które cieszą się ogromną popularnością, bijąc przy okazji rekordy pod względem uzyskanego litrażu.

Warto zauważyć, że zorganizowane środowisko kibiców Legii Warszawa od wielu lat prowadzi dziesiątki mniejszych lub większych inicjatyw charytatywnych i pomocowych, a Stowarzyszenie i osoby z nim współpracujące, pomagają w wielu kwestiach tej działalności. Możliwe jest to między innymi dzięki oficjalnemu charakterowi naszej organizacji - kończy Leszek Mańk.

Znamy także cel, na który zostaną przekazane bilety, jeżeli na trybunach pojawi się ponad 20 tysięcy kibiców. - Jeśli uda się otrzymać środki z meczu z Pogonią Szczecin, będziemy chcieli je przeznaczyć na pomoc dla najbardziej potrzebujących Polaków zamieszkujących tereny dzisiejszej Białorusi i Litwy, a także na sfinansowanie kolejnych wyjazdów dla kibiców niepełnosprawnych - opowiedział Prezes SKLW.

Czym Stowarzyszenie kieruje się, wybierając osoby do pomocy? - Nie ma jednego klucza, który by to określał. Jednak patrząc na charakter naszych inicjatyw to cechą wspólną na pewno jest patriotyzm, zarówno ten lokalny, jak i ogólnonarodowy. Staramy się też, aby nasze działania były w sposób bezpośredni lub pośredni związane z Legią, bo w końcu dzięki temu, że jesteśmy legionistami możemy działać na tak dużą skalę - mówi Leszek Mańk.


Przypominamy zasady!
  • Jeśli na mecz zostanie sprzedanych 20 tysięcy biletów, na pomoc trafi 1 PLN z każdego biletu.
  • Jeśli na mecz zostanie sprzedanych 25 tysięcy biletów, Legia Warszawa przekaże 2 PLN z każdego biletu.
  • Jeśli na mecz zostanie sprzedanych 29 tysięcy biletów, przeznaczamy aż 5 PLN z każdego biletu.    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN