2017-08-13 17:00:00

CLJ: Cracovia - Legia 2:2 na inaugurację ligi

Autor: LW, JP Fot. Jacek Prondzynski
Piłkarze Legii rozpoczęli zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego zremisowali na stadionie przy ulicy Wielickiej z Cracovią 2:2, po golach Michała Górala oraz samobójczym trafieniu gospodarzy w końcówce spotkania.

Młodzi piłkarze Wojskowych zainaugurowali w niedzielę nowy sezon CLJ wyjazdową potyczką z Cracovią. „Pasy” postanowiły rozwiązać drużynę rezerw i przenieść najbardziej utalentowanych zawodników właśnie do drużyny juniorów starszych występującej w CLJ. Zapowiadał się więc dla legionistów ciężki mecz w Krakowie i taki właśnie był. Podopieczni trenera Kobiereckiego objęli prowadzenie w 35. minucie spotkania za sprawą Michała Górala, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Mateuszu Olejarce. Gospodarze jeszcze przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę zdołali jednak wyrównać stan meczu. Na listę strzelców wpisał się Ochman.

Po zmianie stron znów uderzyli piłkarze „Pasów” - na prowadzenie wyprowadził swoją drużynę Krzempek. Legioniści mieli też swoje sytuacje, ale nieskuteczni w wykończeniu akcji byli zarówno Kacper Wełniak, jak i Lukasz Zajwiński. Na pięć minut przed końcem meczu udało się jednak Wojskowym doprowadzić do wyrównania. Po zagraniu Kacpra Wełniaka piłkę do własnej bramki wpakował obrońca gospodarzy. Z przebiegu całego spotkania stołeczni piłkarze mieli bardziej klarowne sytuacje, lecz brakowało im przede wszystkim skutecznego wykończenia.

Drużyna juniorów starszych Legii wyjedzie w czwartek do Holandii, by po kilku treningach na piłkarskich obiektach w Amsterdamie rozegrać w sobotę mecz sparingowy z Ajaksem (z tego też powodu przełożono mecz 3. kolejki z Jagiellonią Białystok).

CLJ 99/00: Cracovia - Legia 2:2 (1:1)

Bramki: Ochman (42), Krzempek (51) - Góral (35), sam. (85)

LEGIA: Kochalski - Król, Gładysz, Grudziński, Olszewski - Szwed (55' Neuman), Mydlarz (75' Karbownik), Orlik, Olejarka, Zjawiński (61' Wełniak), Góral (70' Rymek).