Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-04-29 22:30:00
Newsletter

CLJ: Legia Warszawa pokonała Wisłę Kraków 2:0 (1:0)

Autor: Joanna Sobczykiewicz Fot. Wojciech Piotrowski, Marlena Penc
W sobotę o godz. 18. podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego zmierzyli się na boisku bocznym przy ulicy Łazienkowskiej z Wisłą Kraków. Młodzi legioniści odnieśli pewne zwycięstwo 2:0, a oba gole strzelił Michał Góral.

Kadra Legii U-19 wzmocniona została przez Miłosza Szczepańskiego z drugiej drużyny. Piłkarz występujący w rezerwach nie mógł dzisiaj zagrać przeciwko Lechii Tomaszów Mazowiecki przez nadmiar żółtych kartek. Na ławce rezerwowych usiadł natomiast Aleksander Waniek, który zagrał 20 minut w dzisiejszym meczu Legii II i zastąpił na boisku kontuzjowanego Patryka Czarnowskiego. 

 

 

Początek spotkania dominował w grę w środku pola. Po kilkunastu minutach legioniści wzięli się do pracy i zaczęli naciskać rywala. Ciekawie zapowiadała się akcja skonstruowana prawą stroną boiska. Piotr Cichocki podał do kapitana Grzegorza Aftyki, lecz ten źle trafił w piłkę, która poszybowała wysoko ponad poprzeczkę.

 

 

Legia objęła prowadzenie po golu Michała Górala. Jeden z zawodników Wisły faulował w polu karnym, a arbiter nie wahał się wskazać na jedenasty metr. Do piłki podszedł nasz najlepszy strzelec, oddał pewny strzał i tym samym powiększył swój dorobek bramkowy. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć Legia była blisko podwyższenia prowadzenia na 2:0. Mateusz Praszelik został faulowany blisko pola karnego rywala, a sędzia podyktował rzut wolny. Podszedł do niego Piotr Cichocki. Dobrze dośrodkował, lecz pierwszy przy piłce znalazł się bramkarz Wisły, który wypiąstkował ją i oddalił niebezpieczeństwo od własnej bramki. 

 

 

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy padła kolejna bramka dla Legii Warszawa. Znów zdobył ją Michał Góral. Asystę przy jego golu zanotował Mateusz Szwed, który dosłownie kilka chwil wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego prowadzili już 2:0.

 

 

Wydawało się, że piłkarze Legii nie poprzestaną na takim wyniku i powalczą o trzeciego gola. Mało brakowało, a tak by się stało. Legioniści wznowili grę od rzutu rożnego, lecz tym razem goście z Krakowa poradzili sobie z atakiem naszych zawodników. Po chwili piłka wróciła do Macieja Ostrowskiego, który dośrodkował ją w pole karne. Futbolówkę głową trącił Mateusz Bondarenko, wprost do niepilnowanego Kacpra Pietrzyka. Niestety, arbiter nie uznał tej bramki. Liniowy podniósł chorągiewkę do góry sygnalizując, że nasz zawodnik w momencie oddania strzału znajdował się na pozycji spalonej. 

 

 

Do samego końca Wojskowi kontrolowali grę i nie pozwolili rywalowi podejść pod własne pole karne. Po dzisiejszym spotkaniu Legia oczywiście pozostanie liderem tabeli Centralnej Ligi Juniorów grupy wschodniej. SMS Łódź traci do naszego zespołu cztery punkty. Kolejny mecz czeka juniorów starszych 6 maja. O godz. 14. zmierzą się z Polonią Warszawa przy ulicy Konwiktorskiej. 

 

 

U-19: Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:0 (1:0)

 

Bramki: Michał Góral (24, k., 46)

 

Legia U-19: Mateusz Kochalski - Bartosz Olszewski (46’ Maciej Ostrowski), Mateusz Bondarenko, Kacper Pietrzyk, Piotr Cichocki - Sebastian Walukiewicz (46’ Aleksander Waniek), Miłosz Szczczepański, Mateusz Praszelik, Grzegorz Aftyka (76’ Kamil Orlik), Mateusz Olejarka (46’ Mateusz Szwed) - Michał Góral.

Rezerwowi: Maciej Bąbel, Bartosz Rymek, Wiktor Sobczyk.

 

 

 

 

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Więcej na temat

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN