Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-10-21 15:15:00
Newsletter

CLJ: Pewne zwycięstwo juniorów Legii ze Stalą Rzeszów (3:0)

Autor: Jakub Wydra, JP Fot. Janusz Partyka
Zespół U19 naszej Akademii pokonał na wyjeździe Stal Rzeszów 3:0 (1:0) w ramach 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Po tym spotkaniu podopieczni Piotra Kobiereckiego wrócili na pozycję lidera grupy wschodniej.

Mecz ze Stalą od początku układał się po myśli naszego zespołu. Legioniści grali pewnie, kontrolowali sytuację na boisku, byli stroną dominującą. Momentami brakowało jedynie precyzji w podaniach lub w wykończaniu sytuacji. Rywal najgroźniejsze okazje do zdobycia gola stwarzał sobie po stałych fragmentach gry, ale ten aspekt również podopieczni trenera Kobiereckiego opanowali bardzo dobrze. Wynik spotkania otworzył Kacper Wełniak w 38. minucie. Filip Czach zagrał długą piłkę, nasz napastnik przyjął ją na klatkę piersiową i uderzył po długim rogu pod ręką bramkarza Stali. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie, legioniści schodzili do szatni z zasłużonym prowadzeniem.

 

Druga część spotkania to w dalszym ciągu dominacja Legii. Tym razem jednak nasi zawodnicy wykazali się większą skutecznością. Już w 51. minucie świetne dośrodkowanie Konrada Matuszewskiego z rzutu rożnego wykorzystał Filip Czach, zdobywając bramkę uderzeniem głową. W 65. minucie przyjezdni potwierdzili, jak groźni są ze stałych fragmentów gry. Rzut wolny z lewej strony boiska wykonywał Oskar Wojtysiak, futbolówkę czubkiem buta sięgnął Wełniak i skierował ją po długim rogu do bramki gospodarzy. Przeciwnik starał się wyprowadzać kontry, ale nasza defensywa grała dziś bardzo pewnie i skutecznie powstrzymywała ofensywne próby Stali. Do końca meczu legioniści spokojnie kontrolowali grę, zdobywając tym samym kolejne cenne trzy punkty.

 

Po tym spotkaniu nasza drużyna wraca na pozycję lidera tabeli grupy wschodniej. W 11 spotkaniach zawodnicy Akademii zdobyli 27 punktów, odnosząc osiem zwycięstw, trzy remisy i nie zaznając ani jednej porażki. W następnej serii gier, w sobotę 28 października (o godz. 16.), legioniści na własnym boisku podejmą Znicz Pruszków.

 

Tradycyjnie po ostatnim gwizdku sędziego poprosiliśmy o wypowiedź naszych zawodników:

 

Kacper Wełniak (zdobywca dwóch bramek dla Legii):

- Przez cały mecz to my przeważaliśmy, byliśmy stroną dominującą. Stwarzaliśmy sobie sporo sytuacji do zdobycia gola, ale niestety zawodziła nasza skuteczność. Stąd też skromne, jednobramkowe prowadzenie do przerwy. W drugiej części spotkania poprawiliśmy jednak celność i zdobyliśmy jeszcze dwie bramki, ostatecznie schodząc z boiska z rezultatem 3:0. Zagraliśmy dobry mecz i gratulacje należą się całemu zespołowi.

 

Filip Czach (strzelec gola i autor asysty):

-Od samego początku narzuciliśmy swój styl gry. Na pewno cieszy nas kolejny mecz na zero z tyłu. Graliśmy bardzo konsekwentnie, realizowaliśmy nasze zadania i możemy być zadowoleni z naszej gry w tym meczu. Cieszy mnie również kolejna bramka zdobyta w barwach Legii.

 

Oskar Wojtysiak (autor asysty przy bramce na 3:0):

- Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Potrafiliśmy narzucić tempo i styl gry rywalowi. Bardzo cieszy nasza skuteczność ze stałych fragmentów gry, ostatnio dzięki nim wygrywamy kolejne spotkania. Brakowało troszkę dokładności przy finalnych zagraniach, ale możemy być zadowoleni po tym meczu. Kolejne trzy punkty zabieramy ze sobą do Warszawy i skupiamy się już na następnym spotkaniu.

 

Maciej Rosołek (napastnik Legii):

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Od pierwszego gwizdka sędziego realizowaliśmy nasze przedmeczowe założenia, kontrolowaliśmy wydarzenia na placu gry, co udokumentowaliśmy zdobyciem trzech bramek. Szwankowała trochę nasza skuteczność, bo mogliśmy strzelić więcej goli, ale cieszymy się ze zdobytych trzech punktów. Teraz koncentrujemy się już na kolejnym meczu.

 

CLJ: Stal Rzeszów U19 - Legia Warszawa U19 0:3 (0:1)

 

Bramki: Wełniak (38, 65), Czach (51)

 

Legia: Cezary Miszta - Oskar Wojtysiak, Filip Czach, Kacper Pietrzyk, Konrad Matuszewski - Michał Mydlarz, Bartłomiej Kukułowicz- Mikołaj Neuman (75' Kamil Kumoch), Bartosz Rymek (70' Maksymilian Sitek), Mateusz Szwed (57' Mateusz Olejarka) - Kacper Wełniak(66' Maciej Rosołek).

 

Trener: Piotr Kobierecki

 

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN