Legia Warszawa
vs Lechia Gdańsk
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2018-05-12 22:08:00
Newsletter

CLJ: Popis Zjawińskiego i pewne zwycięstwo nad Stalą (5:1)

Autor: Jakub Wydra Fot. Michał Papierz
W spotkaniu 27. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U19 zespół Legii Warszawa pokonał przy Łazienkowskiej 3 Stal Rzeszów 5:1 (4:0). Cztery bramki dla naszej drużyny zdobył Łukasz Zjawiński, jedną dorzucił Maciej Rosołek. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania - po remisie Korony Kielce z MOSP-em Białystok (3:3) - stało się jasne, że legioniści mają już zapewniony awans do półfinału CLJ.

Legioniści od pierwszych minut spotkania chcieli narzucić rywalowi swoje warunki gry. Wyszli na przeciwnika wysokim pressingiem, co szybko zaczęło przynosić efekty. Już w pierwszej minucie po zagraniu Macieja Rosołka strzał oddał Łukasz Zjawiński. Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie Maciej Rosołek uderzył z woleja, piłka skozłowała, lobując bramkarza Stali. Szybkie wyjście na prowadzenie dało gospodarzom poczucie komfortu. Rywal miał duże problemy z zawiązaniem składnej akcji, Wojskowi spokojnie utrzymywali się przy piłce, mieli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Na bramkę uderzali między innymi Kacper Wełniak, Mateusz Szwed czy Amos Shapiro-Thomson. Brakowało jednak precyzji lub odrobiny szczęścia. W 27. minucie w pole karne Stali dośrodkował Mikołaj Neuman, piłkę ręką zagrał gracz gości i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Zjawiński. W 39. minucie arbiter spotkania po raz drugi podyktował karnego. Po raz kolejny duża w tym zasługa Mikołaja Neumana, który został sfaulowany w obrębie pola karnego. Tym samym drugiego gola w tym meczu strzelił Łukasz Zjawiński. Tuż przed przerwą "Zjawa" skompletował hat-tricka. W 45. minucie prostopadłe podanie Kacpra Wełniaka - na co dzień zawodnika zespołu rezerw Legii - jak na rasowego snajpera przystało z zimną krwią wykorzystał Zjawiński. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.

 

 

Druga część meczu rozpoczęła się dla Legii w najlepszy możliwy sposób. Już w 47. minucie po raz czwarty golkipera Stali pokonał Łukasz Zjawiński. Mikołaj Neuman prostopadłym podaniem wykreował 17-letniemu napastnikowi świetną sytuację, a ten pewnym, mocnym strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie. Stal nie potrafiła powstrzymać ofensywy legionistów, sami natomiast nie stwarzali sobie klarownych okazji do pokonania Cezarego Miszty. Lider grupy wschodniej dążył natomiast do strzelenia kolejnych goli. Szczęścia próbowali między innymi Mikołaj Neuman, Bartłomiej Kukułowicz czy Maksymilian Sitek. Żadnemu z nich nie udało się jednak wpisać dziś na listę strzelców. Bramkę honorową zdobyła natomiast Stal – w 73. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego. Na więcej Stali nie było dziś jednak stać i Legia bez większych problemów zwyciężyła w tym starciu 5:1.

 

– Od początku przejęliśmy inicjatywę i dobrze wprowadziliśmy się w mecz. Cały czas graliśmy konsekwentnie, co dało nam kolejne bramki i spotkanie ułożyło się po naszej myśli. Grało się łatwiej, bo to przeciwnik musiał biegać za piłką i gonić wynik. Pomimo pewnego już awansu do półfinałów, nie zwalniamy tempa w żadnym meczu, co pokazuje to spotkanie. Tak samo zagramy resztę spotkań. To był nasz dobry mecz – ocenił po ostatnim gwizdku sędziego Mateusz Szwed.

 

Po 27 spotkaniach zespół Legii zajmuje 1. miejsce w tabeli grupy wschodniej. Podopieczni trenera Kobiereckiego odnieśli dotychczas 19 zwycięstw i ani razu nie przegrali. Dzięki remisowi Korony Kielce z MOSP-em Białystok (3:3) nasza drużyna jest już pewna gry w półfinale Centralnej Ligi Juniorów.

 

 

Wiosną w świetnej formie znajduje się Łukasz Zjawiński (na zdjęciu: pierwszy od prawej). Nasz napastnik ma na swoim koncie 18 bramek, o cztery mniej od lidera klasyfikacji strzelców grupy wschodniej, Piotra Pierzchały (Korona Kielce).

 

W przyszłą niedzielę, 20 maja o 19:00 legioniści zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. W dwóch ostatnich spotkaniach fazy zasadniczej nasza młodzież zagra z Wisłą Płock (na wyjeździe) i Koroną Kielce (u siebie).

 

 CLJ: Legia Warszawa – Stal Rzeszów 5:1 (4:0)

 

Bramki: Rosołek 14', Zjawiński 30' (k), 44; (k), 45' , 49' – 75'

 

Legia: Miszta – Szwed (Gładysz 86'), Czach, Bondarenko, Grudziński (Konik 46') – Mydlarz (Kukułowicz 57'), Shapiro-Thompson – Neuman, Wełniak, Rosołek (Sitek 68') - Zjawiński

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN