Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-11-08 16:43:00
Newsletter

CLJ: Remis juniorów Legii z UKS SMS Łódź 0:0

Autor: Jakub Wydra Fot. Janusz Partyka
W zaległym meczu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zespół U19 naszej Akademii zremisował bezbramkowo z SMS-em Łódź. Legia jest obecnie liderem grupy wschodniej z dorobkiem 34. punktów. W następnej serii gier, 11 listopada o godz. 12., legioniści zmierzą się na wyjeździe z Koroną Kielce.

Spotkanie zostało rozegrane na boisku przy ul. Obrońców Tobruku. Od pierwszego gwizdka sędziego gra nie układała się do końca po myśli naszego zespołu. Legioniści wyprowadzali akcję za akcją, brakowało jednak precyzji lub zdecydowania w kluczowym momencie. Na prawym skrzydle dobrze prezentował się Oskar Wojtysiak, który wniósł sporo ożywienia w ofensywne poczynania gospodarzy. To jednak goście byli bliżej wyjścia na prowadzenie - strzelili nawet gola, ale sędzia odgwizdał spalonego. W odpowiedzi nasi zawodnicy stworzyli sobie kilka klarownych sytuacji, między innymi przed szansą stanęli Kacper Pietrzyk i Michał Góral, ale nie udało im się skierować piłki do bramki rywala. Pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym remisem.

 

W drugiej części meczu gra obydwu drużyn w dalszym ciągu nie była zbyt atrakcyjna dla oka. W dobrej sytuacji znalazł się wprowadzony na początku drugiej połowy Maciej Rosołek - jego mocne uderzenie minęło jednak słupek bramki SMS-u. Chwilę później 16-letni napastnik dobrym podaniem uruchomił na skrzydle Wojtysiaka, który przytomnie zagrał do Michała Króla. Kapitan naszego zespołu, który rozgrywał dziś dobre zawody, celnie dośrodkował do Łukasza Zjawińskiego, ale ten nieczysto trafił w piłkę. Pod koniec spotkania to goście byli bliscy objęcia prowadzenia. Na posterunku znajdował się jednak Mateusz Kochalski, który uchronił legionistów przed porażką.

 

SMS był dziś trudnym przeciwnikiem dla naszego zespołu i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Przyjezdni oddali więcej strzałów i częściej gościli na połowie rywala, niż Legia. Tradycyjnie po spotkaniu poprosiliśmy o ocenę meczu naszych zawodników:

 

Michał Król (kapitan zespołu):

- Był to dla nas naprawdę trudny mecz. Od początku staraliśmy się narzucić rywalom nasz styl gry, co według mnie dobrze nam wychodziło. W pierwszej połowie mieliśmy kilka sytuacji, aby zagrozić bramce SMS-u. Niestety nie udało nam się pokonać bramkarza rywali. W drugiej części spotkania częściej staraliśmy się szukać podań za linie obrony. Mimo stworzenia sobie paru dogodnych sytuacji nie strzeliliśmy dziś bramki, przeciwnikowi ta sztuka również się nie udała i mecz skonczył się wynikiem 0:0.

 

Michał Mydlarz (pomocnik):

- Od pierwszego gwizdka sędziego narzuciliśmy swój styl gry i uważam, że to my prowadziliśmy grę przez całe spotkanie. Jedyne, czego nam dziś zabrakło to skuteczność. W dwóch dogodnych sytuacjach do strzelenia bramki nie udało nam się tego sfinalizować. Powinniśmy dziś zdobyć trzy punkty, ale nie możemy zbyt długo roztrząsać tego remisu, przed nami kolejne spotkanie już w sobotę i na nim musimy się skoncentrować.

 

Po tej serii gier nasza drużyna ma na swoim koncie 34. punkty. W 14 spotkaniach nasz zespół zanotował 10 zwycięstw, cztery remisy i ani razu nie przegrał. Spotkanie 15. kolejki legioniści rozegrają w sobotę, 11 listopada (o godz. 12:00). Przeciwnikiem będzie Korona, a mecz odbędzie się w Kielcach.

 

CLJ: Legia Warszawa U19 - UKS SMS Łódź U19 0:0

 

LEGIA U19: Mateusz Kochalski - Michał Król, Michał Gładysz, Kacper Pietrzyk, Konrad Matuszewski - Michał Mydlarz, Bartłomiej Kukułowicz, Oskar Wojtysiak (73' Mateusz Szwed), Mateusz Praszelik (46' Łukasz Zjawiński), Mateusz Olejarka (46' Maciej Rosołek) - Michał Góral (65. Bartosz Rymek).

 

Trener: Piotr Kobierecki


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN