Legia Warszawa
vs Lechia Gdańsk
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-06-18 22:20:00
Newsletter

CLJ U15: Legia mistrzem Polski!

Autor: Jakub Wydra Fot. Aleksandra Wór
Drużyna U15 Legii Warszawa pokonała Pogoń Szczecin 3:1 (3:1) w spotkaniu finałowym Centralnej Ligi Juniorów, zdobywając tytuł mistrza Polski w tej kategorii wiekowej. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Wiktor Kamiński (dwie) i Tomasz Okulicki.

Od pierwszych minut spotkania legioniści starali się grać mądrze i realizować założenia, z których mają słynąć drużyny Akademii. Wysoki pressing, natychmiastowy doskok do rywala, szukanie gry do przodu, wymiana podań po ziemi – przez całą pierwszą połowę nasza drużyna bardzo dobrze realizowała wszystkie te punkty. Pogoń starała się grać piłką, ale agresywny odbiór Wojskowych często hamował ich zapędy. Legia bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie, strzelając pierwszego gola już w 4. minucie spotkania. Błąd defensywy Portowców z zimną krwią wykorzystał Wiktor Kamiński. Rywale od razu ruszyli do odrabiania strat, ale legioniści skutecznie neutralizowali ich ataki. Gdy się to nie udawało, piłka po strzałach zawodników Pogoni mijała bramkę Dawida Kuczyńskiego lub wpadała w jego ręce. Nasza drużyna często szukała prostopadłych podań, dzięki czemu stworzyła sobie kilka bardzo dobrych sytuacji. Pogoń do większości ataków wykorzystywała skrzydłowych, ale większość ich zagrań w okolice naszej bramki nie stwarzało realnego zagrożenia. W 15. minucie podwyższyliśmy prowadzenie – znów do siatki trafił Wiktor Kamiński, wykorzystując dobre podanie Dawid Kiedrowicza. Kilka minut później „Kamyk” mógł ustrzelić hat-tricka, ale trafił jedynie w boczną siatkę. Co najistotniejsze, Legia grała konsekwentnie, mimo prowadzenia wciąż kreując kolejne okazje. W 25. minucie Tomasz Okulicki wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wepchnął futbolówkę do bramki. Cztery minuty później Pogoń zdobyła bramkę na 3:1 wykorzystując rzut karny. Strzelony gol pobudził przyjezdnych, którzy jeszcze przed przerwą chcieli zbliżyć się do Legii na jedną bramkę. Do końca nasza drużyna mądrze się broniła i nie pozwoliła Portowcom na zbyt wiele.

 

 

Na drugą część spotkania Pogoń wyszła z jasnym celem – odrobienia strat. Było to widać od samego początku drugiej połowy – atakowali odważniej, niż wcześniej, szukali prostszego grania, często decydując się na długie piłki pod pole karne Legii. Nastawienie Wojskowych wyraźnie uległo zmianie – oddali inicjatywę Pogoni, sami wyczekując okazji do wyprowadzenia szybkiego ataku. Początkowo w naszych szeregach sporo było nerwowości, ale im dłużej trwała druga połowa, tym lepsza była celność w podaniach naszych graczy. Pogoń atakowała, przeważała, ale legioniści stworzyli mur w defensywie, który Portowcom udawało się przebić bardzo rzadko. Im bliżej końca meczu, tym coraz częściej Legia wychodziła z szybkimi kontrami. Żadna z nich nie przyniosła jednak czwartej bramki. Portowcy również nie potrafili sforsować obrony legionistów i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.Legia Warszawa została mistrzem Polski U15, co jest nagrodą za bardzo dobrą rundę wiosenną. Przede wszystkim pod kątem rozwoju jednostek, bo – jak często podkreśla trener Rafał Gębarski – każdy zawodnik jego drużyny stał się przez te pół roku lepszym piłkarzem. Nasi chłopcy muszą pamiętać, że dzisiejszy sukces to dopiero początek drogi do celu, jakim jest gra w pierwszym zespole Legii.Pogoń zawiesiła dziś poprzeczkę bardzo wysoko, stwarzała zagrożenie i prezentowała sporą jakość. Tym bardziej cieszy, że na tle tak mocnego rywala nasi zawodnicy potrafili dyktować swoje warunki przez sporą część spotkania – szczególnie w pierwszej połowie.

 

FINAŁ CLJ U15

18 czerwca, 12:00, Ząbki

 LEGIA WARSZAWA vs POGOŃ SZCZECIN 3:1 (3:1)

 

 Bramki: Wiktor Kamiński 4’ i 15’, Tomasz Okulicki 25’ – rywal 29’ (rzut karny)

 

Skład: Dawid Kuczyński – Tomasz Okulicki, Jakub Rutkowski, Szymon Bednarz, Marcel Krajewski – Adam Dębiński, Patryk Bek – Patryk Winiarski (50. Joel Franciszek Mpika), Igor Strzałek (58. Kacper Knera), Dawid Kiedrowicz (79. Wiktor Puciłowski) – Wiktor Kamiński (70. Wiktor Nowak)

 

Trener: Rafał Gębarski    II trener: Tomasz Bąbel    Tr. Bramkarzy: Bartosz Groszak

 

Tr. przyg. motorycznego: Krzysztof Mutschmann


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Więcej na temat

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN