Legia Warszawa
vs Lechia Gdańsk
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-06-13 22:00:00
Newsletter

CLJ U15: legioniści awansowali do finału!

Autor: Jakub Wydra Fot. Aleksandra Wór
Zespół U15 naszej Akademii wygrał na wyjeździe z AP 21 Kraków 4:3 (1:0) i awansował do finału Centralnej Ligi Juniorów. Cztery gole strzelił dziś Wiktor Kamiński. W dwumeczu legioniści wygrali 6:4 i we wtorek, 18 czerwca o 12:00 w Ząbkach zmierzą się w spotkaniu finałowym z Pogonią Szczecin.

Nasza drużyna od pierwszych minut spotkania odważnie ruszyła na rywala. Legioniści wysoko odbierali piłkę, szybko reagowali po stracie, stosowali wysoki pressing. Gdy tylko było to możliwe, szukali gry do przodu. AP 21 początkowo oddało inicjatywę gościom, ale wraz z upływem czasu starało się spokojnie rozpoczynać grę od obrony, zaskoczyć przeciwnika szybkimi, składnymi akcjami. Mimo to, gospodarze długimi fragmentami nie byli w stanie przedostać się przez szczelną defensywę Wojskowych. Legia grała pewnie i konsekwentnie budowała swoje ataki. W końcu, w 35. minucie jeden z nich dał naszej drużynie prowadzenie. Kontrę rywala w środku pola zatrzymał Kacper Knera, zagrał na skrzydło do Patryka Winiarskiego, a ten wycofał do Wiktora Kamińskiego, który pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Gol na wyjeździe pozwolił legionistom do końca pierwszej połowy spokojnie kontrolować grę.

 

 

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli gospodarze. W 54. minucie skrzydłowy AP wycofał piłkę na piąty metr, a jego kolega mocnym uderzeniem pokonał Dawida Kuczyńskiego. Jednak cztery minuty później ponownie prowadziliśmy. Po podaniu Tomasza Okulickiego sam na sam z bramkarzem wyszedł Wiktor Kamiński, markując strzał położył golkipera i wbił futbolówkę do pustej bramki. AP 21 nie składało broni i wciąż wierzyło w awans do finału. Choć Legia dominowała, rywal starał się zaskakiwać ją długimi podaniami. W 70. minucie znów mieliśmy remis - zawodnik AP przechwycił piłkę w środku pola, pobiegł w stronę naszego pola karnego i uderzył mocno z dystansu, przy lewym dolnym rogu bramki. Wojskowi byli jednak zdeterminowani, by wygrać ten mecz, grali agresywnie w odbiorze, dłużej utrzymywali się przy piłce, byli aktywni szczególnie w bocznych sektorach. Z kolei gospodarze zagrażali naszej defensywie głównie po szybkich kontratakach.Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 2:2, w doliczonym czasie gry rozwiązał się worek z bramkami. Najpierw w 80+1. minucie sędzia podyktował rzut karny dla AP 21, po którym krakowianie wyszli na prowadzenie. Dwie minuty później hat-tricka ustrzelił Wiktor Kamiński - futbolówkę rywalowi odebrał Kacper Włoch, podaniem uruchomił "Kamyka", a ten uderzył z szesnastego metra, trafiając w prawy, dolny róg bramki. W końcu, w czwartej minucie doliczonego czasu Kamiński strzelił czwartego gola w tym meczu. Pojedynek w powietrzu wygrał Joel Franciszek Mpika, piłkę przechwycił nasz napastnik i z trzydziestu metrów przelobował bramkarza gospodarzy. Tym samym, po dobrym, ciekawym meczu to Legia melduje się w finale Centralnej Ligi Juniorów U15.

 

 

KRAKÓW, 1/2 FINAŁU CLJ U15 - REWANŻ


LEGIA WARSZAWA vs AP 21 KRAKÓW 4:3 (1:0) - W DWUMECZU 6:4


Gole dla Legii: Wiktor Kamiński 35' (as. Patryk Winiarski), 58' (as. Tomasz Okulicki), 80+3 (as. Kacper Włoch) i 80+4 (bez asysty) – przeciwnik 54', 70', 80+1 (rz. karny)


Kadra meczowa: Dawid Kuczyński – Tomasz Okulicki, Jakub Rutkowski (C), Szymon Bednarz, Marcel Krajewski – Patryk Bek – Patryk Winiarski (78. Wiktor Puciłowski), Adam Dębiński, Igor Strzałek (18. Kacper Knera, 74. Kacper Włoch), Dawid Kiedrowicz (49. Joel Franciszek Mpika) – Wiktor Kamiński


Na ławce pozostał: Kacper Michalski I


Trener: Rafał Gębarski    II trener: Tomasz Bąbel   Tr. bramkarzy: Bartosz Groszak


Tr. przygotowania motorycznego: Krzysztof Mutschmann


Spotkanie finałowe zostanie rozegrane we wtorek, 18 czerwca o 12:00 w Ząbkach. Legioniści zmierzą się w nim z Pogonią Szczecin.


Wcześniej awans do finału CLJ wywalczyła drużyna U17, a więc 18 czerwca w Ząbkach zobaczymy dwie nasze drużyny w walce o złoty medal mistrzostw Polski. Więcej o meczu U17 przeczytasz TUTAJ.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN