2019-04-13 15:44:00

CLJ U18: Cracovia - Legia 3:0

Autor: Jakub Wydra Fot. Aleksandra Wór
W spotkaniu 23. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Cracovią Kraków 0:3 (0:0). To trzecia porażka z rzędu naszej drużyny.

Po słabym początku rundy wiosennej - w pięciu spotkaniach legioniści tylko raz zwyciężyli, a trzy razy przegrali - do Krakowa nasza drużyna jechała przede wszystkim po to, by się przełamać. Trener Tomasz Sokołowski po przegranej 0:3 z Wisłą Kraków przed tygodniem podkreślał, że jego zawodnicy nie zapomnieli, jak się gra w piłkę i że drużyna potrzebuje zwycięstwa, by nabrać pewności siebie. W pierwszej połowie spotkania z Cracovią Wojskowi grali solidnie, starając się realizować wszystkie założenia, z których chcą słynąć - gra piłką, szukanie podań po ziemi i cierpliwe budowanie akcji, szybki doskok do rywala przy piłce. To jednak gospodarze zdawali się być w swojej grze bardziej konkretni. Stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji pod bramką Jakuba Ojrzyńskiego, choć trudno powiedzieć, by któraś z nich była z gatunku tych "stuprocentowych". Przyjezdni poważnie golkiperowi Pasów zagrozili tylko raz - Szymon Włodarczyk przyjął futbolówkę w polu karnym, odwrócił się z obrońcą na plecach w stronę bramki i oddał strzał z ostrego kąta, ale bramkarz rywala był na posterunku. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem, doskonale oddając mimo wszystko wyrównany obraz meczu.

W drugiej części spotkania Legia zdawała się podkręcać tempo, ale szybko stracona bramka podcięła im skrzydła. Już w 51. minucie Jakuba Ojrzyńskiego pokonał Patryk Zaucha. Długie zagranie z połowy gospodarzy, futbolówka minęła Michała Gładysza, dopadł do niej zawodnik Cracovii. Defensor zdołał go dogonić, ale Zaucha wziął go na zamach i strzelił, pokonując naszego bramkarza. Kilka minut później, w 60. minucie było już 2:0 dla Pasów. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Michał Rakoczy, a futbolówka zatrzepotała w siatce, obok bezradnego Ojrzyńskiego. Ten cios obudził legionistów. Wciąż wierzyli, że mogą to spotkanie choćby zremisować. Cracovia wycofała się, z kolei Wojskowi przejęli inicjatywę i stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji. Szymon Włodarczyk dwukrotnie stanął oko w oko z golkiperem Cracovii. Za pierwszym razem bramkarz popisał się świetną paradą, broniąc uderzenie naszego napastnika. W drugiej sytuacji Włodar nie zdecydował się oddać strzału we właściwym momencie i defensywa gospodarzy poradziła sobie z zażegnaniem niebezpieczeństwa. Bliski gola był również Ariel Mosór, który po rzucie rożnym uderzał głową, ale ponownie doskonale interweniował bramkarz. Przeciwnik nastawił się głównie na szybkie kontrataki i właśnie taka gra przyniosła mu trzecią bramkę. W 85. minucie obrońca Legii sfaulował w polu karnym zawodnika Pasów, a "jedenastkę" na gola zamienił Radosław Kruppa.

Tym samym podopieczni trenera Tomasza Sokołowskiego przegrywają drugi mecz z rzędu w stosunku 0:3. To trzecie spotkanie z kolei, w którym nie udało im się strzelić choćby jednego gola. W tabeli CLJ zajmują obecnie 6. miejsce, tracąc do lidera, Korony Kielce już 18 punktów.

23. kolejka CLJ U18

Cracovia - Legia Warszawa 3:0 (0:0)

Bramki: Patryk Zaucha 51', Michał Rakoczy 60', Radosław Kruppa 85' (rzut karny)

Skład Legii: Jakub Ojrzyński – Dawid Wach, Ariel Mosór, Jan Goliński (78. Mateusz Szyszkowski), Michał Gładysz, Patryk Konik – Łukasz Łakomy, Bartłomiej Ciepiela (65. Gabor Grabowski) – Wiktor Preuss (65. Przemysław Czado), Szymon Włodarczyk, Mateusz Leszczuk (55. Nikodem Niski)

Trener: Tomasz Sokołowski    II trener: Tomasz Bąbel Tr. bramkarzy: Arkadiusz Białostocki