Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-04-13 15:44:00
Newsletter

CLJ U18: Cracovia - Legia 3:0

Autor: Jakub Wydra Fot. Aleksandra Wór
W spotkaniu 23. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Cracovią Kraków 0:3 (0:0). To trzecia porażka z rzędu naszej drużyny.

Po słabym początku rundy wiosennej - w pięciu spotkaniach legioniści tylko raz zwyciężyli, a trzy razy przegrali - do Krakowa nasza drużyna jechała przede wszystkim po to, by się przełamać. Trener Tomasz Sokołowski po przegranej 0:3 z Wisłą Kraków przed tygodniem podkreślał, że jego zawodnicy nie zapomnieli, jak się gra w piłkę i że drużyna potrzebuje zwycięstwa, by nabrać pewności siebie. W pierwszej połowie spotkania z Cracovią Wojskowi grali solidnie, starając się realizować wszystkie założenia, z których chcą słynąć - gra piłką, szukanie podań po ziemi i cierpliwe budowanie akcji, szybki doskok do rywala przy piłce. To jednak gospodarze zdawali się być w swojej grze bardziej konkretni. Stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji pod bramką Jakuba Ojrzyńskiego, choć trudno powiedzieć, by któraś z nich była z gatunku tych "stuprocentowych". Przyjezdni poważnie golkiperowi Pasów zagrozili tylko raz - Szymon Włodarczyk przyjął futbolówkę w polu karnym, odwrócił się z obrońcą na plecach w stronę bramki i oddał strzał z ostrego kąta, ale bramkarz rywala był na posterunku. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem, doskonale oddając mimo wszystko wyrównany obraz meczu.

 

W drugiej części spotkania Legia zdawała się podkręcać tempo, ale szybko stracona bramka podcięła im skrzydła. Już w 51. minucie Jakuba Ojrzyńskiego pokonał Patryk Zaucha. Długie zagranie z połowy gospodarzy, futbolówka minęła Michała Gładysza, dopadł do niej zawodnik Cracovii. Defensor zdołał go dogonić, ale Zaucha wziął go na zamach i strzelił, pokonując naszego bramkarza. Kilka minut później, w 60. minucie było już 2:0 dla Pasów. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Michał Rakoczy, a futbolówka zatrzepotała w siatce, obok bezradnego Ojrzyńskiego. Ten cios obudził legionistów. Wciąż wierzyli, że mogą to spotkanie choćby zremisować. Cracovia wycofała się, z kolei Wojskowi przejęli inicjatywę i stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji. Szymon Włodarczyk dwukrotnie stanął oko w oko z golkiperem Cracovii. Za pierwszym razem bramkarz popisał się świetną paradą, broniąc uderzenie naszego napastnika. W drugiej sytuacji Włodar nie zdecydował się oddać strzału we właściwym momencie i defensywa gospodarzy poradziła sobie z zażegnaniem niebezpieczeństwa. Bliski gola był również Ariel Mosór, który po rzucie rożnym uderzał głową, ale ponownie doskonale interweniował bramkarz. Przeciwnik nastawił się głównie na szybkie kontrataki i właśnie taka gra przyniosła mu trzecią bramkę. W 85. minucie obrońca Legii sfaulował w polu karnym zawodnika Pasów, a "jedenastkę" na gola zamienił Radosław Kruppa.

 

Tym samym podopieczni trenera Tomasza Sokołowskiego przegrywają drugi mecz z rzędu w stosunku 0:3. To trzecie spotkanie z kolei, w którym nie udało im się strzelić choćby jednego gola. W tabeli CLJ zajmują obecnie 6. miejsce, tracąc do lidera, Korony Kielce już 18 punktów.

 

 

23. kolejka CLJ U18

Cracovia - Legia Warszawa 3:0 (0:0)

Bramki: Patryk Zaucha 51', Michał Rakoczy 60', Radosław Kruppa 85' (rzut karny)

 

Skład Legii: Jakub Ojrzyński – Dawid Wach, Ariel Mosór, Jan Goliński (78. Mateusz Szyszkowski), Michał Gładysz, Patryk Konik – Łukasz Łakomy, Bartłomiej Ciepiela (65. Gabor Grabowski) – Wiktor Preuss (65. Przemysław Czado), Szymon Włodarczyk, Mateusz Leszczuk (55. Nikodem Niski)

Trener: Tomasz Sokołowski    II trener: Tomasz Bąbel Tr. bramkarzy: Arkadiusz Białostocki

 

*** WSPIERAMY KLUBY MAZOWIECKIE ***

 

Michał Gładysz trafił do Akademii Legii w wieku 12 lat z KS SEMP Ursynów

Patryk Konik w wieku 13 lat z UMKS Piaseczno

Piotr Kusiński w wieku 17 lat z Escola Varsovia

Nikodem Niski w wieku 14 lat z Huraganu Wołomin

Ariel Mosór w wieku 15 lat z MUKS Unia Warszawa

Szymon Włodarczyk w wieku 14 lat z KS SEMP Warszawa

Jan Goliński trenuje w Akademii Legii od 7. roku życia

 

Kolejne spotkanie legioniści zagrają na własnym boisku. W czwartek, 18 kwietnia o 16:00 podopieczni trenera Sokołowskiego podejmą w Strefie Sportu Rembertów podejmą Śląsk Wrocław.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN