Legia Warszawa
vs Rangers F.C.
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-03-23 17:30:00
Newsletter

CLJ U18: Legia Warszawa - Lech Poznań 1:1

Autor: Jakub Wydra Fot. Jacek Prondzynski
W spotkaniu 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 piłkarze Legii Warszawa zremisowali na własnym boisku z Lechem Poznań 1:1 (0:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył w 69. minucie Ariel Mosór, dla Kolejorza trzy minuty wcześniej trafił do siatki Kacper Giełzak.

Galeria zdjęć znajduje się tutaj. Fot. Jacek Prondzynski

 

Mecz od samego początku był dość wyrównany, ciężko byłoby wskazać drużynę, która wyraźnie przejęłaby inicjatywę. Przez pierwsze dwadzieścia minut delikatną przewagę w posiadaniu piłki oraz stwarzanych sytuacjach podbramkowych mieli goście. Dwa groźne uderzenia na bramkę Gabriela Kobylaka oddał Kacper Durda, ale piłka mijała poprzeczkę lub wpadała w ręce golkipera Legii. Drugie dwadzieścia minut z kolei gra toczyła się głównie na połowie Kolejorza. Legioniści kilkukrotnie znaleźli się w dobrej sytuacji w polu karnym Lecha, ale ani razu futbolówka nie znalazła drogi do siatki. 

 

 

Szczególnie w kocówce pierwszej połowy gospodarze nacierali na bramkę rywala. Najpierw mocny strzał z dystansu oddał Bartłomiej Ciepiela, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później również niecelnie uderzał głową Szymon Włodarczyk. Kilkadziesiąt sekund później ponownie strzelał napastnik Wojskowych, ale w ostatniej chwili zmierzającą do bramki futbolówkę wybił na aut obrońca. Kolejne dwa uderzenia „Włodara” zostały z kolei obronione przez bramkarza gości. Legia starała się grać piłką po ziemi, budować akcje od tyłu, ale rzadko udawało jej się w ten sposób przedostać pod pole karne przeciwnika. Lech nie bał się posyłać dalekich piłek czy wychodzić z szybki kontrami, ale finalnie, w liczbie klarownych sytuacji do zdobycia gola przewaga była po stronie Legii. Na przerwę oba zespoły zbiegały jednak z wynikiem 0:0.

 

 

Od pierwszych minut drugiej części spotkania legioniści podeszli do rywala znacznie wyższym pressingiem, niż w pierwszej odsłonie. Wciąż starali się spokojnie budować akcje od obrony, po ziemi transportować piłkę do wyższych formacji. Gdy ta metoda zawodziła, Łukasz Łakomy szukał dalekich podań górą, ale one również nie przekładały się na zagrożenie bramki Kolejorza. Mecz w dalszym ciągu był wyrównany, toczony w spokojnym tempie. Niewiele było fauli czy agresywnych starć o futbolówkę. Przez długi czas w drugiej połowie niewiele było również strzałów na bramki. W 66. minucie z lewej strony w pole karne gospodarzy dośrodkował Szymon Zalewski, a zagranie to na bramkę zamienił Kacper Giełzak. Lech wyszedł na prowadzenie w momencie, gdy wydawało się, że to legioniści zyskują delikatną przewagę. Radość gości nie trwała jednak długo. Już trzy minuty później, po świetnym dośrodkowaniu Przemysława Czado z rzutu rożnego, stan meczu wyrównał Ariel Mosór. 

 

 

Chwilę później to Wojskowi mogli prowadzić, z lewego skrzydła świetne podanie w pole karne posłał Łukasz Łakomy, ale zabrakło zawodnika, który by to podanie zamknął. Po chwili tempo gry znów spadło, obie drużyny starały się szanować piłkę, grały ostrożnie, chcąc wyczekać rywala. Dopiero w ostatnich minutach spotkania gospodarze odważniej zaatakowali Kolejorza. Najpierw w świetnej sytuacji znalazł się Dawid Wach, który wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał, niestety niecelny. Już w doliczonym czasie gry piłkę meczową na nodze miał Szymon Włodarczyk, który stanął oko w oko z golkiperem Lecha, ale minimalnie przestrzelił. Pod koniec meczu to podopieczni trenera Saganowskiego przeważali, zamazując nieco obraz całego spotkania. Mimo to remis wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

 

 

20. kolejka CLJ U18

Legia Warszawa - Lech Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: Ariel Mosór 69’ (as. Przemysław Czado) - Kacper Giełzak 66’ (as. Szymon Zalewski)

 

Legia: Gabriel Kobylak – Dawid Wach, Ariel Mosór, Jan Goliński, Michał Gładysz (72. Mateusz Szyszkowski), Patryk Konik (80. Mateusz Lisowski) – Wiktor Preuss (65. Gabor Grabowski), Łukasz Łakomy, Bartłomiej Ciepiela, Mateusz Leszczuk (59. Przemysław Czado) – Szymon Włodarczyk

Trener: Marek Saganowski

II trener: Tomasz Sokołowski

Tr. bramkarzy: Arkadiusz Białostocki

 

 

Kolejny mecz legioniści rozegrają na wyjeździe. W środę, 27 marca o godz. 13:00, zmierzą się z Arką Gdynia. Po tym spotkaniu nasza drużyna plasuje się na 3. miejscu w tabeli CLJ.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN