Legia Warszawa
vs Lechia Gdańsk
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-08-24 15:31:00
Newsletter

CLJ U18: Wyjazdowa wygrana Legii z SMS-em

Autor: Jakub Wydra Fot. Aleksandra Wór
Legia Warszawa U18 pokonała UKS SMS Łódź 3:1 (2:0) w wyjazdowym spotkaniu 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Jakub Kwiatkowski (dwie) i Yehor Matsenko. Kolejny mecz legioniści rozegrają w piątek, 30 sierpnia o 12:00 - w Strefie Sportu Rembertów zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

Do Łodzi nasza drużyna udała się bez kilku zawodników. Kapitan Kacper Gościniarek znalazł się w kadrze Legii II na mecz trzeciej ligi z Unią Skierniewice. W Warszawie został również bramkarz "dwójki" Kacper Tobiasz, który pierwotnie znajdował się w "szesnastce" na mecz z SMS-em. Do zdrowia cały czas dochodzą Kajetan Staniszewski (od poniedziałku wraca do zajęć z drużyną), Marcel Myszka, Michał Kochanowski, Jerzy Munik, Damian Urban, Dawid Barnowski i Dawid Grzelak.

 

Mimo kilku nieobecnych, zespół trenera Grzegorza Szoki zaprezentował się w Łodzi z bardzo dobrej strony, potwierdzając w najlepszy możliwy sposób, że opiekun U18 dysponuje szeroką i wyrównaną kadrą. Legioniści od początku spotkania dominowali i prowadzili grę. Mieli przewagę niemal w każdym aspekcie boiskowej rywalizacji - dłużej utrzymywali się przy piłce czy stwarzali sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki. Po raz kolejny posiadanie piłki miało przełożenie na zagrożenie i okazje pod polem karnym przeciwnika. Do strzałów dochodzili Szymon Włodarczyk czy Patryk Pierzak, ale wynik spotkania otworzył w 28. minucie Yehor Matsenko. Z rzutu wolnego w "szesnastkę" zagrał Patryk Pierzak, a futbolówkę trącił jeszcze defensywny pomocnik, kierując ją do bramki. Tuż przed przerwą Legia podwyższyła prowadzenie za sprawą Jakuba Kwiatkowskiego. W 42. minucie "Kwiatek" wykorzystał dobry przerzut od Łukasza Rytelewskiego i lobem pokonał bramkarza gospodarzy.

 

Choć już w pierwszej odsłonie przewaga Legii nie ulegała wątpliwości, w drugiej nasz zespół stworzył sobie jeszcze więcej sytuacji pod bramką łodzian. Ponownie strzałów próbowali "Włodar", Pierzak czy wprowadzony po przerwie Gabor Grabowski - brakowało jednak precyzji. W 60. minucie po raz drugi w rolę egzekutora wcielił się Jakub Kwiatkowski. Tym razem skrzydłowy wykorzystał bardzo dobry przerzut od Jakuba Czajkowskiego. Gracze UKS SMS Łódź szukali swoich okazji do zdobycia choćby honorowej bramki głownie za sprawą szybkich kontrataków. Dobrze spisywała się defensywa Legii, skuteczny w odbiorach był pełniący dziś rolę kapitana Kamil Rokosz. Gdy gospodarzom udawało się jednak przedostać przez formację obronną legionistów, na posterunku był Jakub Kowynia. Przyjezdni kontrolowali mecz, dążąc do podwyższenia wyniku, ale ostatnie słowo należało do SMS-u. W doliczonym czasie gry we własnym polu karnym faulował Grabowski, a rzut karny na gola zamienił zawodnik UKS SMS. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

 

Legia w trzecim meczu CLJ U18 odniosła trzecie zwycięstwo. Strzeliła w nich 11 goli, tracąc tylko jednego. Już w piątek nasza drużyna rozegra kolejne spotkanie - 30 sierpnia o 12:00 w Strefie Sportu Rembertów zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Rywal również bardzo dobrze rozpoczął sezon - odniósł trzy zwycięstwa (bramki 11:1), a dziś pokonał Pogoń Szczecin aż 7:0. Zapraszamy do Rembertowa - wstęp wolny. Transmisję ze spotkania przeprowadzi Łączy Nas Piłka na swoim kanale w serwisie YouTube.

 

3. kolejka CLJ U18

UKS SMS Łódź - Legia Warszawa 1:3 (0:2)

Bramki: rywal 90+3' (rzut karny) – Yehor Matsenko 28' (as. Patryk Pierzak), Jakub Kwiatkowski 42' (as. Łukasz Rytelewski) i 60' (as. Jakub Czajkowski)

 

Skład Legii: Jakub Kowynia – Hubert Derlatka (76. Filip Szewczyk), Kamil Rokosz, Łukasz Rytelewski, Kacper Imiołek (70. Ignacy Dawid) – Yehor Matsenko, Jakub Czajkowski – Aleksy Krasicki (50. Gabor Grabowski), Patryk Pierzak, Jakub Kwiatkowski – Szymon Włodarczyk (61. Mikołaj Grzejda)

 

Na ławce pozostał: Piotr Kołodziej (B)

 

Trener: Grzegorz Szoka    II trener: Jakub Renosik    Tr. bramkarzy: Arkadiusz Białostocki

 

*** WSPIERAMY KLUBY MAZOWIECKIE ***

 

Hubert Derlatka trafił do naszej Akademii w wieku 12 lat z Huraganu Wołomin

Szymon Włodarczyk w wieku 14 lat z KS SEMP Ursynów

Aleksy Krasicki w wieku 17 lat z KS SEMP Ursynów

Mikołaj Grzejda w wieku 17 lat z KS SEMP Ursynów

Jakub Czajkowski w wieku 16 lat z Escola Varsovia

Yehor Matsenko w wieku 17 lat z Ursusa Warszawa

Jakub Kwiatkowski w wieku 14 lat z Wilga Garwolin

Kacper Imiołek w wieku 13 lat z GKS Drogowiec Jedlińsk

Filip Szewczyk trenuje w Akademii Legii od 8. roku życia


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN