2018-06-02 19:22:00

CLJ: Wygrana na koniec rundy zasadniczej 2:1 z Koroną Kielce

Autor: Jakub Wydra Fot. Jakub Wydra
W spotkaniu 30. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 zespół naszej Akademii pokonał na własnym boisku Koronę Kielce 2:1 (0:1). Bramki dla legionistów zdobyli Maciej Rosołek i Łukasz Zjawiński. Tym samym podopieczni trenera Kobiereckiego kończą rundę zasadniczą jako drużyna niepokonana. Rywalem Legii w półfinale będzie Lech Poznań. Pierwsze spotkanie już w środę, 6 czerwca o 17:00 we Wronkach.

Korona od początku spotkania postawiła legionistom ciężkie warunki. Goście stwarzali sobie więcej sytuacji do strzelenia gola, podchodzili do zawodników Legii wysokim pressingiem. W 13. minucie jeden z graczy żółto-czerwonych groźnie uderzał na bramkę Pawła Łakoty, futbolówka minęła jednak słupek. W 16. minucie dobra postawa Korony przyniosła rezultat w postaci bramki. Pięknego gola uderzeniem sprzed pola karnego strzelił Kamil Kargulewicz. Przez długi czas Wojskowi nie potrafili odpowiedzieć na zadany cios i zagrozić bramce rywala. W 23. minucie na czystą pozycję wychodził Łukasz Zjawiński, obrońca gości powstrzymał go nieprzepisowo i obejrzał czerwony kartonik. Mimo gry w przewadze, legioniści nie potrafili zdominować przeciwnika. Podopieczni trenera Kobiereckiego starali się budować atak pozycyjny, ale niewiele z tego wynikało. Odmienną taktykę obrali przyjezdni – szybkie ataki i kontry – co przynosiło efekt w postaci większej liczby oddawanych strzałów. Do końca pierwszej części spotkania wynik ani obraz gry nie uległ już zmianie i to Korona schodziła na przerwę prowadząc.

Drugą połowę mocnym akcentem rozpoczęli legioniści. W polu karnym faulowany był Łukasz Zjawiński i sędzia wskazał na jedenasty metr. Tym razem najlepszy strzelec Legii nie zdołał jednak pokonać golkipera, świetną obroną strzału z karnego, jak i dobitki, popisał się Jakub Osobiński. Od pierwszych minut drugiej odsłony to gospodarze byli stroną dominującą. W 54. minucie lider grupy wschodniej doprowadził do wyrównania. Świetną centrę Patryka Konika z lewej strony boiska wykorzystał Maciej Rosołek, który uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. Legia nie zamierzała dzielić się jednak punktami, defensywa Korony musiała radzić sobie z kolejnymi atakami. Strzałów na bramkę próbowali między innymi Bartłomiej Kukułowicz, Łukasz Łakomy czy Łukasz Zjawiński, ale brakowało precyzji. Goście byli coraz bardziej zmęczeni grą w osłabieniu, nie potrafili nawiązać do swojej dobrej postawy z pierwszej połowy. Legioniści mieli wyraźną przewagę i w 81. minucie udało się ją przekuć w zwycięskiego gola. Podanie Łukasza Łakomego wykorzystał Łukasz Zjawiński, zdobywając swoją dwudziestą bramkę w tym sezonie. Rywal nie był już w stanie odpowiedzieć, Wojskowi spokojnie utrzymali prowadzenie do końca i zasłużenie sięgneli po trzy punkty.

W pierwszej połowie przeciwnik wysoko zawiesił poprzeczkę. Korona grała dobrze i szybko wyszła na prowadzenie. Przez pewien czas gra nie do końca układała się po naszej myśli. Dużo zmieniła czerwona kartka dla jednego z graczy gości. My złapaliśmy oddech, co było widoczne od początku drugiej połowy, gdy zdecydowanie zdominowaliśmy rywala. W końcu zdobyliśmy dwie bramki i zasłużenie wygraliśmy. Dziś skupiamy się już jednak na pierwszym półfinale, który już w środę – powiedział po ostatnim gwizdku sędziego strzelec pierwszego gola, Maciej Rosołek.

Do momentu czerwonej kartki Korona grała bardzo dobrze. Od czasu gry w przewadze to my zaczęliśmy atakować i powoli przejmować kontrolę nad tym spotkaniem. Na drugą część meczu wyszliśmy z jasnym celem, który udało nam się zrealizować – strzeliliśmy dwie bramki, które dały nam zwycięstwo. Myślę, że pokazaliśmy dziś charakter i wolę walki do samego końca, cieszymy się z kolejnych trzech punktów, ale jednocześnie myślimy już o środowym spotkaniu – wtórował mu Michał Gładysz.

Legia odniosła dziś 21. zwycięstwo (na 30 spotkań) i zakończyła rundę zasadniczą jako niepokonana. W półfinale legioniści zmierzą się z Lechem Poznań, który w ostatniej kolejce zapewnił sobie awans do fazy pucharowej. Pierwsze spotkanie już w środę, 6 czerwca o 17:00 we Wronkach. Rewanż w niedzielę, 10 czerwca o 15:00 w Ząbkach.

30. KOLEJKA CLJ (WSCHÓD)

LEGIA WARSZAWA – KORONA KIELCE 2:1 (0:1)

Bramki: Kamil Kargulewicz 16' – Maciej Rosołek 54' (asysta: Patryk Konik), Łukasz Zjawiński 81' (asysta: Łukasz Łakomy)

Skład Legii: Paweł Łakota – Michał Król (57. Mateusz Szwed), Michał Gładysz, Filip Czach, Patryk Konik – Michał Mydlarz, Bartłomiej Kukułowicz – Mikołaj Neuman (86. Mieszko Lorenc), Maciej Rosołek, Maksymilian Sitek (72. Łukasz Łakomy) – Łukasz Zjawiński