vs Lechia Gdańsk

2018-03-28 20:04:00

CLJ: Wygrana z Polonią Warszawa 2:1

Autor: JM Fot. Jacek Prondzynski
W meczu 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Legia Warszawa U19 wygrała 2:1 z Polonią Warszawa U19 po trafieniach Michała Górala i Łukasza Zjawińskiego. Podopieczni Piotra Kobiereckiego umocnili się na pozycji lidera tabeli.

Młodzi zawodnicy Polonii Warszawa przed rozpoczęciem kolejki zajmowali ósme miejsce w tabeli z 30 punktami po 20 spotkaniach. Legia Warszawa U19 przewodziła ligowej stawce, mając sześć oczek przewagi nad drugą Jagiellonią Białystok. W dzisiejszym spotkaniu wystąpiło kilku zawodników na co dzień trenujących z zespołem rezerw oraz Mateusz Praszelik, który znajduje się w kadrze pierwszego zespołu.

W pierwszej połowie gra toczyła się przede wszystkim w środku pola. Obie drużyny stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji. Drugą część gry legioniści rozpoczęli najlepiej jak tylko mogli, od bramki zdobytej przez Michała Górala. W 47. minucie rosły napastnik zmylił balansem ciała jednego z obrońców rywali i sprytnym uderzeniem trafił do siatki. Przy tym golu asystował Łukasz Zjawiński. Po podobnej akcji Kuby Wardzynskiego w 65. minucie wyrównała Polonia Warszawa. Goście z remisu cieszyli się jednak niedługo. W 70. minucie Mateusz Praszelik pociągnął z piłką przez kilkadziesiąt metrów, zagrał do Neumana, który dośrodkował w pole karne gości. W tej sytuacji Łukasz Zjawiński musiał tylko dostawić stopę do piłki, co też uczynił bez najmniejszych problemów. Młody napastnik bardzo dobrze rozpoczął rundę wiosenną w meczu z ŁKSem zdobył hattricka, natomiast dziś strzelił gola i asystował przy pierwszej bramce. Ostateczny wynik nie uległ zmianie.

Legia Warszawa U19 po 20. spotkaniach (mecz zaległy z Resovią) ma na koncie 48 oczek i jak dotąd nie przegrała ani jednego spotkania. Podopieczni Kobiereckiego pewnie zmierzają ku półfinałom rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. W nastęnej kolejce zmierzą się 7 kwietnia z Progresem Kraków.

Legia Warszawa U19 - Polonia Warszawa U19 2:1 (0:0)

Bramki: Góral 47', Zjawiński 70' - Wardzynski 65'

Legia:  Łakota - Król, Czach, Pietrzyk, Grudziński - Wojtysiak, Amos, Praszelik, Szwed - Rymek - Góral.