2016-10-22 23:10:00

Czerwiński i Broź o zwycięstwie z Lechem

Autor: Konrad Węgrzyn, Marcin Węcławek Fot. Jacek Prondzynski
Łukasz Broź i Jakub Czerwiński skomentowali na gorąco tryumf Legii nad Lechem Poznań w 13. kolejce LOTTO Ekstraklasy.

Jakub Czerwiński: - Zdobyliśmy bramkę na 2:1 i zacząłem się cieszyć. Nie wiem, czy był spalony przy tym golu. Po pierwszej połowie nie doszukiwałbym się problemu w przygotowaniu fizycznym. Jesteśmy dobrze przygotowani. W pierwszej części spotkania żadna z drużyn nie przyjęła inicjatywy. Po przerwie się to zmieniło. Mieliśmy przewagę i zdobyliśmy bramki. Koniecznie potrzebujemy serii zwycięstw. Musimy piąć się w tabeli. Dzisiaj wygraliśmy z Lechem Poznań. To duża sprawa, jednak ten mecz jest punktowany za trzy "oczka". Potrzebujemy zwycięstw w kolejnych meczach ligowych, aby poprawić naszą sytuację. Nie wiem, co się działo pod bramką Arka. Wyjaśniał z Dawidem Kownackim, czy był karny, czy nie. Takie sytuacje się zdarzają.

Łukasz Broź: - Wykonaliśmy plan, wygraliśmy spotkanie, stworzyliśmy sobie kilka dobrych sytuacji. Lech w pierwszej połowie nie stworzył żadnej, miał tylko stałe fragmenty. W drugiej jedną miał Robak, ale "Rzeźnik" go zablokował. Później dominowaliśmy, być może na koniec niepotrzebnie cofnęliśmy się na to 10 minut, z tego były zarówno stałe fragmenty, jak i niepotrzebne faule. Uważam jednak, że pokazaliśmy charakter.  O tym, że Madryt nie dał nam się we znaki tak bardzo, świadczy to, że w ostatnich pięciu minutach byliśmy się w stanie poderwać i rozstrzygnąć mecz.

Z tego co wiem, to karnego nie powinno być. Możliwe, że przy naszej sytuacji był spalony.

Wygrane sprawiają, że nabieramy większej pewności siebie i łatwiej nam się gra. Dotychczasowa współpraca z trenerem Magierą pokazuje, że wszystko idzie w dobrym kierunku.