2019-06-07 23:25:00

El. ME: Macedonia Północna - Polska 0:1

Autor: LW
Reprezentacja Polski pokonała Macedonię Północną 1:0 w wyjazdowym meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Gola na wagę trzech punktów strzelił na początku drugiej połowy Krzysztof Piątek. Artur Jędrzejczyk cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Polacy słabo rozpoczęli mecz, oddali inicjatywę gospodarzom i przez całą pierwszą połowę nie byli w stanie narzucić swojego stylu gry. W przerwie selekcjoner Jerzy Brzęczek wprowadził na boisko Krzysztofa Piątka, który zastąpił Przemysława Frankowskiego. Piątek szybko dał o sobie znać i w 47. minucie trafił do siatki po uderzeniu przewrotką.

Po trzech meczach eliminacyjnych Polacy mają na swoim koncie komplet zwycięstw i z przewagą dwóch punktów są liderem grupy G. W poniedziałek, 10 czerwca o godzinie 20:45, nasi reprezentanci zmierzą się na Stadionie Narodowym z reprezentacją Izraela.

Macedonia Północna - Polska 0:1 (0:0)

Gol: Krzysztof Piątek (47')

Macedonia Północna: Dimitrievski - Bejtulai, Velkovski, Musliu - Ristovski (Ademi 76'), Bardi, Nikolov (Trajkovski 62'), Elmas, Alioski - Pandev (Hasani 85') - Nestorovski

Polska: Fabiański - Kędziora, Glik, Bednarek, Bereszyński - Frankowski (Piątek 46'), Klich (Góralski 90'), Krychowiak, Zieliński, Grosicki (Rybus 70') - Lewandowski

Żółte kartki: Musliu, Nestorovski - Glik, Bednarek

Czerwona kartka: Visar Musliu (druga żółta kartka)

***

Mecze w reprezentacjach swoich krajów rozegrali w piątek dwaj inni legioniści. Jose Kante, który wiosną był wypożyczony z Legii Warszawa do Clubu Gimnastic de Tarragona, wystapił w reprezentacji Gwinei w towarzyskim meczu z Gambią (0:1). 28-letni napastnik Wojskowych rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie. Z kolei pomocnik Legii Marko Vesović wystąpił w reprezentacji Czarnogóry w meczu eliminacji do mistrzostw Europy z Kosowem (1:1). 27-latek rozegrał cały mecz i został ukarany żółtą kartką. Czarnogóra po dwóch meczach zajmuje w grupie A ostatnie, piąte miejsce.