vs Rangers F.C.

2019-06-10 23:08:00

El. ME: Polska - Izrael 4:0

Autor: PG Fot. Mateusz Kostrzewa
Reprezentacja Polski wygrała 4:0 z Izraelem w czwartym meczu grupowym eliminacji do mistrzostw Europy w 2020 roku. W pierwszej połowie do siatki trafił Krzysztof Piątek, a po przerwie gole dołożyli Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Damian Kądzior. Artur Jędrzejczyk cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Polacy szybko pokazali, która drużyna chce dyktować warunki rywalom. Od samego początku spotkania inicjatywa była po stronie naszych reprezentantów. Piotr Zieliński mógł dać prowadzenie reprezentacji Polski po dwudziestu minutach meczu. Pomocnik Napoli chciał sprytnie zaskoczyć bramkarza rywali, uderzając tuż przy bliższym słupku. Niestety strzał był minimalnie niecelny i piłka wylądowała w bocznej siatce. W 35. minucie doskonałym przeglądem pola popisał się Robert Lewandowski. Kapitan naszej reprezentacji zagrał prostopadle w pole karne, tam piłkę przejął Tomasz Kędziora i delikatnie podał ją do Krzysztofa Piątka. Napastnik Milanu uderzył bardzo mocno i precyzyjnie, pakując piłkę w siatce tuż pod poprzeczką.

Na początku drugiej połowy akcją lewym skrzydłem popisał się Kamil Grosicki. Grosicki starał się dograć w “szesnastkę”, lecz podanie zatrzymał obrońca rywali. Zrobił to niezgodnie z przepisami, dotykając piłkę ręką. Arbiter wskazał na wapno, a “jedenastkę” na gola pewnie zamienił Robert Lewandowski. Cztery minuty później Piotr Zieliński precyzyjnym i długim podaniem odnalazł Kamila Grosickiego. Skrzydłowy nie próbował przyjmować piłki i uderzył z pierwszej piłki. Bramkarz rywali popełnił błąd i dał się zaskoczyć. Po 59. minutach było 3:0. Nie był to ostatni błąd golkipera reprezentacji Izraela. W 84. minucie bramkarz drużyny przeciwnej podał wprost pod nogi Arkadiusza Milika. Wprowadzony kilka minut wcześniej napastnik dostrzegł Damiana Kądziora, a ten płaskim strzałem ustalił wynik spotkania.

Po czterech meczach eliminacyjnych Polacy mają na swoim koncie komplet punktów i z przewagą pięciu punktów nad Izraelem prowadzą w grupie G. Na początku września reprezentacja Polski zagra ze Słowenią oraz z Austrią.

Polska 4:0 (1:0) Izrael

Gole: Piątek 35’, Lewandowski 55’, Grosicki 59’, Kądzior 84’

Polska: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Kamil Grosicki (Damian Kądzior 77'), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (Jacek Góralski 75'), Piotr Zieliński - Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek (Arkadiusz Milik 73')

Izrael: Ariel Harush - Eli Dasa, Loai Taha, Shiran Yeini, Omri Ben Harush - Nir Biton (Hatem Abd Elhamed 81'), Bibras Natcho, Beram Kayal, Manor Solomon (Diaa Sabi’a 72'), Dor Peretz - Eran Zahavi

Żółte kartki: Krychowiak – Zahavi, Natcho

Sędzia: Tobias Stieler (Niemcy)

Widzów: 57 229