2017-10-05 19:50:00

El. MŚ 2018: Armenia - Polska 1:6. Krok od mundialu

Autor: Jakub Mieżejewski Fot. Mateusz Kostrzewa
Polska pokonała Armenię 6:1 w wyjazdowym meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata w Rosji i wciąż jest liderem w swojej grupie. Reprezentacja Adama Nawałki jest w tym momencie o krok od awansu na mundial.

Reprezentacja Polski podejmowała jedną z najsłabszych drużyn grupy E, Armenię. Przed spotkaniem można było jednak mieć obawy o jego przebieg, ponieważ Ormanie wszystkie punkty w grupie zdobyli u siebie. Polscy kibice mogli cieszyć się z pierwszej bramki dla naszej drużyny już w drugiej minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka Kamil Grosicki wpakował piłkę do bramki rywali. Dwa gole w pierwszej połowie dołożył także Robert Lewandowski, który w klasyfikacji najlepszych strzelców reprezentacji wyprzedził Włodzimierza Lubańskiego. Napastnik Bayernu Monachium skompletował hat-trick w drugiej połowie łatwym uderzeniem do pustej bramki. W kadrze strzelił już 50 goli.

Od początku meczu w drużynie Adama Nawałki oglądaliśmy legionistę Michała Pazdana, który wyglądał pewnie na tle słabszego rywala. Na murawie pojawił się również Krzysztof Mączyński, który w 59. minucie zmienił narzekającego na uraz Karola Linettego. W drugiej połowie gole dołożyli także Jakub Błaszczykowski i Rafał Wolski.

Mecz Czarnogóry z Danią, który może zadecydować o awansie naszej reprezentacji na mistrzostwa świata w Rosji, zostanie rozegrany dziś o godz. 20:45. W tym momencie Polska ma sześć oczek przewagi nad głównymi rywalami do awansu. W przypadku remisu w wieczornym meczu, nasza kadra zakwalifikuje się na przyszłoroczny mundial już dzisiaj.

Armenia - Polska 1:6 (1:3)

Bramki: Hambardzumjan (39) - Lewandowski (18, 25, 64), Grosicki (2), Błaszczykowski (58), Wolski (89)

Armenia: Meliksetjan - Howhannisjan, Hambardzumjan, Woskanjan, Edigarjan - Kadimjan (62' E.Malakjan), Korjan (66' Manuczarjan), G.Malakjan, Mchitarjan, Adamjan (74' Manojan) - Barseghjan

POLSKA: Szczęsny - Piszczek, Glik, Pazdan (85' Cionek), Bereszyński - Krychowiak, Zieliński, Linetty (59' Mączyński), Grosicki (72' Wolski), Błaszczykowski - Lewnadowski