2019-03-21 22:55:00

Eliminacje EURO 2020: Austria - Polska 0:1

Autor: PG
Reprezentacja Polski wygrała na wyjeździe 1:0 z Austrią w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Zwycięskiego gola strzelił w 68. minucie Krzysztof Piątek. Artur Jędrzejczyk cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Austriacy chętnie atakowali swoją lewą stroną, ale zdecydowana większość dośrodkowań była wybijana przez polskich obrońców. Duże zamieszanie wprowadzał Marko Arnautović, jednak jego próby nie przerodziły się w realne zagrożenie pod bramką Wojciecha Szczęsnego. Dobrym strzałem w 26. minucie popisał się Kamil Grosicki. Piłka zmierzała w kierunku dalszego słupka, lecz bramkarz rywali zdołał sparować ją na rzut rożny. Od tego momentu mecz się wyrównał, lecz w pierwszej części gry kibice nie zobaczyli goli.

Na początku drugiej połowy kontuzji doznał Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji polski ucierpiał w jednym ze starć i nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na boisko wybiegł Krzysztof Piątek. Napastnik błyskawicznie zaznaczył swoją obecność. W 68. minucie wyskoczył do piłki nieudanie wybitej przez austriackiego bramkarza po strzale Tomasza Kędziory i skierował ją do siatki. Kilka minut później mogliśmy prowadzić dwoma golami. Robert Lewandowski zagrał na wolne pole do Piątka, ten uderzył bez zastanowienia i minimalnie chybił. Austriacy dążyli do wyrównania wyniku i groźnie zrobiło się w samej końcówce, gdy Marc Janko z pięciu metrów nie trafił w bramkę po strzale głową. Reprezentacja Polski rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy od zwycięstwa. W niedzielę, 24 marca, Polacy podejmą reprezentację Łotwy.

Austria - Polska 0:1 (0:0)

Gol: Krzysztof Piątek (68')

Żółte kartki: Dragović (51'), Alaba (81') - Bereszyński (55')

Austria:  Heinz Lindner – Stefan Lainer, Aleksandar Dragović, Martin Hinteregger, Maximilian Wöber – Valentino Lazaro (Marc Janko 81'), Julian Baumgartlinger, Florian Grillitsch (Karim Onisiwo 84'), Marcel Sabitzer, David Alaba – Marko Arnautović.

Polska: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński – Kamil Grosicki (Michał Pazdan 90'), Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik (Przemysław Frankowski 46'), Piotr Zieliński (Krzysztof Piątek 59') – Robert Lewandowski.