2019-03-24 22:53:00

Eliminacje Euro 2020: Polska - Łotwa 2:0

Autor: PG Fot. Mateusz Kostrzewa
Reprezentacja Polski wygrała 2:0 z Łotwą w drugim meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020. Pierwszego gola strzelił w 76. minucie Robert Lewandowski, osiem minut później prowadzenie podwyższył Kamil Glik. Po dwóch spotkaniach Polacy zajmują pierwsze miejsce w grupie G.

Po zwycięstwie z Austrią w środku tygodnia nikt nie spodziewał się, że domowa konfrontacja z Łotwą okaże się tak wymagająca. Przyjezdni niespodziewanie dobrze rozpoczęli mecz i już w pierwszych minutach kilkakrotnie zagrozili strzałami z dystansu bramce Wojciecha Szczęsnego. Polacy nie byli w stanie złapać odpowiedniego rytmu gry. Dopiero w 25. minucie Robert Lewandowski znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, jednak jego próbę obronił Pavels Steinbors. Chwilę później kapitan naszej reprezentacji trafił w słupek. W pierwszej połowie goli jednak nie zobaczyliśmy.

Druga część gry nie różniła się znacznie od pierwszej. Polacy starali się otworzyć wynik spotkania, ale nie potrafili sforsować linii defensywnej przyjezdnych. Swoją szansę po uderzeniu piłki głową miał Kamil Grosicki. Również Krzysztof Piątek był blisko zdobycia bramki, lecz po minięciu bramkarza trafił w boczną siatkę. Upragniona bramka padła w 76. minucie. Arkadiusz Reca dobrze przedarł się lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne, a do piłki doskoczył Robert Lewandowski i skierował ją do siatki. W 84. minucie piłkę z rzutu rożnego dograł Kuba Błaszczykowski. Podanie trafiło do Kamila Glika i obrońca Biało - Czerwonych ustalił wynik spotkania.

Zwycięstwo z Łotwą oznacza, że po dwóch kolejkach eliminacji Polacy mają na swoim koncie komplet punktów i zajmują pierwsze miejsce w grupie. W czerwcu reprezentacja Polski zmierzy się z Macedonią Północną i Izraelem.

Polska - Łotwa 2:0 (0:0)

Gole: Lewandowski (76'), Glik (84')

Żółte kartki: Piątek, Maksimenko, Ikaunieks

Polska: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Michał Pazdan, Arkadiusz Reca - Kamil Grosicki (Przemysław Frankowski 82'), Mateusz Klich (Jakub Błaszczykowski 62'), Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński - Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek (Arkadiusz Milik 87')

Łotwa: Pavels Steinbors - Kaspars Dubra, Marcis Oss, Vitalijs Maksimenko, Olegs Laizans - Denis Rakels, Vjaceslavs Isajevs, Arturs Karasauks (Kristers Tobers 85'), Janis Ikaunieks - Vladislavs Gutkovskis (Roberts Uldrikis 70'), Roberts Savalnieks (Vladislavs Gabovs 80')