vs Sandecja

2017-07-15 23:27:00

Hamalainen: Nie byliśmy sobą

Autor: Kamil Majewski, Kacper Ruszczak Fot. Jacek Prondzynski
Kasper Hamalainen chwalił drużynę Górnika Zabrze za zwycięstwo 3:1 z Legią Warszawa, podkreślając że rywale zasłużyli na trzy punkty. - My dzisiaj nie byliśmy sobą - mówił Fin.

Kasper Hamalainen: - Gdy Górnik szybko strzelił na 1:0, wiedzieliśmy, że to będzie dla nas trudny mecz, zwłaszcza że podwyższyli prowadzenie jeszcze przed przerwą. Po przerwie staraliśmy się odrobić straty, ale nie mieliśmy szczęścia i straciliśmy bramkę na 0:3. Górnik zagrał naprawdę dobrze, my trochę chyba panikowaliśmy, nie byliśmy sobą. Nie możemy być szczęśliwi, bo jeszcze przed meczem rozmawialiśmy o kontratakach i stałych fragmentach gry rywala, a właśnie w taki sposób strzelili wszystkie gole. Musimy się poprawić.

Przed rewanżem z IFK Mariehamn mamy dobrą zaliczkę, ale musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu z Górnikiem, zobaczyć, co robiliśmy źle. Mieliśmy problemy z bronieniem. Górnik to silny zespół, wygrywali bardzo dużo przebitek, mieli piłkarzy, którzy ciągle byli w ruchu. Powtórzę: zagrali bardzo dobre spotkanie, ciężko walczyli i zasłużyli na trzy punkty.

Po meczu trener Magiera był rozczarowany, tak samo jak my. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tej porażce. Przed nami wiele bardzo ważnych spotkań.