vs Raków Częstochowa

2016-08-10 23:27:00

Hasi: Nie znaleźliśmy sposobu na powrót do dobrej gry

Autor: Jakub Jarząbek Fot. Mateusz Kostrzewa
Trener Besnik Hasi zabrał głos po meczu z Górnikiem, po którym Legia pożegnała się z Pucharem Polski.

- Czuję wstyd, że przegraliśmy w ten sposób. Prowadziliśmy 2:0. W drugiej połowie Górnik chciał wygrać bardziej, niż my. Sędzia też chciał bardziej, by wygrał Górnik. Dodatkowo straciliśmy dwie bramki po stałych fragmentach gry. W dogrywce nie znaleźliśmy sposobu na powrót do dobrej gry. Dla nas to był kolejny mecz, dla nich mecz roku. To była inna mentalność.

Nie widziałem w naszej postawie pragnienia zwycięstwa w drugiej połowie. Nawet po obronie karnego przez Radka nie byliśmy wystarczająco zmotywowani. Sędzia pozwalał na ostre pojedynki, a my nie umieliśmy podjąć walki. Zabrakło woli zwycięstwa.

Zagraliśmy dodatkowe 30 minut, to kolejna zła rzecz. Musieliśmy zmienić Vadisa, gdyż to było dla niego za dużo i ryzykowalibyśmy kontuzję. Niektórzy grali cały czas w tym sezonie i dziś to był dla nich dodatkowy wysiłek. Wielka szkoda, że to tak się skończyło.

Vadis nie był gotowy na 90 minut. Miał zagrać ok. 60-70 minut i potem zejść z boiska. Zmianę tej decyzji wymusił przebieg meczu.

Greg00
Podporucznik
2016-08-10 23:31:54
Ludzie, kogo obchodzi puchar? Wszystkich srok za ogon nie zlapiemy. Za tydzien jest mecz sezonu. Tylko szkoda ze kilku podstawowych ludzi sie dzis bez sensu meczylo, i to niektorzy po 2 godziny! Trzeba bylo byc idiota by potraktowac ten mecz powaznie.
JU1916
2016-08-10 23:50:19
Trzeba było, jak sugerował BL, zagrać zupełnie rezerwowym składem. Szkoda wysiłku dla tak marnego efektu końcowego. Z drugiej strony - mamy teraz dwa pola do popisu i na nich trzeba się skupić: LM i e-klapa.
Puchar może nie obchodzić nikogo, ale styl gry, a raczej jego brak, powinien obchodzić każdego. Przypominam, że Bośnia jest na 37 miejscu, Słowacja na 30, a Polska na 19 w rankingu klubowym UEFA, o ile ze Zrinskim poszło względnie gładko, o tyle z Trenczynem awans tylko i wyłącznie dzięki Malarzowi, kto zagwarantuje, że taka gra wystarczy na Dundalk ? Greg piszesz, że tylko idiota potraktowałby ten mecz poważnie, więc czemu trener wystawił większość podstawowych zawodników ? Mi odpowiedź nasuwa się sama ....
Buniek89
Buniek89
2016-08-11 09:00:07
Brak mi słów... nawet nie wiem jak to skomentować...
Budyń
Budyń
Starszy żołnierz
2016-08-11 10:21:19
To prawda.....trochę szkoda tego pucharu, nie mniej jednak, jeżeli wywalczymy awans do LM, to jestem w stanie im to wybaczyć.
discover99
2016-08-11 10:39:43
chuj tam że nie ma pucharu który można było zgarnąć na własność ale styl obecnej Legii to kurwa jakiś żart chyba, kto jest odpowiedzialny za przygotowanie drużyny pod względem wytzymałościowym? dlaczego piłkarze z Zabrza mięli siły aby biegać nawet w dogrywce a nasi się słaniali po boisku ... kto jest za to odpowiedzialny i dlaczego jeszcze pracuje na Łazienkowskiej, kiedy wreszcie Legia będzie miała odpowiedzialnych właścicieli którzy naprawdę będą chcieli zbudować wielki klub ?
Nie można mieć wszystkiego. Puchar Polski weźmiemy za rok. Teraz operacja LM. 100 lucie klubu. Mamy Mistrza. Mamy Puchar i do potrójnej korony brakuje nam wisienki na torcie czyli Ligi Mistrzów. Wspieramy chłopaków. Potrzebują tego. Nie poddawaj się, ukochana ma, nie poddawaj się, Legio Warszawa!!!!!
maik
maik
2016-08-11 16:07:05
@Greg00 - kogo obchodzi puchar? Kibiców Legii! Tych prawdziwych, a nie tych co chcą sobie Reale czy Bayerny na Ł3 obejrzeć. Zapamiętaj jak chcesz być mistrzem to trzeba do każdego meczu podchodzić poważnie i z chęcią zwycięstwa. Jak zaczniesz kombinować to w tym, na którym Ci będzie zależeć możesz polec i zostaniesz z ręką w nocniku. Wkurza mnie ten wysyp Legijnych Januszy wszędzie, co to przychodzą na dwa mecze na krzyż w sezonie i dla których sezon sprowadza się tylko do meczów w LM. :-(
Greg00
2016-08-11 16:50:24
@Maik: w zeszłym sezonie byłem na 23 meczach, więc daruj sobie. to jest logiczne rozumowanie, piłkarze w Polsce nie są w stanie grać tak często, jest to udowodnione czy nam się pomaga czy nie. nie pamiętasz padaki Legii w LE rok temu? plus temu zespołowi potrzebny jest po prostu też czas na spokojny trening, jest masa nowych ludzi, i to w środku pola. Plus nacholera nam ci Makowscy, Niezgody, Sulleye, jeśli oni nawet w takim meczu nie grają (chętnie bym ich zobaczył) naprawdę te dodatkowe mecze w PP w tym sezonie sa nam potrzebne jak pięść do oka. i Leśny to widział, ale Hasi nie - i to do niego się odnosiło okreslenie idiota. chociaż ja jako kibic również rozumiałem te argumenty i będą kibicem Legii od 25 lat (pamiętam mecze na żywo w półfinale PZP) wisiał mi wynik tego meczu. nawet najlepsze zespoły w Europie bardzo rzadko zaliczają dublety+dobrą grę w pucharach. realizm.