2016-04-16 20:00:00

Hat-trick legijnej młodzieży

Autor: Janusz Partyka Fot. Marcin Szymczyk, Damian Kujawa / Legia.net
Wczoraj piłkarze Legii pokonali w Ekstraklasie poznańskiego Lecha 1:0. W sobotę starszym kolegom dzielnie dotrzymywali kroku młodsi legioniści. Drużyny Legii II, CLJ oraz juniorów młodszych również wygrały swoje mecze – wszystkie bez straty bramki!

Piłkarze rezerw Legii gładko zwyciężyli Oskara Przysucha 4:0 w meczu 24.kolejki rozgrywek III ligi łódzko-mazowieckiej. Już do przerwy podopieczni Krzysztofa Dębka strzelili trzy gole, a ich autorami byli Mateusz Wieteska, Konrad Michalak i Eryk Więdłocha. Kolejne trafienie dołożył w drugiej odsłonie Miłosz Szczepański.

Wojskowi już w pierwszej uzyskali prowadzenie, kiedy to dośrodkowanie Eryka Rakowskiego z rzutu rożnego strzałem głową na gola zamienił Mateusz Wieteska. Przez całą pierwszą połowę legioniści prowadzili grę i tylko kwestią czasu było podwyższenie prowadzenia. Rywale co prawda także próbowali konstruować akcje, ale wychodziło im w tym meczu niewiele, a w bramce Legii wzorowo spisywał się Jakub Szumski.

Gospodarze przed przerwą zdołali strzelić jeszcze dwa gole, co w praktyce zakończyło emocje w tym spotkaniu. W 33. minucie indywidualną akcją i strzałem z pola karnego popisał się Konrad Michalak, zaś osiem minut później Eryk Więdłocha odebrał piłkę ostatniemu obrońcy, popędził na bramkę i nie dał szans bramkarzowi rywali. W drużynie Legii zagrało czterech piłkarzy, którzy na co dzień trenują z pierwszą drużyną – wspomniany Szumski, a także Bartosz Bereszyński, Michał Kopczyński oraz Michał Masłowski. Piłkarze Legii II wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli i mają obecnie sześć punktów straty do lidera z Aleksandrowa Łódzkiego. Czekają jednak na pozostałe rozstrzygnięcia w tej kolejce.

Legia II Warszawa - Oskar Przysucha 4:0 (3:0)

Bramki: Wieteska (1), Michalak (33), Więdłocha (41), Szczepański (66)

Żółta kartka: Rakowski (Legia)

LEGIA II: Szumski - Bereszyński (46' Szrek), Wieteska, Najemski, Rakowski - Michalak, Kopczyński (46' Małachowski), S. Szymański (64' Zawal), Michalak, Masłowski (46' Szczepański) - Więdłocha.

CLJ / Legia Warszawa – Cracovia 3:0 (1:0)

Swój mecz wygrali także legioniści występujący w Centralnej Lidze Juniorów. Na bocznym boisku przy ulicy Łazienkowskiej pokonali w sobotnie popołudnie Cracovię 3:0 (1:0) po dwóch trafieniach Grzegorza Aftyki (42 i 55) oraz bramce Michała Trąbki. W grupie wschodniej CLJ zajmują drugie miejsce, z pięcioma oczkami straty do Jagiellonii Białystok.

Juniorzy Młodsi / Legia Warszawa – Warta Sieradz 4:0 (1:0)

W samo południe grali także juniorzy młodsi Legii, którzy na własnym boisku pokonali Wartę Sieradz 4:0 (1:0). Łupem bramkowym podzielili się Kamil Orlik (78, 80), Mateusz Szwed (5) i Eryk Agnyziak (48). Młodzi legioniści w grupie A Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych zajmują drugą lokatę (prowadzi UKS SMS Łódź).

Gratulujemy naszym młodym piłkarzom kompletu zwycięstw, w dodatku z czystym kontem bramkowym!