vs Raków Częstochowa

2019-08-03 20:30:00

III liga: Zwycięstwo rezerw Legii na starcie

Autor: LW Fot. Jacek Prondzynski
Piłkarze Legii II Warszawa pokonali RKS Radomsko 1:0 w inauguracyjnym spotkaniu grupy pierwszej III ligi. Bramkę w samej końcówce meczu zdobył Mateusz Grudziński. Na boisku zobaczyliśmy kilku zawodników z pierwszej drużyny: Wojciecha Muzyka, Ivana Obradovicia, Michała Karbownika oraz Macieja Rosołka.

Debiut RKS-u Radomsko w trzeciej lidze był dość kolorowy. Inauguracja sezonu z rezerwami Legii, impreza masowa, spora widownia i doping dla zespołu, który zawsze na tym poziomie zwraca uwagę. Gospodarzom nie wyszło tylko z jednym - z wynikiem. Fani nie oglądali wielkiego meczu, a miejscowi skupiali się głównie na strzałach z dystansu. Solidnie grała defensywa Wojskowych, którzy w Radomsku stawili się z czterema piłkarzami trenującymi na co dzień z pierwszym zespołem. Mowa o Wojciechu Muzyku, Ivanie Obradoviciu, Michale Karbowniku i Macieju Rosołku, który pierwszy raz od kilku tygodni mógł zagrać w roli napastnika.

Legia w pierwszej połowie miała m.in. bardzo dobrą sytuację za sprawą szybkiego Piotra Cichockiego. Skrzydłowy zmarnował jednak sytuację sam na sam. Żadna z drużyn nie była w stanie strzelić gola. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Warszawianie mieli pewną przewagę, byli w stanie kontrolować przebieg spotkania, choć brakowało naporu i masy sytuacji strzeleckich. Przez długi czas wydawało się, że rywalizacja zakończy się wynikiem 0:0.

W 89. minucie do środka zbiegł występujący na prawej stronie obrony Mateusz Grudziński. Obrońca dostał piłkę od Rosołka, zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów i zdobył piękną bramkę uderzając piłkę prostym podbiciem. Bramkarz klubu z Radomska nie miał szans na skuteczną interwencję. Wojskowi mogli pójść za ciosem. W doliczonym czasie gry sam na sam z golkiperem RKS-u znalazł się Karbownik, lecz zakończyło się na wyniku 1:0 dla Legii, która zaczęła sezon III ligi od wygranej.

W drugiej kolejce Wojskowi zmierzą się w Radomiu z miejscową Bronią. Spotkanie odbędzie się 10 sierpnia, o godz. 17:00.

RKS Radomsko - Legia II Warszawa 0:1 (0:0)

Bramka: Grudziński (89)

Legia II: Muzyk - Grudziński, Mosór, Philipps, Obradović - Cichocki (60' Wełniak), Pruchnik, Waniek, Cielemęcki (75' Niski) - Karbownik - Rosołek.