vs Wisła Płock

2017-09-24 17:00:00

III liga: Zwycięstwo rezerw Legii z Olimpią Zambrów 4:1 (0:1)

Autor: JP Fot. Jacek Prondzynski
Rezerwy Legii zwyciężyły w Ząbkach Olimpię Zambrów 4:1 i przełamało złą passę, którą notowała ostatnio drużyna Krzysztofa Dębka. Bramki dla Wojskowych zdobyli w drugiej połowie Mateusz Majewski (dwie), Tsubasa Nishi oraz Michał Góral z rzutu karnego.

Do przerwy jednak tak różowo na stadionie Dolcanu w Ząbkach nie było, bowiem to goście od 18. minuty prowadzili 1:0 po strzale Michała Domańskiego. Legioniści mieli swoje sytuacje, ale piłka nie chciała wpaść do siatki drużyny rywali. Druga połowa należała już zdecydowanie do legionistów. Praktycznie od początku tej części gry piłkarze Krzysztofa Dębka nękali obronę Olimpii, ale wyrównanie padło dopiero po 20 minutach. Napastnik Wojskowych Mateusz Majewski mocno uderzył z linii pola karnego i piłka przeleciała obok bezradnie interweniującego bramkarza rywali.

Z minuty na minutę zaznaczała się coraz większa przewaga Legii i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 74. minucie Robert Bartczak wbiegł w pole karne i dokładnie zagrał futbolówkę do Tsubasy Nishiego, a Japończyk strzałem z kilku metrów wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po kilku minutach legioniści znów trafili do siatki, a swojego drugiego gola zapisał na swoim koncie Majewski. Wynik końcowy ustalił Michał Góral, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką jednego z piłkarzy z Zambrowa. Legioniści przełamali tym samym serię czterech meczów bez wygranej i wrócili właściwą ścieżkę. Legia II po 9. kolejce zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli (13. punktów) ze stratą dziewięciu oczek do lidera - Sokoła Aleksandrów Łódzki. Kolejny mecz legioniści rozegrają w sobotę, 30 września o godz. 15.30, z Huraganem w Morągu.

III liga: Legia Warszawa II - Olimpia Zambrów 4:1 (0:1)

Bramki: Majewski (64, 79), Nishi (74), Góral (90, k.) - Domański (18)

Legia II: Szumski – Turzyniecki, Wełnicki, Bondarenko, Bartczak – Cichocki (59' Praszelik), Nishi, Waniek, Więdłocha (58' Orlik) – Majewski, Góral.