2017-08-23 17:43:00

Jacek Magiera: Presja? Gramy w Legii, mamy ją na co dzień

Autor: Adam Dawidziuk Fot. Jacek Prondzynski
- W Legii każdy mecz trzeba wygrać, aby zadowolić kibiców, osiągać sukcesy, dobrze o tym wiemy. Nie czujemy zbyt dużej presji, bo z nią stykamy się na co dzień. Nie po raz pierwszy Legia gra o fazę grupową - powiedział trener Jacek Magiera przed rewanżowym spotkaniem z Sheriffem Tiraspol.

Zdajemy sobie sprawę, że przed nami 90 minut walki, musimy okazać się lepszym zespołem. Będziemy walczyć, chcemy, aby Legia grała w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. Presji nie ma, a jak jest, to bedziemy ją ściągać z zawodników, bo tylko dobre przygotowanie, luz, pozwolą dobrze zagrać.

Doskonale wiemy, że zwycięstwo lub remis powyżej 2:2 dają nam awans. Zależy nam, aby strzelić jednego gola więcej. Czy strzelimy go w 15., 25., 40. czy 70. minucie - nie wiem. Na pewno będziemy tak przygotowani, aby nasza gra była taka, by te gole strzelać. Odrobić wynik z Warszawy i pokonać Sheriffa

Wszyscy zawodnicy, którzy tu przyjechali, czyli 21, są gotowi do gry. Kontuzjowani zostali w Warszawie, nie było sensu zabierać ich do Tyraspolu.