2018-02-01 18:30:00

Jozak: Podjęliśmy ryzyko, które się nie opłaciło

Autor: IK, ŁT Fot. Jacek Prondzynski
- Podjęliśmy ryzyko - nie zamknęliśmy się na własnej połowie i staraliśmy się grać ofensywnie. To ryzyko się jednak nie opłaciło. Musimy z dzisiejszego meczu wyciągnąć wnioski - powiedział trener Romeo Jozak po meczu z Viktorią Pilzno (1:5).

- Mamy to szczęście, że nie był to mecz o punkty. Musimy wyciągnąć wnioski z dzisiejszego spotkania i nie pozwolić, by podobna sytuacja zdarzyła się ponownie. Celem naszych treningów jest jak najlepsze przygotowanie się do nadchodzących meczów w LOTTO Ekstraklasie i Pucharze Polski.

Viktoria Pilzno to trudny przeciwnik. Podjęliśmy ryzyko - nie zamknęliśmy się na własnej połowie, lecz staraliśmy się grać ofensywnie. To ryzyko się jednak nie opłaciło. Przetestowaliśmy pewne nowe rozwiązania taktyczne. Gole traciliśmy w dziecinny sposób, po własnych błędach, które nie powinny mieć miejsca. Mieliśmy też kilka dobrych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Musimy wyciągnąć wnioski. Mam nadzieję, że w kolejnym spotkaniu zaprezentujemy się znacznie lepiej.

Dzisiaj zagraliśmy w nowym ustawieniu przeciwko bardzo dobrej drużynie i dalej będziemy testować formację 1-4-3-3. Wczoraj mieliśmy trening taktyczny i w meczu z Viktorią staraliśmy się przekładać sytuacje z ćwiczeń na sytuacje meczowe. Zauważyłem kilka pozytywów w naszej grze. Zostaliśmy ukarani za błędy, które popełniliśmy w defensywie.

Chris Philipps dołączył dziś do nas na zgrupowaniu i jeśli pomyślnie przejdzie testy medyczne, stanie się piłkarzem Legii. Być może więc dostanie jutro szansę gry przez jedną połowę spotkania. To defensywny pomocnik, który ma zastąpić Thibaulta Moulina.