vs Wisła Płock

2017-03-13 16:50:00

Judo: udany weekend legionistów

Autor: Dariusz Urbanowicz Fot. judo.legia.com Źródło: judo.legia.com
To był bardzo intensywny weekend dla judoków Legii Warszawa, ale trud się opłacił. Walczyli najmłodsi w olimpiadzie funny judo, juniorzy młodsi w międzynarodowym turnieju w Grodzisku Maz. oraz weterani w Nastula Cup. Dorobek sekcji wzbogacił się o wiele medali oraz pucharów.

Trójka juniorów młodszych reprezentujacych Legię Warszawa wystartowała w niedzielę (12 marca) w Międzynarodowym Turnieju Judo pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Po bardzo dobrych walkach srebrny medal wywalczył Mikołaj Cewiński (-55 kg). Na trzecim stopniu podium w kategorii wagowej do 81 kg uplasował się Wojciech Gudzowski, a na piątym miejscu zakończył rywalizację Jeremi Szymański (-66 kg). W następnym tygodniu pięciu młodzików Legii pojedzie na Puchar Polski do Suchego Lasu!

35 zawodników naszego Klubu wystartowało w sobotę (11 marca), w II rzucie Ligi Warszawskiej Olimpiady Maluchów Funny Judo. Zdecydowanej większości z nich udało się wywalczyć miejsce na podium, co dało Judo Legii Warszawa drugie miejsce w klasyfikacji punktowej każdego rocznika. Najlepiej spisały się dziewczynki z rocznika 2007, zwyciężając w klasyfikacji medalowej swojej grupy wiekowej. W rywalizacji wzięło udział 27 klubów z całego Województwa Mazowieckiego.

4. miejsce: Maciej Ośko, Wojciech Osiński

5. miejsce: Aleks Czuryłowski, Mikołaj Szczepański, Oskar Ślęzak, Michał Szymczak

Rocznik 2007:

1. miejsce: Roksana Czerwińska-Kowar, Aleksandra Jaromin, Marek Klech

2. miejsce: Natalia Raczyńska, Laila Materka, Julia Kępska

3. miejsce: Piotr Wojtkowski, Ignacy Czajkowski, Max Erkiert, Ryszard Ginter

4. miejsce: Jeremi Słok, Adam Wichrowski

W Pucharze Polski Masters w Sobótce wystartowali Krzysztof Raczyński i Michał Murawski. Spora grupa odbojów Legii biła się na zawodach organizowanych przez mistrza olimpijskiego w judo Pawła Nastulę. W turnieju obowiązywały "stare" zasady judo, w których dozwolone byly m.in. rzuty z chwytem za nogi. Startowali nie tylko weterani mat, ale też amatorzy. Zawodnicy byli nie tylko widoczni, ale i słyszalni (ze względu na doping i wsparcie merytorycznymi uwagami w trakcie walk kolegów). Na najwyższym stopniu podium w kategorii +100 kg stanął Roman Janiszewski, po bratobójczym pojedynku finałowym z kolegą z legijnej maty Grzegorzem Medyńskim. Swoją kategorię wagową wygrał również Andrzej Jaszczyszen. Drugie miejsca wywalczyli Adam Chodziński oraz Karol Pietrzuczak. Walkę o trzecie miejsce przegrał Robert Urjasz (5. miejsce). W zawodach wystatowali także: Piotr Osiński, Bartek Rejniak i Jacek Byś.