2018-02-18 15:28:00

Kolejne sparingi rezerw i juniorów Legii

Autor: JP Fot. Janusz Partyka
W weekend kolejne mecze sparingowe rozgrywały drużyny Legii II, U19 oraz U17. Rezerwy zremisowały (1:1) z Olimpią Grudziądz, takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie drużyny CLJ z Mazurem Karczew. Przebywająca w Niemczech drużyna Legii U17 uległa z kolei wysoko rówieśnikom z Bayernu Monachium (0:14).

Zawodnicy Legii II zremisowali w Grudziądzu z miejscową Olimpią. I-ligowcy prowadzili do przerwy 1:0, ale w 70. minucie wyrównał legionista Michał Góral ustalając wynik spotkania na 1:1. W drużynie Krzysztofa Dębka wystąpiło siedmiu zawodników, którzy na co dzień trenują w pierwszym zespole Legii. Na boisku zobaczyliśmy m.in. Vjaceslavsa Kudrjavcevsa, Łukasza Turzynieckiego, Mikołaja Kwietniewskiego, Mateusza Żyro, Roberta Bartczaka, Mateusza Praszelika i Briana Iloskiego.

Olimpia Grudziądz - Legia II Warszawa 1:1 (1:0)

Bramki: Candrea (43) - Góral (70)

Legia II: Kudrjavcevs (75' Łakota) - Turzyniecki, Bondarenko (46' Gęsior), Pietrzyk, Grudziński - Kwietniewski (60' Aftyka), Żyro, Praszelik (46' Olejarka), Bartczak (60' Shapiro-Thompson), Iloski - Góral.

***

Legia Warszawa występująca na co dzień w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów zremisowała na wyjeździe 1:1 z Mazurem Karczew. Jedyną bramkę dla podopiecznych Piotra Kobiereckiego zdobył w 56. minucie spotkania, po podaniu Bartosza Rymka, Michał Karbownik.

Mazur Karczew – Legia Warszawa U19 1:1 (1:0)

Bramka dla Legii: Karbownik (56)

Legia U19: Miszta - Król, Czach, Gładysz, Matuszewski - Kukułowicz, Rymek, Neuman, Szwed (82' Sitek), Sitek (46' Karbownik) – Kumor (46' Zjawiński)

***

Z kolei juniorzy młodsi Legii Warszawa (U17) nie będą miło wspominać wyjazdu do Niemiec, gdzie w sobotnie popołudnie rozegrali sparing z Bayernem Monachium. W meczu kontrolnym zdecydowanie lepsi okazali się rówieśnicy z bawarskiej akademii, którzy zwyciężyli Wojskowych 14:0.

- W przeszłości zawodnicy Akademii bardzo rzadko rywalizowali z mocnymi zagranicznymi rywalami, w tym sezonie mierzymy się z nimi blisko 150 razy. Podobne wnioski do tych z meczu, w którym było 0:14 z Bayernem U17 pojawiały się już w innych spotkaniach z tego sezonu: zdarza się, że zawodnicy w starciach z zagranicznymi zespołami są przestraszeni, grają naiwnie taktycznie albo brakuje im innych umiejętności. Ale przez taki wynik nie zawrócimy z tej drogi, a wręcz przeciwnie: chcemy grać jeszcze częściej z najlepszymi, aż zagramy z nimi jak równy z równym - mówi Radek Mozyrko, menadżer Akademii.

Bayern Monachium U17 - Legia Warszawa U17 14:0 (7:0)

Bramki dla Bayernu: Hawkins (3), Herrmann (3), Zirkzee (2), Hollerbach (2), Cuni (2), Stiller, Kehl

Legia U17: Ojrzyński - Niski (41' Grzela), Goliński, Lorenc, Konik - Leszczuk, Łakomy, Munik (41' Włodarczyk), Ciepiela, Preuss - Rosołek (55' Lisowski)