Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-05-09 09:44:00
Newsletter

Komunikat Klubu

Autor: Legia Warszawa
Legia Warszawa stanowczo odcina się od transparentów o charakterze politycznym, które były prezentowane na trybunach naszego stadionu podczas ostatniego meczu.

Od wielu lat konsekwentnie i otwarcie głosimy, że stadion nie jest właściwą przestrzenią dla demonstracji o charakterze politycznym. Dodatkowo uważamy za całkowicie niedopuszczalne jakiekolwiek odniesienia do przemocy. Przy Łazienkowskiej nie ma miejsca dla tego typu treści, a nasz stadion pozostaje zawsze otwarty dla wszystkich chcących wspierać Legię Warszawa.

 

W ciągu ostatnich sezonów na drodze dialogu ze środowiskiem kibiców naszego Klubu udało nam się wyeliminować z trybun negatywne zjawiska i zachowania, które w poprzednich latach były systemowym problemem polskiej piłki nożnej. Jesteśmy przekonani, że u progu Stulecia Legii Warszawa tylko wspólnie jesteśmy w stanie uporać się z zaistniałą sytuacją.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

MaciejL
MaciejL
Porucznik
2016-05-09 10:13:48
No bez jaj. Żałosny ten komunikat.
gunner
Porucznik
2016-05-09 10:18:43
Żałosny bo co ? Jak ktoś myśli inaczej jak ci co wywiesili transparent to nie powinni chodzić na Legie ? Czy powinni absolutnie zgadzać się z wywieszającymi ? A klub ma popierać to co wisi czy nie ? Żałosny to jest twój komentarz
MaciejL
MaciejL
Porucznik
2016-05-09 10:22:34
ty sie dobrze czujesz? jak można z komentarza "żałosny jest komunikat" wywnioskować, że jak się komuś nie podoba to ma nie chodzić na Legie O.o
MaciejL
MaciejL
Porucznik
2016-05-09 10:24:25
a żałosny dlatego, że jak lisy, olejniki GW opluwaja non stop kibiców Legii to klub jakoś nie pisze podobnych oświadczeń w stylu "Nie pozwolimy na obrażanie naszych kibiców" a jak juz to pójdzie w drugą stronę to już jakieś śmieszne oświadczenia. Kiedyś Lis też mówił, że kibiców to by wystrzelał itd. i jakoś nikt z tego afery nie zrobił.
Żałosny to był przede wszystkim ten transparent! Ten komunikat też taki od niechcenia. Uważam, że klub powinien się bardziej postarać, żeby wyeliminować politykę z trybun, bo te nie jest na nią właściwe miejsce. I to jeszcze w takiej formie - wstyd mi było przez to wracać wieczorem w koszulce (L)egii do domu
bulapol
Porucznik
2016-05-09 10:52:13
W związku z tym, że część kibiców mogła się poczuć urażona tym transparentem uważam komunikat klubu za zasadny. Brawo Legia! A na przyszłość sugeruję sprawdzać tak wielkie transparenty ;) Ps. wyrażanie opinii ok ale z tymi szubienicami to trochę za bardzo pojechali...
obserwator
Porucznik
2016-05-09 11:01:15
Treść transparentu skandaliczna , jak można grozić stryczkiem innym ludziom. To podpada pod kodeks karny .Na trybunach miało nie być polityki. Czy płótno z tymi wypocinami zakupiono ze składek na oprawy? Bo jeśli tak , to ja nigdy nie dam już ani grosza. Dlaczego SKLW milczy ?
old boy
Porucznik
2016-05-09 11:53:37
W 100% popieram treść komunikatu. Czekam na komunikat SKLW i NS!!! Mam nadzieję, że nie firmują tak chamskich i prostackich treści! Cytując klasyka: "To już nawet nie zbrodnia, to BŁĄD!"
Gabro
Podporucznik
2016-05-09 12:01:36
Maciek, jak najbardziej zasadny jest Twój argument o opluwaniu kibiców przez Lisa czy innych jemu podobnych. Ale wprowadzenie na taką skalę polityki na nasz stadion to grube przegięcie. Grożenie szubienicami jest stosowne wg Ciebie? A jeśli chodzi o komunikaty w obronie kibiców to z tego co sobie przypominam, klub kilkukrotnie wystosowywał komunikat do mediów w okresie największej nagonki na środowisko kibicowskie. Nie chcę polityki na stadionie.
arni87
arni87
Kapitan
2016-05-09 12:08:04
obserwator: Nie chcesz to nie wrzucaj więcej na oprawy. Na trybunach nie ma POlityki POlityka ma coś do nas. Ja uważam za słuszny transparent bo kibice nie będą siedzieć cicho jak ktoś bezpodstawnie nimi sobie ryj wyciera w tej żydowskiej wybiórczej!!!!
arni87
arni87
Kapitan
2016-05-09 12:19:22
tu jest groźba karalna http://www.youtube.com/watch?v=rzFEjLiIERQ
wigus
Porucznik
2016-05-09 12:38:34
Dlaczego klub nie wydał komunikatu po gwizdach na finale PP? Wtedy też cześć kibiców mogła poczuć się urażona.
majktajson
Kapitan
2016-05-09 12:41:28
Transparent zawierał w sobie groźby karalne i klub powinien wyciągnąć odpowiednie konsekwencje w stosunku do osób, które go wywiesiły. A klub sam w sobie też powinien reagować na wszystkie oczerniające artykuły i reportaże. Nie dla polityki na Naszym stadionie !!!
wbLegia
Podporucznik
2016-05-09 12:50:30
Legia powinna STANOWCZO, reagować na takie transparenty już w TRAKCIE meczu. Polityka w sporcie psuje piękno piłki nożnej i w żadnym wypadku nie powinno to mieć miejsca! Na stadionie nie siedzą wyznawcy jednej wiary, kultury, poglądów, a taki transparent uraża wielu ludzi i tych będących na trybunach i tych przed telewizorami którzy również chcą się utożsamiać z tym klubem! Ile razy jeszcze będę musiał bronić NASZEGO klubu za wybryki KILKU?
JU1916
Kapitan
2016-05-09 15:40:12
Transparent był haniebny! Garstka idiotów dała się wykorzystać jakimś politykierom, a jeżeli zrobili to z rozmysłem - tym gorzej dla nich. Winnych powieszenia tego "płótna" należy namierzyć i surowo ukarać. (L) powinna być zainteresowana eliminowaniem takich indywiduów z naszych trybun - mówię zarówno o klubie, jak i społeczności kibicowskiej.
dasilwa
Podporucznik
2016-05-09 15:44:39
Brawo klub! Skoro Żyleta ma zamiar dawać wyrazy sympatii obecnej władzy to ja nie mam zamiaru dać już ani grosza na oprawy. Mam nadzieję, że większość innych trybun tak zrobi.
Mirek82
Podporucznik
2016-05-09 19:09:17
Widać,że spora grupa się oburzyła:)Wycieranie mordy kibicami i manipulacje w mediach skończyły się odzewem. Przypominam,że to osoby i organizacje z transparentu rozpoczęły ponowną nagonke i wciąganie kibiców w politykę, a że przekaz z Żylety nie jest poprawny politycznie,to już inna sprawa:)zawsze możecie iść na gniazdo i przekazać swoje uwagi:)Kto sieje wiatr,zbiera burzę. Co do opraw: po pierwsze,to nie była oprawa a po drugie jak nie chcecie wrzucać kasy,to nie wrzucajcie,nikt nikogo nie zmusza,a nie później wylewacie żale na forum. Co do tekstów typu: hańba,skandal,wstyd itp.. Przypominam,że kibice Legii obrażani są na różne sposoby i jakoś obrońców nie widać,więc ochłońcie,bo jeszcze może zacznijcie się samobiczować.Cała Legia zawsze razem.
Gelerth
Gelerth
Starszy żołnierz
2016-05-09 19:37:43
Przeklejam swój post, bo pod komunikatem klubu, wydaje mi sie że jest dla niego właściwsze miejsce. Co więcej za takie stanowisko Zarządu niniejszym dziękuje. Gratulacje dla Drużyny, Gratulacje dla Trenera. Była walka, były bramki, było widowisko. Gratulacje dla Żylety za oprawe stojącą jak zwykle na najwyższym poziomie. Gratulacje dla Kibiców za 100 % frekwencje :-) Ale tym razem (chyba po raz pierwszy) żal mam do przedstawicieli żylety. Nie było zbiorki na oprawę, w której bym nie uczestniczył, uważam że nie powinno być zgody na wywieszanie transparentów o treściach politycznych. Przychodzimy kibicować ukochanej drużynie, z tego miasta w większości wyrośliśmy i nie chce czytać o tym "dla kogo bedą szubienice". Nie musimy mieć jednakowych poglądów politycznych, nie musze sie zgadzać ze wszystkim co reprezentują poszczególni politycy czy ich zwolennicy ale nie chce też by łączono aktualne wydarzenia polityczne z miłością i oddaniem dla NASZEGO Klubu. Nie chce by politycy pokroju p. K.Pawłowicz gratulowali kibicom postawy bo nic im do tego Najpierw musi wykształcić się prawdziwa KLASA polityczna bo daleko im do nas w zaangażowaniu , uczciwości i prawdziwym umiłowaniu wartości. Mam nadzieję że przyjmiecie ten głos pod rozwagę.
Tak się właśnie kończy zgoda na stadionie wśród ludzi, którzy kibicują tej samej drużynie. Stadion co prawda niedaleko sejmu ale to nie jest miejsce dla uprawiania propagandy politycznej. A co do buczenia na SN to spiker niepotrzebnie mówił o tym, że PAD tam jest. Tak się kończy polityczny PR. Tak samo jest z każdym politykiem, którego nazwisko wymienia się na meczu. Dokładnie tak samo było nawet w Helsinkach jak spiker powiedział, że na meczu jest teraz już ŚP Lech Kaczyński. .. też został wtedy wygwizdany. Różnica polega na tym, że gwizdanie to nie jest wieszanie haseł z groźbami...
Old Kibol
Porucznik
2016-05-09 22:46:01
Sądzę, że ten komunikat byłby bardziej na miejscu, gdyby Zarząd/Klub po propagandowym zachwycie salonu nad naszymi kibicami za "wygwizdanie Dudy" wydał oswiadczenie np. nastepującej treści: "Kibice Legii, kierując się poczuciem patriotyzmu oraz wykazując należny szacunek dla najwyższego przedstawiciela naszego kraju nie wygwizdywali na meczu finałowym Prezydenta Polski, Andrzeja Dudę. Jesli na stadionie słychać było gwizdy, to nie pochodziły one z sektorów zajętych przez zorganizowane grupy kibiców Legii." Czy jakos tak podobnie. Niestety, obrony dobrego imienia kibiców zabrakło. To może i z besztaniem za ten napisany w samoobronie przez kibiców transparent należałoby się wstrzymac...
smycz73
smycz73
Starszy żołnierz
2016-05-10 02:14:04
transparent, który popsuł całą radość ze zwycięstwa. Panie i panowie, czas na demonstracje i stawanie po jednej ze stron był w sobotę. Tu ma być PIŁKA!!! MISTRZOSTWO!!! RADOŚĆ!!! A nie zażenowanie. Politycy doprowadzili do tego że jest nas tyle samo po każdej stronie a poziom nienawiści dochodzi do apogeum. wypieprzać z tym ze stadionu!!!
JU1916
Kapitan
2016-05-10 07:11:02
Do Mirek82: Kilka kwestii - by nie pozostały bez odpowiedzi. 1) Z gniazdowym możesz sobie sam dyskutować, jeżeli masz przyjemność. Powodzenia - tylko nie rób żadnych zdjęć ani filmików telefonem, bo wpędzisz się w kłopoty. 2) Polityka precz ze stadionu (L). Jeżeli ktoś poczuł się obrażony (?) - choć nie wiem czym, bo przecież PAD został totalnie wygwizdany na SN; nie gwizdali dziennikarze ani "goście ratusza", jak niektórzy mądrale sugerowali - to niech podnosi to i artykułuje poza stadionem przy Ł3. Na trybunach takie akcje nam niepotrzebne. Skończy się kolejnymi karami finansowymi ze strony PZPN - klub zamiast inwestować będzie ponosił skutki nieodpowiedzialnych działań "naszych pał", że zacytuję klasyka. A gdy podobne zdarzenie będzie miało miejsce podczas meczu "w Europie", UEFA nie będzie się z nami patyczkować, zwłaszcza że jesteśmy na cenzurowanym. Niech teraz znajdą się odważni "kibice", którzy wezmą to na klatę i płacą z własnej kieszeni. 3) Kibice (L) i innych klubów obrażają się nawzajem - to widać i słychać na każdym meczu, o internecie nie wspominając. A jeżeli mowa o takich akcjach jak ta na SN i z tym nieszczęsnym transparentem - trudno ich chwalić. To już nie jest kibicowanie, ale zwykłe chuligaństwo i bandytyzm.
Kibic Legii
2016-05-10 07:52:13
W momencie wywieszenia takiego transparentu siadła mi całkowicie motywacja do kibicowania. Z tego co rozmawiałem ze znajomymi, im także. Jestem kibicem Legii od 30 lat i pierwszy raz tak źle poczułem się na własnym stadionie, zszokowany zachowaniem kibicowskiej braci. Najgorsze jest to, że byłem dzień wcześniej na KOD, a w wyborach głosowałem na Nowoczesną (swoją drogą czemu tylko oni się załapali? Instrukcja by ich także umoczyć w bagnie?). Czy te dwa wydarzenia już wystarczą, bym zawisł na stryczku? Smutne. Do tych co wywiesili - brak rozumu, podatność na manipulacje, cholerne uogólnienie. A sami tak walczymy za brak zbiorowej odpowiedzialności. Smutne i żałosne.
szwed
Szeregowiec
2016-05-10 09:52:29
Ciekawi mnie w jaki sposób znalazł się taki transparent na stadionie. Czy Wy nie macie żadnego wpływu na to co wnoszą/robią na Waszym stadionie kibice? Słabo to wygląda.
Heman73
Heman73
Szeregowiec
2016-05-10 11:57:03
szkoda ze garstka kibiców tak się daje manipulować
Mirek82
Podporucznik
2016-05-10 19:16:20
Do JU1916. Odpowiadając. Znam zasdy na Żylecie,więc bez obaw,zdjęć nie robie.2. Dokładnie tego dotyczył transparent - jeszcze raz Ci przypominam,że to kibice zostali wplątani w polityke podczas finału PP a nie odwrotnie, jesli tego nie przyjmujesz do wiadomosci, to już inna sprawa.3. Rozumiem,że poczułeś się osobiście urażony,ale ochłoń,bo zaczynasz w swoich wypowiedziach obrażać ludzi.Cała Legia zawsze razem.
PauLa87
PauLa87
Porucznik
2016-05-10 21:07:59
Taki komunikat to trochę dla mnie za mało - klub powinien reagować natychmiastowo na takie sytuacje, tymczasem transparent wisiał szmat czasu i jak pisał już Kibic Legii - aż się odechciało kibicować w takiej atmosferze. Poczułam się jakby ktoś mi groził, bo uczestniczę w marszach KODu, albo popieram opozycję - na stadionie razem z pozostałymi kibicami powinnam czuć się bezpieczna, bez względu na moje poglądy polityczne,a niestety w zeszłą niedzielę tak się nie czułam...
Greg00
Kapitan
2016-05-10 21:10:50
ja również fatalnie się poczułem zobaczywszy ten transparent. ja przychodzę na stadion oglądać mecz, polityka nie powinna tam mieć wstępu. w szczególności jeśli kraj jest podzielony 50/50 (jeśli nie bardziej na stronę KOD) i wiadomo było, że wielu kibicom taki transparent się nie spodoba. ja również chodzę na marsze KOD i nie życzę sobie, aby mnie ktoś za to obrażał, żebym był przez to "gorszym" kibicem Legii (kibicuję jej od 25 lat). jeśli ktoś koniecznie chciał się odciąć od poniedziałkowych gwizdów (choć wg mnie stojąc w górnej części sektora były ewidentne ale może mam coś nie tak ze słuchem...) i chciał zamanifestować poparcie dla Dudy, to ok - można było to zrobić, napisać jakiś propisowski transparent i ok. ale żeby nawoływać do śmierci opozycję? come on. to jest skandal, że klub umożliwił na wywieszenie takiego transparentu i że po jego wywieszeniu nie został natychmiast zdjęty. a komunikat jest żałosny i pokazuje chowanie głowy w piasek. Nowoczesna złożyła już zawiadomienie do prokuratury i aż strach pomyśleć co teraz będzie, jakie konsekwencje czekają teraz klub (jak zwykle klub, a nie winowajców, którzy kary finansowe i zamknięcia trybun mają gdzieś).
Irena
Porucznik
2016-05-18 04:00:08
Może i TVN się "odciął" ale właśnie wszędzie jest publikowany i eksponowany transparent. TVN to niecałe 10 lat a Legia 100 lat. Wyszło jak zawsze - do kitu - zamiast przekazywać historię i pokazywać ludzi z pasją to pokazuje się trybunę z transparentem. Czyli twórcy transparentu osiągnęli cel - "wynieśli go poza stadion". Po zerwaniu współpracy TVN i Legii wszystkie serwisy publikują zdjęcie z transparentem.
Irena
Porucznik
2016-05-18 04:07:15
A na stadionie jestem dla drużyny. To ma być wydarzenie sportowe a nie polityczne. Taki transparent w tym miejscu mi się nie podobał i to niezależnie od tego jakie mam poglądy.

Więcej na temat

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN