Legia Warszawa
vs KuPS Kuopio
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-03-04 14:10:00
Newsletter

Konferencja Amp Futbol Polska na stadionie Legii

Autor: Przemysław Gołaszewski Fot. Jacek Prondzynski
W poniedziałek, 4 marca o godzinie 12:00, na stadionie Legii Warszawa odbyła się konferencja prasowa Amp Futbol Polska, poświęcona udziałowi sekcji naszego klubu w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz przyznaniu Polsce prawa do organizacji mistrzostw Europy w 2020 roku.

Sekcja Amp Futbolu Legii Warszawa weźmie udział w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów, które odbędą się w Tibilisi 25 i 26 maja. Legioniści zagrają w grupie B, gdzie znalazły się również zespoły Evertonu oraz tureckiego Ortoteku Gaziler.

 
- Trafiliśmy całą śmietankę. W tym roku mamy dwa cele. Pierwszym jest obrona tytułu mistrzów Polski, drugim zdobycie medalu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Taktycznie już zaczynamy się przygotowywać. Wczoraj na treningu widziałem ogromną motywację naszych zawodników. Chłopaki czują ekscytację, jestem pewien, że będzie dobrze. Zachowujemy standardowy cykl spotkań - dwa treningi w ciągu tygodnia. Słyszę, że niektórzy gracze chcą podjąć dodatkowe treningi we własnym zakresie. W tym momencie mamy rozpisane indywidualne zajęcia dotyczące stabilizacji. W połowie marca rozpoczynamy treningi biegowe dla tych zawodników, którzy będą tego potrzebować. Liga Mistrzów jest rozgrywana po raz pierwszy. Wiemy, że walka będzie naprawdę zacięta i będziemy musieli poświęcić wiele, by osiągnąć dobry wynik. Będziemy walczyć. Na mistrzostwach świata spotykaliśmy się z zawodnikami, którzy występują w Evertonie i tureckim Ortoteku. To jest już amp futbol na najwyższym, światowym poziomie. Zrobimy jednak wszystko, by osiągnąć dobry wynik - powiedział zawodnik Legii Warszawa Adrian Stanecki.

 
W sobotę, 2 marca, Europejska Federacja Amp Futbolu (EAFF) ogłosiła, że gospodarzem mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu 2020 roku, będzie miasto Kraków. Głównym miejscem zmagań sportowców ma być stadion Cracovii. Dodatkowo mecze mają być rozgrywane na obiekcie Garbarni Kraków. Organizatorzy planują również wykorzystać stadion krakowskiej Wisły. Polska jest jednym z faworytów zbliżającego się turnieju. Dwa lata temu nasi reprezentanci zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy rozgrywanych w Turcji. Udział w turnieju weźmie 16 zespołów.

 

Ostatniego dnia lutego Legia Warszawa poinformowała o uruchomieniu sekcji Amp Futbolowej. Tym samym Legia przetarła szlaki i stała się pierwszym profesjonalnym klubem sportowym w Polsce, który uruchomił tego typu sekcję. Decyzję Legii chwalił trener polskiej reprezentacji Amp Futbolu Marek Dragosz. - Mam nadzieję, że mistrzostwa będą przyczynkiem do tego, by inne kluby poszły śladem Legii Warszawa. Wielkie ukłony z mojej strony dla stołecznego klubu za podjęcie decyzji o utworzeniu sekcji Amp Futbolu. Mam nadzieję, że to dopiero początek - powiedział trener drużyny narodowej.

 

 

Głos w sprawie uruchomienia sekcji zabrał również prezes Dariusz Mioduski. - To co pokazują ci zawodnicy na boisku, to jest właśnie DNA Legii - walka do końca, niepoddawanie się. Dla mnie to była naturalna decyzja, że my musimy mieć sekcję, która będzie nas reprezentowała - stwierdził Prezes Legii Warszawa. Podobnego zdania jest członek zarządu warszawskiego klubu Jarosław Jankowski. - Tym chłopakom przyświecają te same wartości, co nam. Legia po raz kolejny wyznaczyła pewne standardy - jako pierwsi uruchomiliśmy sekcję Amp Futbolu. Apelujemy do innych klubów ekstraklasy, by również zainteresowały się tą dyscypliną - powiedział Jarosław Jankowski.

 

 

 

 

 

 

 

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN