Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2015-05-01 11:23:00
Newsletter

Konferencja trenerska Ajaksu przy #Ł3 (HD)

Autor: Szymon Bartnicki/ akademia.legia.com Fot. Mateusz Kostrzewa
Ponad stu trenerów z całej Polski wzięło udział w Międzynarodowej Konferencji Trenerskiej "The best way to develop a Talent!". Premierowe szkolenie w ramach projektu edukacyjnego naszego Klubu - Legia Coaching poprowadzili koordynatorzy akademii Ajaksu Amsterdam Eddie van Schaik i Jan Splinter.
Pobyt w Polsce Holendrzy rozpoczęli od przeprowadzenia wewnętrznego szkolenia dla trenerów Akademii Legii i naszych Klubów Partnerskich. Na zamkniętym spotkaniu z naszymi szkoleniowcami przedstawiciele Ajaksu nie mieli przed nami żadnych tajemnic i bardzo chętnie odpowiadali na wszystkie pytania.Eddie van Schaik i Jan Splinter od wielu lat pracują w Ajaksie. Van Schaik od 2010 r. jest konsultantem akademii, odpowiadającym za projekty szkoleniowe. Wcześniej, przez trzy lata był trenerem grup młodzieżowych. Splinter to były bramkarz, a obecnie trener, mający za sobą pracę nie tylko w Holandii, ale też w Grecji i Włoszech. Nic więc dziwnego, że na spotkanie z nimi było tak wielu chętnych.Konferencja "The best way to develop a Talent!" rozpoczęła się w sobotę. Podczas spotkania w Skyboxie Holendrzy bardzo szczegółowo przedstawili filozofię szkolenia obowiązującą w Ajaksie. Dzięki prezentacji multimedialnej mogliśmy krok po kroku zobaczyć jak wyglądają struktury ich akademii oraz to jak funkcjonują. Liczba trenerów i zawodników, częstotliwość  i rodzaj treningów, skauting i selekcja, a także wszystkie inne istotne kwestie dotyczące jej pracy były tematem sobotnim rozmów. Ich przebieg z pewnością ułatwiało tłumaczenie symultaniczne. 

W niedzielę skoncentrowaliśmy się na taktyce. Gra w „siódemkach” i „dziewiątkach” zostały poddane długiej i szczegółowej analizie. Także video. Nie brakło również licznych pytań od uczestników Konferencji, na które Holendrzy cierpliwie i skrupulatnie odpowiadali. Po tak dużej  dawce teorii nie mogło zabraknąć praktyki. Zarówno w sobotę i w niedzielę odbyły się więc zajęcia praktyczne na boisku, w których uczestniczyli zawodnicy Legii 2005.- Podczas Konferencji potwierdziło się to co wiedziałem o holenderskim szkoleniu, a chodzi o sposób komunikacji z dziećmi. Tam nie ma tam mowy o podniesionym głosie. Nikt nie używa gwizdka. Trenerzy z Holandii bardzo dużo rozmawiają ze swoimi podopiecznymi zmuszając ich do myślenia - zauważył pan Leszek z Football Talent Academy. 

- Przekazane informację były bardzo ciekawe. Zdziwiło mnie to, że Ajax nie pobiera pieniędzy za szkolenie oraz to, że treningi odbywają się w tak małych grupach. To co jeszcze mi zaimponowało to ogromny wręcz nacisk na pracę nad techniką - powiedział z kolei pan Oskar z Victorii Warszawa.- To było moje pierwsze zderzenie z zagraniczną myślą szkoleniową. Zwracałem zatem uwagę na najdrobniejsze szczegóły jak choćby częstotliwość treningów czy natężenie zajęć indywidualnych. To była bardzo cenne doświadczenie. Chętnie wezmę udział w kolejnych tego typu wydarzeniach - zapewniał Michał z Józefovii.

Zadowoleni z wizyty w Polsce byli też nasi goście. - Jesteśmy wdzięczni Legii za zaproszenie do Warszawy, a Wam za udział w Konferencji. Jest wiele dróg szkolenia młodzieży. My wybraliśmy tę, którą Wam zaprezentowaliśmy, ponieważ uważamy, że jest jest najlepsza. Nie jesteśmy jednak perfekcyjni - podsumował Eddie van Schaik.

Wszyscy uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Trenerskiej "The best way to develop a Talent!" mieli otrzymali zniżki w FanStore, a na zakończenie zostali zaproszeni na mecz Legii z Zawiszą Bydgoszcz. Ten, tak jak Konferencja, zakończył się naszym sukcesem. - To dopiero początek. Już teraz planujemy kolejne szkolenia, o których będziemy informować na bieżąco. Jedno jest pewne: Szeroka i owocna współpraca z zagranicznymi klubami pozwoli zaangażować w projekt najlepsze akademie piłkarskie w Europie - zapowiedział dyrektor wykonawczy Akademii Legii, Ernest Waś. Już teraz serdecznie zapraszamy!
    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN