Legia Warszawa
vs Lechia Gdańsk
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-07-29 12:00:00
Newsletter

Korona - Legia statystycznie: Wyszarpane zwycięstwo

Autor: Przemysław Gołaszewski Fot. Jacek Prondzynski
Legia Warszawa wyszarpała zwycięstwo z Koroną Kielce w ostatnich sekundach meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy. Spotkanie na Suzuki Arenie należało do niezwykle wyrównanych, obie ekipy stworzyły sobie sytuacje strzeleckie, miały lepsze i gorsze momenty, a o trzech punktach zdecydowały detale i charakter.

O tym jak wyrównany, ale też zmienny było to mecz, najlepiej świadczy statystyka strzałów. Piłkarze Korony Kielce oddali ich przez dziewięćdziesiąt minut 12, natomiast legioniści 10. Co ciekawe, pierwszą połowę zdominowali gospodarze, którzy na bramkę oddali dziewięć uderzeń. Z kolei druga połowa należała pod tym względem do Wojskowych - to wtedy piłkarze z Łazienkowskiej odnotowali siedem prób strzeleckich. Piłkarze Legii Warszawa, zanim podjęli decyzję o uderzeniu, starali się podejść jak najbliżej do bramki rywali. Średnia odległość, z której strzelali legioniści wyniosła w niedzielę 13,4 metra, natomiast w przypadku piłkarzy Korony odległość ta wyniosła 17,1 metra.

 

 

Gospodarze przeważali w statystyce posiadania piłki. Zawodnicy Korony utrzymywali się przy niej przez 54% czasu gry. Przełożyło się to na większą liczbę podań. Gospodarze wymienili ich 471, a skuteczność wyniosła 76%. Legioniści podawali mniej, lecz celniej. W Kielcach stołeczni piłkarze wymienili 391 podań, z czego 79% dotarło do adresata. Wojskowi zanotowali też więcej podań kluczowych, a więc takich, które mogły otworzyć partnerowi drogę do bramki (12 do 7 na korzyść Legii). Najwięcej podań w naszej drużynie wymienili dwaj obrońcy - Artur Jędrzejczyk (62 z czego 50 celnych) oraz Inaki Astiz (48 z czego 40 celnych). Trzecie miejsce w tym zestawieniu zajął Domagoj Antolić, który na 44 próby, celnie zagrał 36 razy. Domagoj Antolić, Jose Kante i Andre Martins odnotowali po dwa kluczowe podania.

 

 

Piłkarze Korony częściej prowadzili grę w ataku pozycyjnym. Statystycy odnotowali 66 akcji tego typu po stronie gospodarzy i 55 po stronie gości. Z kolei legioniści częściej kontratakowali. Na 22 próby Wojskowych kielczanie odpowiedzieli 15 razy. 31 z 77 wszystkich ataków piłkarze trenera Vukovicia przeprowadzili swoim lewym skrzydłem, 30 środkiem pola i tylko 16 prawą flanką. Tymczasem gospodarze najchętniej zapędzali się do przodu prawą stroną, bo aż 40 razy. Kielczanie środkiem zaatakowali 21 razy, a lewą stroną 20.

 

 

W meczu stoczono 173 pojedynki o piłkę. Gospodarze wygrali 95 z nich, natomiast przyjezdni 77. Zawodnicy Korony byli skuteczniejsi zarówno w parterze jak i w powietrzu - wygrali 57% pojedynków na ziemi i 52% pojedynków o górne piłki. Równocześnie gospodarze częściej faulowali. Piłkarze Korony złamali przepisy 26 razy, a legioniści 17. Najwięcej pojedynków o piłkę wśród zawodników Legii wygrał Artur Jędrzejczyk. Kapitan stoczył ich 21 i w 17 przypadkach był górą.

 

 

Kielczanie przebiegli więcej kilometrów niż Wojskowi - 103,39 km do 102,90. Tylko trzech piłkarzy pokonało w niedzielnym meczu odległość większą niż 10 kilometrów - cała trójka to zawodnicy Korony Kielce. Zaniżone statystyki biegowe mogą wynikać z trudnych warunków pogodowych - mecz odbywał się w pełnym słońcu, przy temperaturze powietrza przekraczającej 30 stopni. Najdłuższy dystans spośród legionistów pokonał Luquinhas (9,86 km). Brazylijski skrzydłowy wykonał również największą liczbę sprintów wśród graczy naszej drużyny - zanotował ich 15. Legioniści biegali mniej, lecz częściej wykonywali sprinty. Ogólny dystans przebiegnięty sprintem, to w przypadku zawodników z Warszawy 1,53 km, natomiast w przypadku kielczan 1,40 km.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN