vs Korona Kielce

2017-03-01 17:57:00

Kosz: Legia przegrała w Radomiu

Autor: darczo Fot. Piotr Koperski/Legiakosz.com
Rosa Radom pokonała na własnym parkiecie Legię Warszawa 85:79. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w do której doprowadził Marcel Wilczek. Niestety tych dodatkowych pięć minut lepiej zagrali gospodarze.

Legia Warszawa jechała do Radomia w roli faworyta. Drugie miejsce w tabeli zobowiązuje. Jednak po przerwie pewność siebie drużyny delikatnie zaczęła ustępować. Mimo prowadzenia Zielonych Kanonierów 36:30 to gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. Rosa wyszła na prowadzenie w końcówce trzeciej kwarty. Legia goniła. W ostatnich sekundach czwartej kwarty Marcel Wilczek dobił niecelny rzut i doprowadził do remisu 68:68. W dogrywce raz jeszcze doszło do remisu przy stanie 73:73, ale końcówka należała do radomian.

Legia przystąpiła do meczu bez kontuzjowanych Michała Aleksandrowicza i Mateusza Jarmakowicza. W kadrze znalazł się natomiast Michał Kucharski.

- Mieliśmy rzut spod kosza na zwycięstwo, niecelny jeden i drugi. Nie w tym jednak upatrywałbym przyczyn porażki. Popełniliśmy wiele błędów. Rosa postawiła trudne warunki, mocno bronili. Chcieliśmy odpowiedzieć tym samym - powiedział po meczu trener Legii Piotr Bakun.

- Młoda drużyna z Radomia sprawiła bardzo dobre wrażenie i potrafiła zmusić nas do błędów. Takie mecze wygrywa się detalami. Popełniliśmy zbyt wiele strat, nie trafialiśmy prostych rzutów. Musimy zapomnieć o tym spotkaniu jak najszybciej, ponieważ już w sobotę czeka nas kolejne ligowe starcie - dodał koszykarz Legii Adam Linowski.

Kolejny mecz Legia rozegra w najbliższą sobotę (4 marca) o godz. 17:00 w hali na Bemowie ze Zniczem Basket Pruszków. Bilety można kupować już - TUTAJ.

ACK UTH Rosa Radom - Legia Warszawa 85:79
(19:19, 11:17, 20:12, 18:20, dogr. 17:11)

Rosa: Stanios 16, Sobuta 3, Zegzuła 20, Obarek 3, Szymański 2, Sadło 14, Szczypliński 0, Jeszke 17, Parszewski 5, Bojanowski.

Legia: Grzegorz Malewski 8, Łukasz Wilczek 7 (2x3, 15 asyst), Piotr Robak 12 (2x3, 8 zbiórek), Adam Linowski 10, Marcel Wilczek 15 (7 zbiórek), Kamil Sulima 0, Łukasz Pacocha 5, Toamsz Andrzejewski 7, Grzegorz Kukiełka 21 (3x3, 10 zbiórek), Michał Kucharski.