vs KuPS Kuopio

2018-12-15 20:30:00

Koszykówka: AZS Koszalin - Legia Warszawa 90:67

Autor: Szymon Wojda Fot. Jacek Prondzynski
Koszykarze Legii Warszawa przegrali w meczu wyjazdowym z AZS Koszalin 67:90. Kolejny mecz legioniści rozegrają u siebie 22 grudnia, a ich przeciwnikiem będzie Miasto Szkła Krosno.

Obie drużyny bardzo ofensywnie rozpoczęli to spotkanie. Prowadzenie szybko objął AZS Koszalin. Gospodarze po trafieniach Jareckiego i Tejica odskoczyli legionistom. Do wyrównania goście doprowadzili chwilę po pojawieniu się na parkiecie Omara Prewitta. Amerykanin trzykrotnie do końca pierwszej kwarty trafił zza „łuku”. Wiele wskazywało, że to wojskowi będą dyktować warunki w meczu, ale to gospodarze podkręcili tempo. Punkty zdobywali Surmacz, Papic, Bochno i przewaga Akademików rosła z każdą minutą. Po pierwszej kwarcie Legia przegrywała 34:24. Wojskowi kiedy wrócili na boisko rzucili się do odrabiania strat. W ofensywie dwoił się i troił Jakub Karolak. To jednak nie wystarczyło. Goście fatalnie prezentowali się w obronie. Zespół z Koszalina trafiał z czystych pozycji na bardzo wysokiej skuteczności (62% z gry do końca drugiej kwarty). Legia nie potrafiła odpowiedzieć i zasłużenie przegrywała 61:39 po pierwszej połowie.

Trzecia kwarta z początku nie zapowiadała zmiany prowadzenia. Akademicy dalej niemiłosiernie odjeżdżali legionistom. Grą gospodarzy bardzo dobrze kierował Drew Brandon, a podkoszowi z Koszalina za łatwo radzili sobie ze swoimi obrońcami. W połowie trzeciej kwarty Legia miała już 30 punktów straty. Wojskowi prowadzeni przez Sebastiana Kowalczyka wzięli się jednak w garść i próbowali wrócić do meczu. Na początku czwartej kwarty mieli już 12 punktów do odrobienia, ale po raz kolejny sprawy w swoje ręce wzięli podkoszowi AZS-u. Papic, Tejic i Surmacz w sumie zdobyli w sumie 53 punkty, a ich obrońcy z zespołu Legii... 11. Akademicy zagrali z charakterem i dlatego wygrali z Wojskowymi. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 90:67 dla gospodarzy.