vs Wisła Płock

2017-09-17 13:28:00

Koszykówka: Porażka Legii z Treflem na zakończenie turnieju

Autor: Szymon Wojda Fot. Marcin Bodziachowski
Koszykarze Legii przegrali z Treflem Sopot 82:103 w meczu kończącym towarzyski turniej w Warce.

Legia po raz drugi w tegorocznym okresie przygotowawczym zmierzyła się z Treflem Sopot. Wcześniej dosyć łatwo uległa przeciwnikom 82:66. Jednak w poprzednim starciu z drużyną z Sopotu nie mógł zagrać kapitan Legii – Tomasz Andrzejewski, a boisko z kontuzją opuścił Jorge Bilbao. Wojskowi pozbawieni zawodników podkoszowych przegrywali walkę na tablicach co sprawiło, że zawodnicy z Trefla oddawali rzuty z większą pewnością siebie i często trafiali z ponowienia. Frustrująca porażka w ostatnim sparingu oraz prowizoryczna stawka spotkania mogła zmotywować Legionistów w meczu kończącym turniej w Warce.

„Zieloni Kanonierzy” rozpoczęli mecz w składzie Isaiah Wilkerson, Piotr Robak, Grzegorz Kukiełka, Joseph Wall, Mateusz Jarmakowicz. Podobnie jak we wczorajszym spotkaniu Legioniści bardzo dobrze zaczęli. W szeregach Wojskowych wyróżniał się Piotr Robak, który do końca pierwszej połowy uzbierał 16 punktów i aż 5 zbiórek. Rzucający Legii wspierany przez Josepha Walla oraz Adama Linowskiego wykreował solidną przewagę, a jego zespół odskoczył rywalom. Po pierwszej kwarcie to Legia prowadziła 24:16, ale pewnym było to, że Trefl spróbuje szybko odrobić straty. W zespole z Sopotu wyróżniał się rozgrywający Brandon Brown oraz skrzydłowy Nikola Markovic. Obaj zawodnicy często nękali warszawską obronę i wzięli na siebie odpowiedzialność za zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Druga kwarta była bardziej wyrównana. Ambitna postawa koszykarzy Trefla przyniosła rezultat i to oni schodzili na przerwę ze skromnym prowadzeniem. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 42:46.

Po przerwie w zespole Legii wciąż wyróżniał się Piotr Robak, który pewnie kończył większość akcji Legii. Niestety, to Trefl zaczął coraz bardziej ewidentnie kontrolować przebieg meczu. Z każda minutą to przeciwnicy powiększali swoją przewagę, a Wojskowi nie mogli znaleźć odpowiedzi na dyspozycję Sopocian. Największe problemy Legioniści mieli z powstrzymaniem Jakuba Karolaka. Młody rzucający Trefla w drugiej połowie zdobył aż 19 punktów i to jego dyspozycja, wspierana przez walecznego centra – Stephena Zacka,  spowodowała, że jego zespół odskoczył na kilkanaście punktów. W ostatniej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Legia ambitnie próbowała, ale niestety nie przynosiło to znaczących efektów. Mecz zakończył się wynikiem  82:103. Ostatecznie „Zieloni Kanonierzy” zajęli w turnieju 4. miejsce.