2018-02-17 03:16:00

Koszykówka (PP): Legia Warszawa – Stelmet Zielona Góra 63:109

Autor: Szymon Wojda, JP Fot. Marcin Bodziachowski/legiakosz.com
Koszykarze Legii Warszawa wyraźnie przegrali ze Stelmetem Zielona Góra 63:109 w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Polski. Zielonogórzanie dominowali nad Zielonymi Kanonierami w każdym elemencie gry.

Obie drużyny raczej spokojnie rozpoczęły to spotkanie. Stelmet po kilku akcjach swoich podkoszowych wyszedł na prowadzenie i wydawało się, że kontroluje przebieg meczu. Legia jednak zdołała odpowiedzieć. Pięć punktów szybko zdobył Łukasz Wilczek, swoje „oczka” dołożył Anthony Beane i mieliśmy remis. Niestety zielonogórzanie zliczyli kolejny dobry moment. Od początku z przewagi fizycznej pod koszem korzystał Markovic. Legioniści źle zastawiali podkoszowego gości i przeciwnicy znowu odskoczyli. Tym razem jednak mistrzowie Polski nie dali wojskowym szybko wrócić do gry i po pierwszej kwarcie Legia przegrywała 18:27.

Druga kwarta zaczęła się od trafienia za trzy Beane’a. Amerykanin mimo asysty trzech zawodników, wyszedł w górę i zmniejszył przewagę między drużynami. Stelmet jednak odpowiedział jeszcze efektowniej. Vladimir Dragicevic korzystając ze słabej obrony Selakovsa i podań Kelatiego, raz po raz zdobywał punkty dla swojego zespołu. Obrońcy tytułu rozkręcali się z każdą minutą. W połowie kwarty drużyny dzieliło już 20 „oczek”. Zawodnicy Legii w Arenie Ursynów niestety nie mogli znaleźć sposobu ani na zatrzymanie przeciwników, ani na zaskoczenie ich w ataku. Pierwszą połowę fantastycznym rzutem zakończył Thomas Kelati - równo z ostatnią sekundą. Stelmet schodził do szatni wygrywając 54:30.

Trzecia kwarta rozstrzygnęła to spotkanie. Legia grała bardzo nieskutecznie i niechlujnie. O skali niedbalstwa legionistów niech świadczy statystyka celnych rzutów „zza łuku” - 3/20.  Ciężko było znaleźć pozytyw w postawie warszawskiego zespołu. Stelmet grał coraz efektowniej i z coraz większą pewnością siebie. Po trzeciej kwarcie mistrzowie Polski prowadzili już 82:42. Ostatnie dziesięć minut na parkiecie rozpoczął Wojciech Szpyrka. Ciężko jednak ocenić jego występ na tle tak doświadczonych przeciwników. Na boisku nie pojawił się już Anthony Beane, który tak czy inaczej prezentował się bardzo słabo. Zielonogórzanie kontrolowali spotkanie i spokojnie wyczekiwali końcowej syreny. Gdy ta wybiła, mogli cieszyć się z przekonującego zwycięstwa 109:63.

1/4 finału Pucharu Polski: Legia Warszawa - Stelmet Enea BC Zielona Góra 63:109 (18:27, 12:27, 12:28, 21:27)

Legia: Grzegorz Kukiełka 16 (1)*, Hunter Mickelson 15*, Michał Kołodziej 9 (1), Piotr Robak 8 (1), Łukasz Wilczek 7 (1)*, Anthony Beane 6 (1)*, Andrejs Selakovs 2, Tomasz Andrzejewski (k) 0*, Adam Linowski 0, Wojciech Szpyrka 0, Kamil Sulima 0, Jobi Wall 0.