Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-10-28 19:48:00
Newsletter

Koszykówka: W niedzielę mecz Legia Warszawa - GTK Gliwice na Torwarze

Autor: Marcin Bodziachowski, Szymon Wojda Fot. Janusz Partyka, Jacek Prondzynski
W niedzielę o godzinie 15:30 koszykarze Legii podejmą GTK Gliwice. Na warszawskim Torwarze spotkają się dwie drużyny, które w poprzednich rozgrywkach rywalizowały o awans do PLK. Obecnie zarówno Wojskowi, jak i zespół z Gliwic walczą o pierwszą wygraną w ekstraklasie.

Najbliższy rywal Legii nie jest bardzo podobny do tego, z którym Wojskowi mierzyli się w pierwszej lidze. Przede wszystkim dziś najważniejsze role pełnią nowo pozyskani obcokrajowcy, których w składzie zespołu z Górnego Śląska jest czterech. Najwięcej punktów drużynie daje amerykański rzucający, Jonathan Williams (średnio 17,5 pkt./mecz, przy skuteczności z gry na poziomie 62 procent), a także czeski skrzydłowy Lukáš Palyza (śr. 14,5 pkt./mecz). Kolejni dwaj Amerykanie - środkowy Maverick Morgan oraz rozgrywający Quinton Hooker zdobywają odpowiednio 14,3 oraz 11,8 punktu na mecz. To na nich w głównej mierze oparta jest dziś gra GTK. Trudno więc porównywać oba zespoły w kontekście majowej rywalizacji w finale play-off I ligi, którą Legia wygrała 3:0.

 

 

Gliwiczanie wszystkie dotychczasowe mecze rozgrywali na wyjazdach, z powodu oczekiwania na oddanie do użytku nowej hali. GTK przegrało wszystkie cztery mecze - w Krośnie (-6), Radomiu (-22), Zgorzelcu (-34) oraz Słupsku (-10). Wynik ostatniego meczu z Czarnymi, gdzie przegrała również Legia (-8), pokazuje, że kibice zebrani w warszawskiej hali powinni zobaczyć naprawdę emocjonujące widowisko. 

 

 

Legioniści w ostatnim czasie wzmocnieni zostali dwoma zawodnikami. Hunter Mickelson zdołał zaliczyć już dwa mecze w barwach naszego klubu, a środowy występ w Słupsku był na naprawdę obiecujący - nowy środkowy Legii pokazał, że potrafi dobrze grać w obronie, walczyć na deskach, jak i kończyć akcje pod koszem. Podczas starcia z GTK kibice będą mogli po raz pierwszy zobaczyć w akcji nowego rozgrywającego, Naadira Tharpe’a. Najnowsze wzmocnienie może okazać się bardzo ważnym. Amerykanin ma bardzo bogate CV i był (obok np. Andrew Wigginsa) jedną z kluczowych postaci swojego byłego klubu - Jayhawks Kansas. Już po przylocie podkreślał, że nie może się doczekać powrotu na boisko i gry dla kibiców naszego klubu. Wątpliwe, aby rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie, ale prawdopodobnie dostanie trochę czasu.

 

 

Dla obu drużyn będzie to niezwykle istotne spotkanie. Przegrany będzie jedynym zespołem w lidze bez choćby jednej wygranej. Po meczu w Słupsku można było dostrzec spory postęp w grze naszej drużyny. Legia momentami grała mądrze i skutecznie, ponadto nie marnowała rzutów wolnych. Jeśli Wojskowym uda się ograniczyć liczbę strat i utrzymać poziom swojej gry to powinni sobie poradzić z GTK Gliwice. Na zwycięstwo w PLK kibice naszego klubu czekają od 16 maja 2003 roku. Miejmy nadzieję, że doczekają się go właśnie w najbliższą niedzielę. Gorąco zachęcamy wszystkich kibiców do pomocy naszej drużyny w postaci głośnego dopingu. Po meczu na Torwarze, zapraszamy na znajdujący się po drugiej stronie ulicy stadion, gdzie o 18:00 piłkarze Legii podejmować będą Arkę Gdynia.

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 229
PLN
Cena 299
PLN
Cena 99
PLN