vs Arka Gdynia

2017-09-15 21:29:00

Koszykówka: Wygrana Legii na otwarcie turnieju w Warce

Autor: Szymon Wojda, JP Fot. Marcin Bodziachowski
Koszykarze Legii Warszawa pokonali Start Lublin 90:80 w pierwszym meczu turnieju towarzyskiego rozrywanego w Warce. Następne spotkania rozegrają jutro oraz w niedzielę, a ich przeciwnikami będą odpowiednio - Rosa Radom oraz Trefl Sopot.

„Zieloni Kanonierzy” rozpoczęli mecz w składzie Isaiah Wilkerson, Piotr Robak, Grzegorz Kukiełka, Joseph Wall  oraz Tomasz Andrzejewski, który zastąpił kontuzjowanego Jorge Bilbao. Hiszpan z ławki rezerwowych poczynania swoich kolegów, a do treningów ma wrócić w poniedziałek. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Po czasie jednak to gracze z Lublina zyskali przewagę i wygrali pierwszą połowę 44:43. Mimo wyniku ostatnie słowo w tej części meczu należało do Legii, a konkretnie do Wilkersona, który równo z syreną rzutem za 3 punkty zmniejszył przewagę rywali.

Legioniści po przerwie szybko rzucili się na graczy z Lublina i nie pozwolili im powiększyć przewagi. Pod koniec trzeciej kwarty prowadzili już 66:58. Natomiast pięć minut do zakończenia spotkania odskoczyli rywalom na kilkanaście punktów po imponującej serii punktowej zakończonej rzutem „zza łuku” Josepha Walla. Wojskowi nie dali odebrać sobie prowadzenia i ostatecznie pokonali  przeciwników 90:80. Tym samym rozpoczęli towarzyski turniej w Warce od zwycięstwa.

Start Lublin - Legia Warszawa 80:90 (17:17, 27:26, 14:23, 22:24)

Start: Marcin Dutkiewicz 21 (3), James Washington 16 (2)*, Mateusz Dziemba 14 (1)*, Uroś Mirković 7*, Chavaughn Lewis 6*, Roman Szymański 6*, Bartosz Ciechociński 4, Michael Gospodarek 2, Wojciech Czerlonko 0, Bartosz Pelczar 0, Darryl Reynolds 0.

trener: David Dedek, as. Michał Sikora

Legia: Jobi Wall 21 (2)*, Isaiah Wilkerson 18*, Mateusz Jarmakowicz 17 (2), Tomasz Andrzejewski (k) 9 (1)*, Grzegorz Kukiełka 8 (1)*, Michał Aleksandrowicz 7, Piotr Robak 6*, Adam Linowski 4, Łukasz Wilczek 0, Kamil Sulima 0, Jorge Bilbao -.

trener: Piotr Bakun, as. Miłosz Warecki